top


Konspektai.com > Biologija > Vidulasteliniai inamiai
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Vidulasteliniai inamiai. Konspektas

(Biologija. Konspektas, 4 puslapių, 12kB)
Darbe esantys žodžiai: Viduląsteliniai dumbliai. Gyvūno audinys su viduląsteliniais dumbliais. Viduląsteliniai parazitai. Trachoma. Psitakozė. Dėmėtoji šiltinė. Virusai ir prionai. Viduląsteliniai įnamiai. Ląstelės yra organizmus sudarančios plytos, taigi, atrodytų, mažiausia gyvybės forma. Tačiau ir ląstelių viduje neretai apsigyvena dar smulkesnės ląstelės ar neląsteliniai organizmai. Gyvūninę ir dumblių ląsteles sieja mutualizmas - abipusiai naudingi ryšiai. Dumblio ląstelė iš gyvūninės ląstelės gauna CO2, mineralinių druskų. Sėslūs gyvūnai pasisuka ar auga taip, kad dumbliai gautų šviesos. Gyvūnas gindamas save gina ir dumblio ląsteles. Dumblio ląstelės, fotosintetindamos sau organines medžiagas, aprūpina jomis ir savo šeimininką. Gyvūno ląstelės suvirškina dumblio ląstelių perteklių. Ląstelių viduje neretai parazituoja smulkūs vienaląsčiai organizmai - bakterijos ir pirmuonys. Intarpas chlamidijos. Chlamidijos ir riketsijos yra labai smulkios bakterijos, kurios gali daugintis tik ląstelių viduje. Jos yra obligatiniai viduląsteliniai parazitai. Chlamidijas ir riketsijas dažniausiai platina nariuotakojai. Riketsijas pirmą kartą 1909 m. Uolėtųjų Kalnų karštine sergančių žmonių kraujyje ir šią ligą platinančiose erkėse aptiko H. Riketsas (H. T. Ricketts). Kitais metais Riketsas riketsijas aptiko dėmėtąją šiltinę platinančių utėlių žarnyne. Riketsijas pavadino Riketso pavarde, nes mokslininkas mirė užsikrėtęs jomis. Chlamidiozė trachoma. Šia aklumą sukeliančia liga sergama tik tropikuose. Ji paplitusi
Vardas: Tomas
Darbo pavadinimas: Vidulasteliniai inamiai
Kategorija: Biologija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 4 [?]
Konspekto dalykas: Biologijos konspektas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 12 kB
Bylos pavadinimas: vidulasteliniai_inamiai.zip
vidulasteliniai_inamiai.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: gyvunines lasteles, tp search, zmogus uzsikretes psitakoze, psitakoze uzsikretes zmogus, riketsiju dauginimasis, riketsiju vystymasis, kalnu karstine, riketsijos, plytos, neląsteliniai dumbliai, gyvunines uteles, vidulasteliniai parazitai tai, viduląsteliniai, nelasteliniai organizmai, vidulasteliniai parazitai, biologija inamiai, inamiai, pirmuonys chlamidijos, vidulasteliniai organizmai.

Paieška


bottom