top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Braižyba ornamentasparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Kontrolinis darbas
Darbe esantys žodžiai: DWG Byla
10

Filmo Drugio efektas analizėparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Menotyrinė filmo Drugio efektas analizė. Įvadas. Tema. Režisūra. Naudota literatūra. Šiandien galime pamatyti daugybę filmų, skirtingų žanrų (komedijas, dramas, trilerius, mistinius, siaubo, nuotykių), stilių (romantinių, psichologinių, istorinių), rūšių (vaidyvinius ir nevaidybinius). Todėl pasirinkti tikrai yra iš ko. Kiekvienas žiūrovas gali rasti tai kas jį domina. Man labiausiai patinka mistiniai filmai, pavyzdžiui The Number 23 (Joel Schumacher), Nuostabus Protas (Ron Howard 2001). Taip pat žavi ir trileriai tokie kaip: Angelų miestas (Brad Silberling 1998), Drugio efektas. Būtent eric bress ir j. Mackye Gruber filmą Drugio efektas nusprendžiau analizuoti, nes tai vienas įdomiausių filmų kurį mačiau. Pirmiausia kas man patiko tai kad šis filmas sukelia daugybę klausimų ir beveik neduoda jokių atsakymų. Tai vienas iš tų painių psichologinių filmų, kurie tiesa sakant man patinka ir kuriuos žiurint nežinai ką galvoti viso seanso metu. Esi įtraukiamas į paslaptingą istoriją, kuri iki galo išnarpliojama tik filmo pabaigoje. Tai ne vienas tų eilinių filmų su nuspėjama pabaiga. Savotiška drama su fantastikos elementais. Pagrindinis filmo herojus norėdamas išgelbėti savo mylimąją keliauja laiku, stengiasi pakeisti ateitį, keisdamas praetį. Filme pristatoma chaoso teorija taip pat labai įdomi ir verčianti susimąstyti. Juk iš tiesų, daugelis dalykų, kuriuos mes darome net nesusimąstydami, gali turėti didelę įtaka tokiems įvykiams, apie kuriuos net nepagalvojam. Važiuodamas gatve pervažiavai balą - kas gi čia tokio? Kiekvienas, net menkiausias įvykis sukuria priežasties-pasekmės ryšiais susietą grandinę, kurioje gali būti ir labai didelių ir labai menkų įvykių. Yra apie ką pamąstyti? II. Tema: Fantastika ir tikrovė Drugio efekte. Ii. Režisūra. Filmas Drugio efektas paremtas Ray Bradbury apsakymu A Sound of Thunder, kuriame teigiama, kad netyčia sumindytas drugelis galįs pakeisti pasaulio likimus. Šį filmą režisavo ir scenarijų parašė Eric Bress ir...
0

Filmo Lūšnynų milijonierius analizėparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Danny Boyle Lūšnynų milijonierius (angl. Slumdog Millionaire (2008) analizė. Prieš pora metų parsirodęs įvairių nuomonių sulaukęs filmas Lūšnynų milijonierius sukėlė didelį ažiotažą visame pasaulyje. 2008 metais pastatytas filmas, kurio režisierius britas Danny Boyle yra pastatęs tik šešis filmus. Nors naujausio filmo sėkmė buvo tikrai stebina, reikia pripažinti, kad jo režisierius nėra holivudinio pasaulio superžvaigždė. Tačiau, kaip sakoma: geriau mažiau, bet geriau. Nepaisant to, kad jau dešimtmetį D. Boyle kuria filmus Holivudo kompanijose, iki Lūšnynų milijonieriaus pasirodymo, žinomiausiu jo filmu buvo 1997 metais D. Britanijoje sukurtas filmas Traukinių žymėjimas. Šis filmas iki šiol kelia daug diskusijų: vieniems - tai paliekantis neišdildomą įspūdį, kitiems – netoleruotinas filmas.
0

