top


Konspektai.com > Biologija > Aleliai ir dominavimas
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Aleliai ir dominavimas. Konspektas

(Biologija. Konspektas, 11 puslapių, 61kB)
Darbe esantys žodžiai: ). AK-SG3: 12(6, viršutinė dalis - citozinas-uracilas-adeninas). Baltymo pakitimas dėl mutacijos - pakitus 1 nukleotidui, fragmentui ir pan. Mutacijų naudingumas. Homozigotiškumo ir heterozigotiškumo schema. Hemizigotiškumo schema ir gerai būtų - nuotrauka. Schema. Polialelizmo. Intarpas kraujo grupių sistema ab Aleliai ir dominavimas. Metabolines reakcijas katalizuoja fermentai, informacija apie kuriuos užrašyta genuose. Kiekvienas fermentas turi savą geną. Tačiau daugelis ląstelių yra diploidinės - turi po porą homologinių chromosomų žr. 07_nr. Vienas homologinių chromosomų požymis yra tai, kad homologinėse chromosomose toje pat vietoje yra tie patys genai. Taigi, homologinių chromosomų poroje yra du to paties geno egzemplioriai. O po perrašos (replikacijos), kai sudvigubėjusios chromosomos pasidaro dvichromatidės, kiekvieno geno būna net po keturius egzempliorius. Panagrinėkime, ar šie genų egzemplioriai vienodi? Chromosomų dvigubėja taip, kad naujoji DNR grandinė būtų tokia pati, kaip senoji. Tačiau klaidų pasitaiko. Vienos klaidos sukelia pakaitos mutacijas kai naujoje DNR grandinėje vietoje vieno nukleotido įmontuojamas kitas. Dėl pakaitos mutacijos pakinta vienas geno kodonas. Intarpas genų pakaitos mutacijos. Genų pakaitos mutacijos sudaro ~ 20% genų mutacijų. Pakaitos mutacijos priežastis yra perrašos metu DNR grandinėje atsiradęs nuokleotidas, neatitinkąs komplementarumo principo. Toks neatitikimas vadinamas pažaida. Pažaidos priežastis gali būti. Atsitiktinė fermento klaida dėl šiluminio molekulių judėjimo. Nukleotido azoto bazės atsitiktinė modifikacija, dėl ko pasikeičia sudaromų vandenilinių jungčių išsidėstymas, ir ji ima jungtis su ne tuo nukleotidu (pvz. , adeninas ima poruotis su citozinu, timinas - su guaninu,. Azotinės bazės analogas (tai medžiaga, kurios molekulės forma labai panaši į nukleino rūgščių azotines bazes, todėl ji įmontuojama į polinukleotidinę grandinę), pvz. , kofeinas. Modifikuota azotinė bazė...
Vardas: Dalius
Darbo pavadinimas: Aleliai ir dominavimas
Kategorija: Biologija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 11 [?]
Konspekto dalykas: Biologijos konspektas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 61 kB
Bylos pavadinimas: aleliai_ir_dominavimas.zip
aleliai_ir_dominavimas.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: genai, grupiu, cgiqfjah konspektai referatas aleliai ir dominavimas uzgt pbe ms gpbwb zbwusg=afqjcnhlxjxtvi xto_wvyreebyyod zqsig =ahpqrurqr vnqjlchuea, cgoqfjah konspektai referatas aleliai ir dominavimas vf dt dnnkkh qwf tf afqjcnhlxjxtvi xto_wvyreebyyod zqsig =bbuw eehdrrwenws duq, tp search, biologija mutacija, biologija aleliai, kitas genu mutacijos pavadinimas, homologines chromosomos, genu kodonas, mutacija biologija, mutacijos, alelis biologija, tp, biologijos savokos alelis, fermentai, kitas genu mutaciju pavadinimas, dnr pažaida, dominavimo valdymas biologija, biologija aleles, sąvokos apibrėžimas alelis, aleliai.

Paieška


bottom