top


Konspektai.com > Medicina
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Absoliučių slenksčių nustatymas Odos esteziometrijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 5
Tipas: Laboratorinis darbas
Darbe esantys žodžiai: Literatūros apžvalga. Absoliutusis slenkstis- mažiausias dirginimo intensyvumas, galintis sukelti jutimą. Tai toks dirgiklio stipris, kai dirgiklis vienodą skaičių kartų aptinkamas arba neaptinkamas. Silpnų dirgiklių signalų aptikimas priklauso nuo jutimų sistemos, ne tik nuo jų stiprumo, bet ir nuo specifinių dirgiklio savybių, mūsų psichikos būsenos– mūsų patyrimo, lūkesčių, motyvacijos, nuovargio, bendrosios elgsenos ir receptoriaus dirginimo trukmės. Šių veiksnių veikiamas slenkstis gali pasikeisti. Tie patys žmonės skirtingai reaguoja į tą patį dirgiklį pasikeitus aplinkybėms (S.Mader, 1999; Myers, 2000). Net ir silpnas mechaninis odos palietimas sukelia lytėjimo jutimą. Odos skiriamoji galia nustatoma, liečiant ją tuo pačiu metu dviem taškiniais dirgikliais, pavyzdžiui: skriestuvo adatėlėmis. Labai jautrios yra rankos pirštų pagalvėlės, mechaniškai dirginant padų ir delnų odą, ausis, lūpas , yra jaučiamas kutulys, vienodai veikiant mechaniniam spaudimui, atsiranda spaudimo jutimas( S. Mader,1999). Rankų pirštų galuose mes suvokiame atskirai du taškus, esančius 1 - 2 mm nuotolyje (Gučas, 1986). Pojūčių susidarymo anatominis – fiziologinis mechanizmas yra labai sudėtingas. Pagrindiniai jo skyriai: a) Receptoriai – tai periferinis nervo galas, skirtas priimti padirginimus. b) Perdavimo skyrius, kurį sudaro receptorių su smegenų centru jungiamieji įcentriniai (aferentiniai) ir išcentriniai (eferentiniai) nervai. Jie perduoda jaudinimo energiją į centrinę nervų sistemos dalį ir iš jos į periferiją. c) Centras smegenyse, atliekantis jaudinimo impulsų įvertinimo operacijas, kurio dėka ir atsiranda lytėjimo (regėjimo, girdėjimo, skonio) pojūčiai. Tyrimai, kuriais nustatoma pojūčio priklausomybė nuo dirgiklio jėgos, vadinami psichofizikiniais matavimais. Šiais matavimais nustatomi vadinamieji pojūčio slenksčiai. Ar tam tikro intensyvumo dirgiklis (stimulas) sukels pojūtį, priklauso nuo receptoriaus jautrumo. Mažiausias dirgiklio intensyvumas, galintis sukelti pojūtį, vadinamas absoliučiu žemutiniu pojūčio slenksčiu (Gučas,1968). Darbo tikslas. Nustatyti ir ištirti absoliutųjį slenkstį, dirginant įvairias tiriamojo kūno dalis, atsižvelgiant į odos dirgiklio trukmę, intensyvumą, jautrumą. Darbo priemonės. Skriestuvas, liniuotė, akių raištis.
0

Adenohipofizės hipofunkcija – riebalinė lytinė distrofija, jos etiologija, požymiaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 5
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Posmegeninė liauka, hipofizė (gr. hypo – po, physis – kilmė, gimimas) yra viena iš centrinių endokrininių liaukų, anatomiškai ir funkciškai susijusi su pagumburiu. Pati liauka (masė apie 0,5 g) yra pleištakaulio įdubuje – turkiškame balne, sella turcica, ir trumpu piltuvėliu, infundibulum, jungiasi su pagumburiu. Posmegeninės liaukos yra skiriamos dvi dalys: liaukinė – adenohypohysis ir nervinė – neurohyphysis. Adenohipofizė Ji susideda iš tolimosios dalies, pars distalis, tarpinės dalies, pars intermedia, ir gumburinės dalies, pars tuberalis. Tolimoji dalis sudaro apie 75 % visos liaukos ir yra apgaubta kapsulės. Jos parenchiminės ląstelės dažniausiai išsidėsčiusios eilėmis ir susibūrusios į saleles, tarp kurių yra jungiamojo audinio. Ši dalis yra gausiai vaskuliarizuota.
0