Kalvystės menas. Meninė kalvystėparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Kas yra kalvystė? Kalvystės istorija. Meninės kalvystės grožis bei ilgaamžiškumas. Baltų simboliai kalvystėje. Meninė kalvystė Lietuvoje. „saulutės“ lietuvių kalvystėje. Kalvyste - vienas iš seniausių amatų, kurio esmė yra daiktų kalimas iš metalų. Senovėje kalvystė neretai apimdavo ir rūdos paiešką, metalo išlydymą. Dabar kalviai suvokiami, kaip žmonės, dirbantys su geležimi ir plienu, bet kalviai neretai dirbdavo ir su kitais metalais - bronza, žalvariu, variu ir kt. Menines kalvystes, kaip liaudies meno šakos, stilistiniai principai Lietuvoje susiformavo jau ankstyvaisiais viduramžiais. Ilgainiui kiekvienas kaimas turėjo savo kalvį. Kai kuriuose kaimuose būdavo net po du kalvius: vienas jų - ūkio, kitas - meno reikalams. Kalvystė - sunkus, vyriškas darbas, reikalaujantis fantazijos, sumanumo ir žaibiškos orientacijos. Metalą "prakalbinti" nesudėtinga - tereikia mokėti jo kalbą. Žaizdre iki raudonumo įkaitusią geležies gabalą imi žnyplėmis, dedi ant priekalo ir talžai plaktuku ar kūju.
0

Kauno Valstybinis Dramos Teatrasparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Kauno dramos teatras (Kauno valstybinis dramos teatras) – pirmasis profesionalus stacionarus dramos teatras Lietuvoje Dramos vaidykla įsikūrė viename pastate su Opera, prie kurios 1925 metais prisijungė ir baleto trupė. Nuo tada šis trejopos veiklos kolektyvas gavo Valstybės teatro vardą. Jis gali teisėtai didžiuotis pradėjęs Lietuvos profesionaliojo teatro gyvavimą. Jo atsiradimą lėmė Lietuvos meno kūrėjų draugijos 1920 metais įkurtos Dramos ir Operos vaidyklos. Kauno dramos užuomazga tapo Juozo Vaičkaus režisuotos Hermanno Sudermanno "Joninės", suvaidintos 1920 metų gruodžio 19 dieną buvusiuose rusų Miesto teatro rūmuose (dabar - Kauno valstybinis muzikinis teatras). Iki filialo įkūrimo Šiauliuose 1931 metais tai buvo vienintelis teatras Lietuvoje.
0

Kurybinės indistrijos samprataparsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Kūrybinių industrijų sąvoka. Kūrybinių industrijų raida. Kūrybinės industrijos lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas. Kūrybinės industrijos yra moderni ir ekonominiu, socialiniu bei kultūriniu požiūriu perspektyvi gamybos sritis, efektyviai sujungianti aukščiausius technologinius laimėjimus, verslininkystės gebėjimus, žinių ekonomikos principus, modernią vadybą ir kūrybingumą, meninį skonį, spontaniškumą. Gyva rinka ir originalus kūrybingumas, išlaisvinta fantazija - štai kur slypi kūrybinių industrijų galia. Ekonomikos ir libido pragmatinė jungtis yra puikiausias stimulas ir žmogaus saviraiškai, ir verslui. Sėkminga kūrybinių industrijų veikla gali pritraukti nuolatinius turistų srautus bei skatina paslaugų sektoriaus plėtrą, gebėjimų ekonomiką ir kūrybinių kompetencijų eksportą.
0

