top


Konspektai.com > Istorija > Vytauto valdymas
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Vytauto valdymas. Referatas

1
1
2
2
(Istorija. Referatas, 2 puslapiai, 8kB)
Darbe esantys žodžiai: VYTAUTO VALDYMAS (1392-1430 m.). Įsitvirtinimas valdžioje. Jogailai tapus Lenkijos karaliumi, iškilo LDK valdymo klausimas. Vytautas buvo nepatenkintas, kad Jogaila savo vietininku paskyrė brolį Skirgailą, todėl paprašė karinės ir politinės Ordino paramos, suartėjo su Maskva. Norėdamas išsaugoti Lenkijos sostą ir nutraukti Gediminaičių dinastijos karą, Jogaila Astravo sutartimi (1392 m.) pasiūlė Vytautui taiką ir LDK vietininko pareigas. Vytauto vidaus politika. Vytautas suprato, kad LDK, didelei, nevienalytei valstybei reikalinga centralizacija. Matydamas, kad daug kunigaikščių ne visuomet klauso didžiojo kunigaikščio, jis atėmė iš Gediminaičių jų valdytas sritis ir skyrė ten savo vietininkus, daugiausia sau ištikimus bajorus. Jie buvo giminystės saitais nesusiję su Gediminaičių dinastija, todėl negalėjo pretenduoti į didžiojo kunigaikščio valdžią ar jos nepaisyti. Užsienio politika. Nors būdamas tik Jogailos vietininkas, Vytautas jau pirmaisiais savo valdymo metais vykdė separatistinę politiką. Vytauto pastangos karūnuotis. Unijos su Lenkija vingrybės. Kodėl Vytautas didysis?. Vytautas Didysis (1350-1430 m.) – Lietuvos didysis kunigaikštis (1392-1430 m.), kurio dėka XV a. pr. LDK tapo didžiausia ir galingiausia regiono valstybe. Kovos dėl sosto po Vytauto mirties. Iki XVI a. pabaigos Lietuvą valdė.
Vardas: Tomas
Darbo pavadinimas: Vytauto valdymas
Kategorija: Istorija
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 2 [?]
Referato dalykas: Istorijos referatas
Parsisiųsta: 2 kartus.
Archyvo dydis: 8 kB
Bylos pavadinimas: vytauto_valdymas.zip
vytauto_valdymas.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

9
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: vytautas didysis referatas, lietuva lenkija, ldk valdymas iki vytauto, ldk valdymas, vytauto valdymmas, vytauto didziojo vidaus ir uzsienio politika, vytautas didziojo vidaus politika, vytauto valdymas vidaus politikos bruozai, skirgaila,s cfiqfjag konspektai referatas vytauto valdymas kewgt cjfo qtjspmfcausg=afqjcnfi jd wtpmbe if zlz vgsig =lu_i rigeuawuux_ jnxva,s ceeqfjae konspektai referatas vytauto valdymas ohnvt mbnbpa qszvowafqjcnfi jd wtpmbe if zlz vgsig =xbbed xxkzd gpcxvzb g, monologas apie vytautą didijį, unijos su lenkija vingrybes, cf qfjah konspektai referatas vytauto valdymas hofct djfcrosgb mes dausg=afqjcnfi jd wtpmbe if zlz vgsig = srg qs hbu_lfovrxzwq, vytauto pastangos centralizuot valdzia, referatai apie vytauto didziojo valdima, istorijos esė vytautas, vytauto ir jogailos valdymas, vytauo valdymas.

Paieška


bottom