top


Konspektai.com > Teisė > Kursinis darbas - teisminis precedentas kaip teisės šaltinis
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Kursinis darbas - teisminis precedentas kaip teisės šaltinis. Kursinis

(Teisė. Kursinis, 23 puslapiai, 37kB)
Darbe esantys žodžiai: Turinys. Įvadas. Teisminio precedento esmė. Teisminio precedento struktūra. Ratio decidendi. Obiter dictum. Teisminio precedento rūšys. Istorija ir raida teisminio precedento. Teisminio precedento praeitis ir dabartis. Teisminis precedentas ir mąstymas pagal analogiją ir deklaratyvi teorija. Teisminio precedento taikymas. Precedento esmė stare decisis principas. Hierachiškumo principas, išimtys. Ratio decidendi tapatumas bylose. Analoginis bei autoretingumo metodai. Autoritetingumo metodas. Analoginis metodas. Precedento aiškinimo būdai: siaurai ar plačiai. Precedento problemos: ar precedentas gali pasenti, ar jo kilmė visada tinkama? Precedento funkcijos, trūkumai, privalumai, taikymo taisyklės, precedentų kolizijų sprendimas. V. Teisminis precedentas kaip teisės šaltinis. Išvados. Literatūros sąrašas. Įvadas. Precedentinė teisė vyrauja anglosaksiškose šalyse, kuriose yra bendrosios teisės tradicija, kaip Anglija, Naujoji Zelandija, Australija, Kanada, JAV ir kt. Šios teisės ištakos siekia XII XIII amžių, kai Anglija atsiribojusi nuo kitų Europos šalių per daugelį metų sukūrė savo unikalią teisinę sistemą, kai tuo tarpu Europoje vyrauja Romėnų teisė. Jau XVI amžiuje daugelis mokslininkų teisininkų laikė savotišku įsipareigojimu bei garbės reikalu nuvykti į precedento tėvynę Angliją ir susipažinti su šia unikalia teisine sistema. Šios teisės išskirtinis bruožas teismams suteikta teisė patiems kurti teisės normas, užpildant teisės spragas, kai kontinentinėje teisėje yra vadovaujamasi įstatymu. Anglosaksiškose šalyse teisminis precedentas yra pripažįstamas pirminiu teisės šaltiniu, šalia kurio yra ir įstatymų leidybos institucijų kuriama teisė, kurios sudaro vieną teisinę sistemą, kai kontinentinės teisės šalyse precedentas pripažįstamas antriniu šaltiniu. Temos aktualumas. Tema pirmiausiai aktuali dėl to, kad sužinotume koks šiais laikais yra įvairių teisės mokslininkų požiūris (teigiamas ir...
Vardas: Viktorija
Darbo pavadinimas: Kursinis darbas - teisminis precedentas kaip teisės šaltinis
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Kursinis
Puslapių skaičius: 23 [?]
Kursinio dalykas: Teisės kursinis
Parsisiųsta: 2 kartus.
Archyvo dydis: 37 kB
Bylos pavadinimas: kursinis_darbas_teisminis_precedentas_kaip_teises_saltinis.zip
kursinis_darbas_teisminis_precedentas_kaip_teises_saltinis.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: bendrosios teises tradicija, teises teorija, teises tradicija, teises aiskinimo rusys, teisės ištakos precedentai, precedentas stare decisis, stare decisis principas,s cheqfjab konspektai referatas kursinis darbas teisminis precedentas kaip teises saltinis pawtt rtookk gbh tsidausg=afqjcnge opqgphivwz xlu ly gsig = cmakat uc mibh sa, tp search.

Paieška


bottom