Lietuviškas kinasparsisiųsti


Lapų skaičius: 5
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Pirmieji lietuviški kino filmai. Laiškai iš tėvynės. Lietuvių pėdsakai Holivude. Faktai iš lietuvos kino istorijos. Režisierius: Algimantas Puipa Scenarijaus autorius: Jurga Ivanauskaitė, Algimantas Puipa Operatorius: Algimantas Mikutėnas Garsas: Saulius Urbanavičius Dailininkas: Galius Kličius Kostiumų dailininkas: Renata Valčik Montažas: Danielius Kokanauskis Prodiuseris: Uljana Kim, Ramūnas Škikas (koprodiuseris), Živilė Gallego Vaidino:. Režisierius: Algimantas Puipa Scenarijaus autorius: Algimantas Puipa, Ričardas Gavelis Operatorius: Algimantas Mikutėnas Garsas: Jonas Maksvytis, Romualdas Fedaravičius Dailininkas: Galius Kličius Kostiumų dailininkas: Daiva Petrulytė Montažas: John Grover Prodiuseris: Robertas Urbonas Vaidino:. Režisierius: Kristina Buožytė Scenarijaus autorius: Kristina Buožytė, Bruno Samper, Darius Gylys Operatorius: Feliksas Abrukauskas Kompozitorius: Titas Petrikis Garsas: Julius Zubavičius Dailininkas: Paulius Arlauskas Kostiumų dailininkas: Daiva Samajauskaitė, Dalia Kiaupaitė Montažas: Eimantas Belickas, Paulius Zavadskis Prodiuseris: Aidas Avižinis, Ieva Norvilienė Vaidino: Gabija Jaraminaitė - Ryškuvienė, Marius Jampolskis. Privačioje klinikoje dirbanti jauna logopedė Gailė po savo tėvo mirties praranda sugebėjimą patirti emocijas. Tačiau vieną dieną visiškai atsitiktinai pamačiusi save mėgėjiškai nufilmuotoje videomedžiagoje, moteris atranda, kad galbūt dar įmanoma susigrąžinti emocijas. Jai tereikia dirbtinai sukurti situaciją ir ją nufilmuoti, vėliau peržiūrint naujai patirti įvairias emocijas. Kolekcija auga. Pirmąsias kronikas 1909 m. Lietuvoje ėmė filmuoti Antanas Račiūnas. Tais pačiais metais Kauno fotografas Vladislovas Starevičius sukūrė filmą Prie Nemuno. V. Starevičius žinomas kaip tūrinės animacijos pradininkas, tačiau savu jį laiko ne tik lietuviai, bet ir rusai, lenkai, prancūzai. Kino kroniką vėliau ėmė kurti Stepas Uzdonas, Stasys Vainalavičius, Antanas Uibas, Alfonsas Žibas, Kazys Lukšys ir kt. 1925 m. Vasario 14...
0

Lionginas Šepkaparsisiųsti


Lapų skaičius: 9
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Lionginas šepka. Dievdirbio fenomenas. Lionginui šepkai – 100 metų. Išvados. L.Šepka yra vienas įdomiausių dailininkų primityvistų ir vienas paskutiniųjų Lietuvos dievdirbių. Jo darbuose susipynę kaimo dievdirbių kūrybos normos su provincijos bažnytinio meno, dvarų dailės įtakomis, šiuolaikiniam žiūrovui itin patrauklus naivumas ir įspūdinga gryno, atviro, spontaniškai prasiveržusio talento jėga.
0

