top


Konspektai.com > Geografija
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Žemės planetos kilmė ir raidaparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Manoma, kad Žemės amžius yra apie 4, 5 mlrd. Metų, tačiau nelabai aišku, kaip susidarė mūsų planeta ir visa Saulės sistema. Teorija, kaupiantis žinioms apie Saulės sistemą, nuolat kinta. Pagrindiniai šios teorijos teiginiai pagrįsti tuo, kad visa Saulės sistema - Žemė, kitos planetos ir Saulė - susidarė vienu metu ir vieningai. Tai nėra unikalu ir nepaprasta, panašūs procesai Visatoje vyksta ir dabar. Pradinė medžiaga, iš kurios susidarė Saulės sistema, buvo ūkas - didžiulis besisukantis disko formos debesis, sudarytas iš šaltų dujų ir dulkių. Šitai masei tankėjant, išsiskyrė tankesni centrai, kurie ilgainiui virto Saule ir planetomis. Žemės skersmuo, kuris dabar yra 13400 km, tada buvo keleto milijonų kilometrų, todėl dalelės buvo nutolusios viena nuo kitos. Ilgainiui jos, veikiamos Saulės jėgos, artėjo viena prie kitos, vis dažniau susidurdamos ir netekdamos energijos. Stambiausios dalelės kaip kruša krito sutankėjusio centro kryptimi ir dėl gravitacinio traukimosi išsiskyrė tiek šilumos, kad masė staigiai tankėjo ir virto kietu kūnu. Kieto pavidalo Žemė iš pradžių buvo labai karšta. Manoma, kad geležies dalelės, įeinančios į jaunos, karštos ir tankėjančios Žemės sudėtį, lydėsi į sunkius lašelius, kurie judėjo Žemės centro link. Ten kaupėsi geležis ir kiti mineralai, iš kurių susidarė dabartinis (metalinis) Žemės branduolys. Lengvesnės, ne taip giliai nukritusios, dalelės sudarė storą sluoksnį, gaubiantį sunkų branduolį. Šis sluoksnis buvo panašesnis į akmeninį negu metalinį, jį sudarė silikatų mineralai. Taip susidarė Žemės dalis, kuri vadinama mantija. Storas silikatų sluoksnis, nelabai laidus šilumai, stabdė (ir dabar stabdo) šilumos išsiskyrimą iš įkaitusios vidinės Žemės dalies. Nors mantijos temperatūra pasidarė aukšta, gilumoje ji neišsilydė, nes ją labai suslėgė aukščiau susidariusios storymės. Tačiau mantijos viršutinės (arba išorinės) dalies,...
0

Žmonių populiacijos augimo keliamos globalinės problemosparsisiųsti


Lapų skaičius: 16
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Žmonių populiacijos augimo keliamos globalinės problemos. Demografinis sprogimas. Konfliktų sritys žemėje. Per daug vaikų – per daug pencininkų. Nevienodos gyvenimo galimybės. Miestų augimas. „Trečiojo pasaulio“ megapoliai – gyvenimo schaosas. Didmestis ir aplinka? Didmiestis yra aplinka. Maisto medžiagų poreikis ir jo patenkinimas. Miškų nykimas. Dykumėjimas. Globalinis atšilimas. Užteršti vandenynai – užteršti paplūdimiai. Vandens balansas žemėje. Siera ir rūgštėjimas. Nors pasaulį bet kuriuo metu supa daugiau problemų, negu tos, kuriose jis dalyvauja ir kurios atrodo neišsprendžiamos, ekologiniu požiūriu jos vienu ar kitu būdu siejasi su išteklių naudojimu. Būdai, kuriais žmonija naudoja orą, vandenį, dirvą ir kitus organizmus, šiuo metu per dažnai yra neapgalvoti. Todėl ištekliai yra pereikvojami, neišnaudojami ir švaistomi. Netinkamo išteklių naudojimo nepalankios pasekmės aiškiai matomos, kai kalbama apie žmonių populiacijos augimą ir aplinkos teršimą.
7

Žvejyba ir žuvininkystėparsisiųsti


Lapų skaičius: 15
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Esama būklė lietuvoje. Žuvininkystė lietuvoje: esama padėtis ir vystymosi kryptys. Žvejyba okeanuose. Farerų salų vandenys. Žvejyba baltijos jūros baseine. Žvejyba vidaus vandenyse. Tvenkinių žuvininkystė. Vidaus vandenų žuvininkystės perspektyvos lietuvoje. Verslinės žuvininkystės plėtra vidaus vandenyse. Rekreacinė žuvininkystė. Akvakultūra lietuvoje. Išvados. Literatūra. ĮVADAS Žuvininkystė – daugiametes tradicijas ir patirtį turintis ekonomikos sektorius, apimantis žvejybos, akvakultūros ir žuvų perdirbimo veiklas ir atskiruose Lietuvos regionuose sukuriantis nemažą darbo vietų skaičių. Žvejybos ir akvakultūros sektorių ekonominis gyvybingumas yra tampriai susijęs su tvariu jūrų ir vidaus vandens išteklių valdymu, išsaugojimu ir atkūrimu, aplinkos apsaugos reikalavimų laikymusi, racionaliu planavimu ir priežiūra.
0
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Paieška


bottom