top


Konspektai.com > Transportas
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Lengvųjų automobilių trauklių antgalių ir šarnyrų remonto postasparsisiųsti


Lapų skaičius: 28
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Teorinė dalis. Technologinė dalis. Metinė gamybinė programa. Darbininkų skaičiuotė. Technologiniai įrengimai. Gamybinių patalpų plotai. Projektuojamajame objekte atliekami darbai. Atliekamų darbų technologinis procesas. Organizacinė dalis. Organizacinis ir technologinis valdymas. Skyriaus darbo rėžimas. Darbo, priešgaisrinė ir ekologinė sauga. Darbų sauga padangų montavimo skyriuje, bendroji dalis. Darbuotojo veiksmai prieš darbo pradžią, darbo metu, ir baigus darbą. Priešgaisrinė sauga. Gamtos sauga. Projekto rezultatai. Išvados. Literatūra. Automobilių transportas vystosi labai sparčiai. Esant labai didelei pervežimų apimčiai, automobilių parkas turi būti techniškai tvarkingas. Automobilių techninė priežiūrą bei remontas yra atliekamas autoserviso įmonėse. Įmonėms priklausantys automobiliai periodiškai tikrinami, reguliuojami ir remontuojami pagal sutartis. Tai padeda automobilį ilgiau išlaikyti darbingu, sumažina bereikalingas prastovas, o tai didina autotransporto efektyvų panaudojimą. Kiek kitokia situacija yra su individualaus naudojimo transporto priemonėmis. Nemažai vairuotojų Lietuvoje neturi techninio išsilavinimo, todėl neišmano apie automobilio eksploataciją, o tuo labiau apie remontą, taip pat vairuotojams trūksta ir atsakomybės už savo transporto priemonę. Todėl savo automobilį reikia patikėti kvalifikuotiems specialistams.
0

Lietuvos oro uostų veiklos apžvalgaparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Oro transportas. Oro uostas. Areodromas. Oro uostų sudėtis. Lietuvos oro uostai. Oro uostų veikla. Krovinių aptarnavimas. Keleivių aptarnavimas. Skrydžių aptarnavimas. Oro transporto privalumai ir trūkumai. Veiklos rezultatai. Išvados. Literatūra. Oro transportas Oro transportas - jauniausia ir sparčiausiai besivystanti transporto šaka. Tai nulemia šių dienų reikalavimai nuskraidinti keleivius, bagažą ir krovinius keletą tūkstančių kilometrų sugaištant tam vos kelias valandas. Dabar jau neįmanoma įsivaizduoti mūsų gyvenimo be aviacijos. Oro transportas plačiai naudojamas civilinėje aviacijoje pvz.: keleivių, krovinių, pašto pervežimui. Medicinoje: ligonių, medicinos specialistų, vaistų pervežimai. Karinėje aviacijoje: greitas karinės technikos ir karių perdislokavimas. Oro transporto susisiekimas su Lietuva puikus. Infrastruktūra Oro uostas • Oro uostas yra transporto įmonė, skirta reguliariems keleivių ir krovinių pervežimams, bei infrastruktūra, kurioje gali pakilti ir nusileisti orlaiviai. • Oro uostas- tai aerodromas, pritaikytas aptarnauti keleivius. • Oro uostas susideda iš bent vieno pakilimo – nusileidimo tako, sraigtasparnio pakilimo – nusileidimo aikštelės • Oro uostą sudaro pastatų, angarų, terminalų kompleksas
0

Lietuvos transporto sistemos valdymo institucijos ir jų kompetencijos ribos, funkcijos bei palyginimas oro ir jūrų transporto srityjeparsisiųsti