Akių ir ausų sandaraparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Žmogaus akis. 2. Akies dalys ir funkcijos. a. Lęšiukas. b. Rainelė. c. Vyzdys. d. Gyslainė. e. Odena. f. Ragena. g. Tinklainė. h. Krumplynas. i. Regos nervas. j. Geltonoji dėmė. 3. Akių ligos ir priežastys. 4. Ausų sandara. Žmogaus akis – žmogaus galvoje esantis organas, priimantis aplinkos informaciją matomoje elektromagnetinių bangų srityje ir transformuojantis ją į nervinius impulsus. Tai ištįsęs apie 2,5 cm skersmens rutulys. Sieros kamštis – tai išorinėje klausomojoje landoje susikaupusi padžiūvusi siera, susimaišiusi su riebalinių liaukų sekretu ir užkimšusi landą. Nosies pertvaros iškrypimas – tai nosies pertvaros išsilankstymas vidurinės plokštumos atžvilgiu, apsunkinantis kvėpavimą pro nosį. Būgnelio perforacija – tai skylė būgnelyje. Tai nėra atskira liga, o tik vidurinės ausies ligų simptomas. AUSIES SVETIMKŪNIAI. Akių ligos ir priežastys. Geltonoji dėmė - garantuoja aštrų regėjimą
6

Akušerijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Ankstyvasis greitasis. Lietasis etapas. Berniukų brendima11-12. Kontraindikacijos. Kontraindikacijos. Indikacijos. Kontraindikacijos. Požymiai rodantys gimdymą. Gimdimo laikotarpiai. Pogimdyminis laikotarpis. Kraujavimas neštumo metu. Gimdimi ir pogimdinis kraujavimas. Hipertenzinės nėščiųjų būklė. hipofizio hormonai. mot horm. Vyr. mergaites litinis brendimas. Sudėtiniai preparatai. Pruogestininiai preparatai. Gimdinė spiralė. 11)ekstrine kontracepcija. 12)Barjerinės kontracepcinės. mėnesinio ciklo sutrikimai. amenorėja. Menoragiją. Metroragija. gimdos mioma. neštumas. Kraujospūdis. Gimdymas. Pakitimai įvykstantis neštumo pabaigoje.
10

Alergologijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 7
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Anafilaksinio šoko gydymas; neatidėliotina pagalba ir intensyvi terapija. Dilgėlinė klasifikacija, klinika, gydymas. Antihistamininių vaistų vaidmuo alerginių ligų gydymui. Preparatai, slopinantys his išsiskyrimą iš putliųjų ląstelių. H1 His receptorių blokatoriai. Alerginis rinitas. Klasifikacija, etiologija, klinika, gydymas. Medikamentinė alergija etiologija, būdingi klinikiniai simptomai, kryžminės ir grupinės alerginės reakcijos, gydymo principai.
8

Alfa adrenoblokatoriaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Poveikis. Klinikinis panaudojimas. Selektyvūs alfa blokatoriai. Klasifikacija. Negrįžtami, ilgo veikimo. Grįžtami, trumpesnio veikimo. ALFA1 selektyvūs. ALFA2 selektyvūs. Farmakokinetika. Veikimo mechanizmas. Neselektyvūs blokatoriai. Širdies – kraujagyslių sistemai. Selektyvūs alfa blokatoriai. Neselektyvūs alfa blokatoriai. Toksiškumas. Klasifikacija. Klasifikacija remiasi selektyvaus afiniteto alfa1 ar alfa2 receptoriams buvimu ar nebuvimu. Kitos savybės naudojamos klasifikuojant – rec. Blokavimo grįžtamumas ir veikimo trukmė. Negrįžtami, ilgo veikimo: prototipas - phenoxybenzaminum; jis tik nežymiai alfa 1 selektyvus. Grįžtami, trumpesnio veikimo: phentolaminum (neselektyvus) ir tolazolinum (nežymiai alfa 2 selektyvus) yra konkurenciniai, grįžtamo veikimo blokatoriai.
10

