top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Vinckas Kreve. Rašinys

(Lietuvių kalba. Rašinys, 2 puslapiai, 6kB)
Darbe esantys žodžiai: Vincas Krėvė-Mickevičius – XIXa. Pabaigos – XXa. Pradžios lietuvių tautybės prozininkas ir dramaturgas. Jo kūryba skirstoma į Realistiškąją: aprašančią ramų kaimo gyvenimą ir Romantiškąją: atspindinčią herojiškų, maištingų personažų siekius, tikslus, jų gyvenimo vertybes. Vienas iš tokių romantinių autoriaus kūrinių yra istorinė drama „Skirgaila“. Joje vaizduojamos XIV-XVa. Kovos dėl Lietuvos valstybingumo, sprendžiamos kultūrinės ir religinės problemos. Nagrinėjamoje ištraukoje pateikta scena, kurioje pagrindinis veikėjas Skirgaila kalbasi su kriviu Skurduliu apie religijų kaitą. Čia atsiskleidžia valdovo požiūris į dievus. Jis paniekinamai kreipiasi į Skurdulį, kuris tikėjo senaisiais pagoniškaisiais dievais: „Tavo dievai, seni, mirė ar galios neteko.“. Šiuo sarkazmo pilnu sakiniu veikėjas nori sumenkinti dievų gebėjimus, jų nemirtingumą, kartu siekdamas pažeminti ir krivį, kuris taip atkakliai gynė savo tikėjimą. Pastebėjęs, kad Skurdulis visiškai nesipriešina jo ištartiems žodžiams, Skirgaila sumišta. Jis nesitikėjo tokio pašnekovo atsakymo. Tai rodo remarka: „Atsigręžęs į jį, nustebęs“. Žinoma, kad Skirgaila, kalbėdamas su žmogumi visuomet stovi šonu į jį. Šį kartą jis taip išmušamas iš vėžių, jog iš sutrikimo užmiršta savo įprotį, o gal net įsitikinimą. Jam keista girdėti, kad pagonis nesmerkia krikščioniškojo Dievo.
Vardas: Kotryna
Darbo pavadinimas: Vinckas Kreve
Kategorija: Lietuvių kalba
Darbo tipas: Rašinys
Puslapių skaičius: 2 [?]
Rašinio dalykas: Lietuvių kalbos rašinys
Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 6 kB
Bylos pavadinimas: vincas_kreve.zip
vincas_kreve.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

10
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: bendravimas, konspektai kursinis luzio taskas, SKIRGAILA, teises pagrindai, vincas kreve skirgaila analize, biliuno, samprotavimo rasinys skirgaila, krėvė skirgaila,kreve skirgaila konspektas, rasiniai apie skirgaila, studentu, vincas kreve mickevicius skirgaila, skirgaila pastraipa, vincas krėvė, marcinkeviciaus mazvydas, marcinkeviciaus, demokratines valstybes požymiai, lietuviu rasynio pastraipa apie skirgaila, utenos trikotažo technologinė schema, mokyklos, imone krize tai, vilniaus bankas, imones, iki parduotuve, asmens apsaugos priemones, dvasines vertybes, rasinio temos pagal vinco kreves skirgaila,kreve skirgaila valdovas, skirgaila rasinys nemokamai, vincas kreve skirgaila rasiniai, rasinys apie kreve, kreves skirgaila rasinys, Skirgaila, skirgaila samrotavimo rasinys, skirgaila samprotavimas, skirgaila samprotavimo rasinys, kalbejimas apie vinco kreves skirgaila.

Paieška


bottom