Lapų skaičius: 18
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Kelių transporto valdymo institucijos, kompetencijos ribos, funkcijos. 1 kontrolė. 2 licencijavimas. 3 keleivių ir krovinių vežimas. 4 skaitmeniniai tachografai. 5 egzaminavimas. 6 techninė priežiūra. 7 bendradarbiavimas. Geležinkelių transporto valdymo institucijos, kompetencijos ribos, funkcijos. Oro transporto valdymo institucijos, kompetencijos ribos, funkcijos. Vandens transporto valdymo institucijos, kompetencijos ribos, funkcijos. Oro ir jūrų transporto sistemos valdymo institucijų ir jų kompetencijos ribų, funkcijų palyginimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Lietuvos transporto sistemos sausumos, vandens ir oro transporto sritis valdo Susisiekimo ministerija su atitinkamais saugaus eismo, kelių transporto, geležinkelių, vandens transporto ir civilinės aviacijos departamentais. Transporto sistemos valdymas turi keliolika ypatumų: • Transporto priemonės juda ir infrastruktūra išdėstyta (keliai, vamzdynai, tinklai) po visą Lietuvos teritoriją ir už jos ribų atstumais, kelis kartus viršyjančiais jos plotį; • Vežimų technologija reikalauja tiksliai vykdyti griežtus saugaus eismo, priešgaisrinius ir pavojingų krovinių transportavimo reikalavimus, nes judėjimas vyksta bet kuriomis atmosferos ir paros sąlygomis (pvz., jūrų laivai); • Vežimai turi būti vykdomi centralizuotai, laikantis drausmės reikalavimų visuose dispečerių punktuose, bet kurios grandies nukrypimas nuo šių reikalavimų sugriaus visą darbą; • Laikantis pastarųjų reikalavimų būtini aukštos kokybės ryšiai ir kompiuterizacija, tikslūs ir glaudūs ypač tolimųjų vežimų grandies valdymo ryšiai. Todėl transporto sistemoje privalo būti taikomi naujausi administraciniai (organizaciniai – įforminti dokumentai), ekonominiai ir socialiniai – psichologiniai valdymo metodai. Be to, administracinius metodus privalu derinti su ekonominiais ir psichologiniais, nusakančiais darbo tikslingumą, efektyvumą, korporatyvinį solidarumą, iniciatyvą ir verslumą, valdymo būdais. Išsami Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos valdymo struktūra su minėtais departamentais pateikta 1 pav.
0

Medžiagų atsargų planavimas ir valdymasparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Atsargų paskirtis. Atsargų tipai. Atsargų valdymo tikslai. Klasikiniai atsargų modeliai. Medžiagų atsargų planavimas. Medžiagų atsargų valdymas. Išvados. Literatūra. Atsargos - vienas iš įmonės veiksnių jos pelningai veiklai palaikyti. Šiam tikslui pasiekti, įmonės vadybininkai turi tiksliai nustatyti, kada, kiek jų ir kaip dažnai turi būti užsakyta, kad būtų patenkinti klientų poreikiai ir kiek galima sumažintos bendrosios atsargų valdymo išlaidos. Prekių atsargų optimizavimas yra svarbus logistikos klausimas. Prekių atsargų dydis sąlygoja logistikos išlaidas bei pirkėjų tenkinimo lygį. Per didelis atsargų kiekis tiesiogiai didina sandėliavimo ir saugojimo išlaidas, mažina įmonės pelningumą. Per mažas atsargų kiekis mažina įmonės konkurencingumą, kelia pavojų, kad nebus patenkinti pirkėjų poreikiai. Todėl labai svarbu įmonei yra planuoti ir valdyti atsargas. Darbo tikslas – išsiaiškinti apie medžiagų atsargų planavimą ir valdymą. Uždaviniai: 1. Apibūdinti atsargų paskirtį; 2. Aprašyti atsargų tipus; 3. Apibūdinti medžiagų atsargų valdymo tikslus; 4. Aprašyti klasikinius atsargų modelius; 5. Išanalizuoti medžiagų atsargų planavimą; 6. Išanalizuoti medžiagų atsargų valdymą.
0