Meno istorijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Senovės Egipto istorija laikomas laikotarpis nuo priešdinastinio laikotarpio iki Egipto įjungimo į Romos imperiją. Tai buvo jūrinė civilizacija. Geografinė padėtis - balkanų pusiasalis. Gotika (pagal germanų genčių gotų pavadinimą) - XII-XVI a. Europos architektūros ir dailės stilius. Atsiradimas bei raida. Gotikos stilius susiformavo Prancūzijoje XII amžiaus pirmojoje pusėje. Anksčiau žemyne vyravo |romanikos stilius, kuris kai kuriuose regionuose, ypač Italijoje bei Ispanijoje, išliko iki pat Renesanso. Atgimimo idėja išpopuliarėjo Italijoje, nes italai gerai suvokė, kad tolimoje praeityje Italija ir jos sostinė Roma buvo civilizuoto pasaulio centras ir jos šlovė išblėso, kai germanų gentys užkariavo šią šalį. Šio atgimimo užuomazgas suformavo Džotas - poetas, dailininkas, kurio darbai prilygsta antikos darbams. Florencijoje XV a. susikūrė grupė meninkų, kurie kūrė naują meną ir atsižadėjo praeities idėjų. Šios grupės lyderis Florencijos dailininkas ir architektas - Filipas Bruneleskis. Plėtodamas linijinės perspektyvos teoriją, Mazačas pirmasis sienų tapyboje panaudojo erdvinę perspektyvą. Nuo 1495 iki 1497 metų Leonardas dirbo prie savo šedevro Paskutinė Vakarienė. Paskutinė vakarienė – gilaus monumentaliosios tapybos dėsnių supratimo pavyzdys. Mikelandželo Dovydas. Taip jau istoriškai susiklostė, jog renesanso kultūra Venecijoje susiformavo tik XV a. antroje pusėje - daug vėliau, nei kitose Italijos srityse. 17 a. mene susiformuoja nacionalinės mokyklos: olandų, flamandų, ispanų, prancūzų. Barokas - meno kryptis, XVII a. - XVIII a. I pusėje plitusi Europoje ir Lotynų Amerikoje. Architektūra. Lietuvos barokas skirstomas į ankstyvąjį (1600-1650), brandųjį ir vėlyvąjį. Baroko kūriniuose asketiškumas derinamas su hedoniškumu, rafinuotumas - su grubumu, abstrakti simbolika - su natūralistiniu detalių tvarkymu. Iki 16 a. Olandijos ir Belgijos menas sudarė vientisą Nyderlandų meną. Nuo 16 a. pab. susiformavo atskira olandų meno mokykla, pradėjo formuotis nacionalinė profesionalioji dailė. klasicizmo architekturos bruozai. Vilniaus meno mokykla - Lietuvos meninės kultūros reiškinys, susiformavęs XVIII-XIX a. sandūroje. Nikola Pusenas (Nicolas Poussin), didžiąją kūrybingąją gyvenimo dalį praleidęs Romoje, inspiruotas jos paminklų, rėmėsi romėniškojo reljefo komponavimo principais: kūrė subalansuotas, daugiau piešinio išraiška negu spalva paremtas kompozicijas.
0

Rubenso paveikslo analizėparsisiųsti


Lapų skaičius: 4
Tipas: Interpretacija
Darbe esantys žodžiai: Peter Paul Rubens (1577 – 1640) Venera ir Adonis, 1614, 83x90,5 , medis , alėjus, Ermitažo muziejus, Sankt Peterburgas Paveikslo siužeto analizė. Kaip ir kiti mirtingieji Rubensas mylėjo ir buvo mylimas. Galima sakyti jis tiesiog dievino moterys. Ir darė tai taip, kaip duota dailininkui, - jis jas tapė. Venera – pati patraukliausia deivė, todėl Rubensas tapydamas ją stengėsi perduoti moters grožio idealą, taip kaip jis tai matė . Ir jis darė tai įvairiais variantais. Rubensas turi daug paveikslų su Veneros atvaizdų. Venera - meilės deivė. Aišku Rubensas negalėjo palikti be dėmesio Veneros asmeninį gyvenimą. Veneros vyras buvo karo dievas – Marsas. Meilė negailestinga ir nuostabioji Venera susidėjo su Marsu ir net pagimdė nuo jo vaiką. Tai buvo labai mielas mažylis – Erotas. Jis dažniausiai vaizduojamas su lankų ir strėlėmis. Erotas visada šalia motinos ir net padeda jai juos meilės reikaluose.
0
« PradžiaAnkstesnis12SekantisPabaiga »

Paieška


bottom