N įmonės veiklos planavimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 21
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Įmonės veiklos kryptys. Bendra įmonės charakteristika. SBA konserno veikla. Baldų grupė. AB "Šilutės baldai" istorija. Įmonės veiklos planavimo struktūra. Gamybos proceso padalinių veikla. Gamybos planavimas. Gamybos planavimo privalumai ir trūkumai. Įmonės valdymo struktūra. Personalo valdymas. Valdymo principai. Informacijos šaltiniai naudojami įmonėje. Įmonės verslo aplinkos veiksniai. Įmonės išorinė aplinka. Įmonės problemos ir galimybės. Kokybės kontrolė. Darbo apmokėjimo sistema. Vidinė įmonės aplinka. Verslo etikos normos. Išvados. Literaturos sarašas. Įvadas. Įmonė – tai vardą turintis ūkinis vienetas, įsteigtas nustatyta tvarka, apibūdinamas, kaip tam tikros produkcijos gamintojas, turintis techninę, organizacinę, gamybinį ir komercinį vieningumą. AB "Šilutės baldai" – serijinė baldų gamykla, pelno siekianti įstaiga. Čia gaminamos prekės, kurios toliau pačių gamybinių įmonių arba per paslaugų įmones pateikiamos vartotojams. Pvz. Įmonė perka žaliavas, jas apdoroja ir parduoda vartotojams arba pati pagamina gaminį iki galo. AB "Šilutės baldai" viena iš stambesnių baldų gamybos įmonių Lietuvoje, ji priklauso koncerno sba įmonių grupei. Daugiau nei 90 proc. Įmonės produkcijos eksportuojama. Nuo 2003 m. AB "Šilutės baldai" produkcijos eksportu rūpinasi uab "SBA" baldų kompanija. Ji priklauso konserno sba įmonių grupei. SBA – tai lotyniškos frazės "scitus bonus animus" santrumpa, reiškianti "protinga geroji dvasia". Pavadinimas atspindi tai, ko koncernas siekia ir kuo remiasi visuose savo darbuose bei sumanymuose. Koncernas sba įmones valdo per verslo vienetus, kurių yra keturi.
8

Oro transportasparsisiųsti


Lapų skaičius: 12
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Įvadas Oro transporto pranašumai Oro transporto trūkumai Oro transporto sistemos elementai: transporto priemonės- orlaiviai Aerodromai Oro transporto panaudojimas turizmo reikšmėms Oro uostai Lietuvoje Oro uostai pasaulio transporte vaidina didelį vaidmenį. Kol pasaulyje nebuvo oro uostų ir lėktuvų, keliavimas užtrukdavo daug ilgiau negu dabar, kai jie yra. Pagrindiniai oro transporto centrai yra paplitę po visus žemynus. Daugiausia oro uostų yra Šiaurės Amerikoje ir Europoje, taip pat nemažai jų yra ir Pietrytinėje Azijoje. Daugiausia oro transportas yra naudojamas keleivių gabenimui, nors juo yra gabenami ir kroviniai, Tačiau bet krovinių gabenimui daugiau yra skirtas vandens ir geležinkelio transportas. Didžiausias pasaulyje oro transporto centras pagal keleivių gabenimo skaičių yra Londonas, kuris 1998 m. pergabeno 102.2 mln. keleivių. Kiti didžiausi oro transporto centrai yra: Niujorkas – didžiausias Šiaurės Amerikoje, Čikaga, Los Andželas, Tokijas – didžiausias Azijoje, Atlanta, Dalasas, Paryžius, San Franciskas, Majamis. Tai dešimt didžiausių oro transporto centrų pasaulyje. Daugelis iš jų yra Šiaurės Amerikoje.
0

Pirmieji Automobiliaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 9
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įžanga. Pirmieji automobilių išradėjai. Pirmieji pasisekę. Automobiliai. Benz ,,motorwagen”. Benz viktoria. La mancelle. Panhard – levassor. Oldsmobile curved dash. Automobilis (gr. Autos – pats + lot. mobilis – judamas), variklio varoma ratinė mašina keleiviams ir kroviniams vežti. Automobilius pradėta kurti XVIII a., ratiniam akliniam vežimui pritaikius mechaninį variklį. 1769 metais prancūzų karininkas Nikola Kiunjo sukonstravo pirmąją savaeigę garinę transporto priemonę - vilkiką patrankoms traukti. Maždaug po 100 metų Karlas Bencas ir Gotlybas Daimleris sukūrė pirmąsias paprastas bendzino variklio varomas brikeles. Šie automobiliai buvo nepatikimi ir pasiekdavo vos 15 km/h greitį. Vis dėlto ,,bearklė“ karieta pradėjo lenkti arklių traukiamą vežimą, ir greitai pasirodė pirmieji šiuolaikiškai atrodantys automobiliai. Žmonės juokdavosi iš pirmųjų nerangių ,,vežimų be arklių“, pasirodžiusių po 1880 metų. Sparti technikos pažanga netrukus visiems įrodė, kad automobiliai jau galėjo išvystyti didesnį nei 110 km/h greitį tačiau buvo labai brangūs ir dažnai gesdavo. Nuo tų laikų jie pamažu pigo ir darėsi vis patikimesni. Dabar automobiliai – kasdieninė transporto priemonė milijonams žmonių visame pasaulyje.
0

Praktikos atsiskaitymo lapas UAB Vilniaus baldaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 19
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Praktiko užduotys: Susipažinti su transporto įmonių valdymo sistemomis. Susipažinti su įmonės organizacinėmis struktūromis, bei operatyviniu ir strateginiu valdymu. Mokytis spresti įmonės personalo rinkodaros skyrių darbo problemas. Mokytis spręsti įmonės transportą ir ekpedicinio , gamybinio skyrių darbo problemas. Mokėti pritaikiti teorines žinias praktiniame darbe. Praktikos dienoraštis. Eil.nr. Data trumpas praktinio darbo aprašymas. 09-10-12 pirmą dieną susipažinau su logistikos skyriaus administracija, ir įmonės istorija. 09-10-13 šiandien apžvelgėm iš ko ir kaip gaminama produkcija, kokia eilės tvarka ją apdoroja, kol išeina į apyvartą. 09-10-14 išklausiau informaciją, apie gaminamą produkciją, kokius baldus gamina, kas juos perka, kas parduoda, trumpa apžvalgėlė į priekį, ką jie ruošiasi gaminti ateityje. Transporto įmonių valdymo sistemos. Organizavimo funkcijos samprata ir reikšmė. Organizavimo veiklos priemonės yra tokios. Įmonės charakteristika. Rinka. Gamyba. Įmonės valdymas. Valdymo personalas ir darbuotojai. Konkurentai. Transporto priemonių mokestis. Susijungimas su vietinėmis ar užsienio transporto įmonėmis.
2

Purentuvas (su 6 dwg brėžiniais)parsisiųsti


Lapų skaičius: 15
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Purentuvu vadinama rėmo su dantimis pavidalo mašina, su pakabinama arba prikabinama darbo įranga, sluoksniais ardyti arba atskirti grunto gabalus nuo masyvo. Purentuvai, kaip taisyklė, naudojami gruntams, kurie tiesiogiai negali būti apdirbti žemės kasimo ir žemės kasimo-transportavimo mašinomis, su pilnu jų našumo išnaudojimu. Palyginus su pusiau uolinių ir užšalusių gruntų sprogstamu purenimu, šitų mašinų panaudojimas leidžia sumažinti žemės darbų savikainą beveik dvigubai. Purentuvai naudojami kelių ir hidrotechninėje statyboje, karjeruose, kur gaunama žaliava statybinėms medžiagoms, užšalusio grunto kasimui, akmenų ir kelmų pašalinimui iš grunto, kelių dangos ardymui. Purentuvai klasifikuojami pagal paskirtį, važiavimo būdą, vilkiko galingumą ir konstruktyvinius požymius. Pagal paskirti purentuvai skirstomi į bendros paskirties ir specialiosios; pirmi purena gruntą iki l m gylio, antri - iki 2m. Pagal agregavimo su baziniu vilkiku būdą purentuvai būna prikabinami ir pakabinami; pagal važiuoklę - vikšriniai ir ratiniai; pagal valdymo mechanizmą - hidrauliniai ir lyniniai; pagal vilkiko galingumą - maži, vidutiniai, didelio galingumo ir labai didelio galingumo. Prie mažų priskiriami purentuvai, kurių vilkikų variklio galingumas iki 55 kw, prie vidutinių -.l10 kw; prie didelio galingumo purentuvų -. 20 kw ir prie super didelio galingumo - virš 220 kw. Bazinė mašinos normalinė traukos jėga, atitinkamai, yra iki 135. 00. 00 ir virš 300 kn. Apdorojami gruntai purentuvais yra – kategorijos gruntai. Mūsų atveju projektuosime purentuvą, kuris apdoros kategorijos gruntą, t.y. Stiprų priemolį su skalda arba labai stiprų drėgną molį. Atsižvelgiant į apdorojamo grunto kategoriją, pasirenkame bazinę mašiną su vikšrine važiuokle, nes vikšrų sankibumas (pvz.: su drėgnu moliu) yra gerenis nei su ratais. Purentuvai naudojami kartu su kitomis mašinomis: buldozeriais, skreperiais, krautuvais ir ekskavatoriais. Hidraulinė schema A4.dwg Hidrospecifikacija A4.dwg Purentuvas A2.dwg Purentuvas specifikacija A4.dwg Remas specifikacija A4.dwg Remas A2.dwg
0

Puspriekabės - refrižeratoriaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 18
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Puspriekabių tipai. Puspriekabes refrižeratoriai ir jų sandara. Refrižeratoriai: iš metalo ar plastmasės? Refrižeratorių tipai. Puspriekabių šaldytuvų gamintojai. Puspriekabės „wielton“ sandara. Šaldymo agregatai. Agregatas „thermo king“. Šaldymo technologijų ir įrengimų apžvalga. Ką turėtų žinoti vežėjas. Išvados. Naudota literatura. Istorija mena, kad pirmasis pasaulyje mobilus šaldymo įrenginys, auto šaldytuvas naudojamas įvairiems maisto produktams pervežti atsirado karštą 1938 metų vasarą Mineapolyje, JAV. Viskas prasidėjo golfo lauke. Vieną dieną vietinės kompanijos ,,ULTRAPHONE“ savininkas Joseph Numero, kuris gamino garso įrašymo aparatūrą kino pramonei, su savo bičiuliu žaidė golfą Bežaidžiant Džo bičiulis pasiguodė, kad savo versle prekiaudamas vištienos produktais patyria milžiniškus nuostolius, kadangi pervežant produkcijos dalis sugenda ir ją tenka tiesiog išmesti. Šis pokalbis įstrigo Džo mintyse ir ilgai nedavė jam ramybės. Pirmieji stacionarūs šaldytuvai buvo sukurti jau gana seniai, prieš trisdešimt metų. Tačiau gabenant greitai gendančius maisto produktus vis dar buvo naudojamas senovinis metodas – vanduo ir druska. Ar toks pokalbis golfo lauke įvyko, tiksliai nėra žinoma, tačiau ši idėja Džo Numero nedavė ramybės ir jis ja pasidalino su savo kompanijos vyriausiuoju inžinieriumi Fredericku mcKynley Jones. Fredas buvo be galo išradingas žmogus ir ne už ilgo šis žmogus sukūrė ir pademonstravo savo šefui mobilų šaldymo įrenginį, kuris svėrė 2200 svarų (apie 1000 kg). Kompresorių varė keturių cilindrų benzininis variklis. Pats pirmasis auto šaldytuvas buvo tvirtinamas puspriekabės dugne. Dideliu efektyvumu šis įrenginys nepasižymėjo, tačiau buvo gana patikimas. Vėliau, patobulinus pirmąjį įrenginį, jis tapo keturiais šimtais svarų lengvesnis ir tapo efektyvesniu. Tuomet, ilgai negalvodami, Džo ir Fredas 1939 metais oficialiai užpatentavo šį įrenginį ir kompanija ,,ULTRAPHONE“ pradėjo serijinę agregato A gamybą. Iš viso buvo pagaminti 33 agregatai. Pajutęs sėkmę, Numero pardavė dalį ,,ULTRAPHONE“ kompanijos, o likusią dalį pertvarkė ir pavadino ,, UNITED STATES THERMO CONTROL“, kuri vėliau tapo ,, THERMO KING“.
0

Paieška


bottom