Alzheimerio ligaparsisiųsti


Lapų skaičius: 21
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Šiuo metu pasaulyje Alzheimerio liga jau serga daugiau nei 25 mln. Žmonių. Mokslininkai tvirtina, jog ateityje skaičiai tik augs, nes pasaulyje daugėja vyresnio amžiaus žmonių. Todėl yra svarbu domėtis ir mokytis kaip ją kuo anksčiau atpažinti ir kokių priemonių imtis. Alzheimerio liga tai lėtinė smegenų liga, pažeidžianti tam tikras smegenų dalis, dėl to žmogui tampa sunku atsiminti, ko nors išmokti ar bendrauti. Ilgainiui šia liga sergantys asmenys nebegeba pasirūpinti savimi. Alzheimerio liga gali pakeisti ir žmogaus nuotaiką bei asmenybę. Iš pradžių vyraujantys atminties sutrikimai vargina patį sergantįjį, vėliau, ligai progresuojant, sutrinka elgesys, žmogus pats nebesugeba vertinti savo būklės, galiausiai ligonis tampa didele našta artimiesiems. Darbo uždaviniai. Apžvelgti Alzheimerio ligą. Išsiaiškinti kokios viešo ir privataus gydymosi galimybės Lietuvoje. Aptarti kokios viešų ir privačių paslaugų kainos. Pateikti pagrindinius įstatymus, kurie apibrėžia paslaugų teikimą ir finansavimą. Rašant darbą daugiausiai rėmėmės internete pateiktais straipsniais apie Alzheimerio ligą, taip pat norminiais aktais, viešų ir privačių institucijų internetiniais puslapiais, šeimos sveikatos enciklopedija, Algirdo Dembinsko knyga - Psichiatrija, Arūno Germanavičiaus Bendruomenės (socialinės) psichiatrijos pagrindai. Psichikos ligonių reabilitacija bendruomenėje knyga, Danguolė Jankauskienė ir Rimantas Pečiūra Sveikatos politika ir valdymas knyga. E paštu bendravome su Lietuvos Alzheimerio asociacijos prezidente Daiva Andriuliene, kuri padėjo geriau suprasti kaip veikia Alzheimerio gydymo sistema Lietuvoje. Alzheimerio liga. Alzheimerio liga neurodegeneracinė liga, pasižyminti pažintinių funkcijų blogėjimu, kasdienės veiklos pasyvėjimu, elgsenos pokyčiais, neuropsichiatriniais simptomais. Tai labiausiai paplitusi silpnaprotystės forma. Ši liga dažniausia senatvinės silpnaprotystės priežastis. Alzhaimerio liga pavadinta vokiečių gydytojo...
0

Aminoglikozidaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Aminoglikozidai. Senos kartos – streptomicinum, kanamicinum, neomicinum. Naujos kartos – gentamicinum, sizomicinum, tobramicinum, amikacinum. Veikimas indikacijos. Tai plataus veikimo spektro antibiotikas. Stipriau veikia g– mikroorganizmus, kai kurie veikia tbc bakterijas, naujos kartos žalaimėlę pseudomoną. Preparatas veikia baktericidiškai ir besidauginančius, ir ramybėje esančius mikroorganizmus. Slopina mikroorganizmų citoplazmos baltymų sintezę, streptomicinas sutrikdo citoplazmos membranos laidumą. Iš virškinamojo trakto beveik nesirezorbuoja. Nepageidaujami reiškiniai. Atskirų preparatų apibūdinimas.
0

Anafilaksinis šokasparsisiųsti


Lapų skaičius: 16
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Tikslas. Uždaviniai. Lietuvos higienos normos hn 47-1:2012 taikymas praktikos vietoje. Praktikos metu vartotų vaistų įvedimo būdai, galimos pašalinės reakcijos. Injekcijų komplikacijos. Injekcijų į poodį komplikacijos. Injekcijų į odą komplikacijos. Injekcijų į raumenį komplikacijos. Injekcijų į veną komplikacijos. Anafilaksija. Priežastys. Pasireiškimas. Pirmoji pagalba. Prevencija. TIKSLAS Analizuoti pagrindinių gyvybinių funkcijų normą ir patologiją, planuoti slaugos procesą, demonstruoti profesinę akušerio elgseną mokslo ir praktikos įrodymais grįstoje praktikoje. UŽDAVINIAI 1. Išanalizuoti literatūrą (dėstytojo rekomenduota bei papildomai savarankiškai pasirinkta literatūra) apie pasirinktą bendrosios slaugos atvejį. 2. Aprašyti ir išanalizuoti atvejį chronologine tvarka. 3. Išskirti ir aptarti akušerės veiksmus komandinio darbo metu. LIETUVOS HIGIENOS NORMOS HN 47-1:2012 TAIKYMAS PRAKTIKOS VIETOJE Rankas plauti Sterisol skystu muilu ir Salina. Jas būtina plauti prieš pradedant darbą, kai rankos nešvarios ar užterštos paciento krauju ar kita infekuota biologine medžiaga, sekretais ar ekskretais. Be to privaloma jas plauti nusimovus paciento krauju, ar kita potencialiai infekuota biologine medžiaga, sekretais, ekskretais užterštas pirštines, pasinaudojus tualetu ir kt .Ant sudrėkintų vandeniu rankų, vieną kartą paspaudus pilnai dozatoriaus rankenėlę užpilti preparato, kruopščiai 10-15 sekundžių rankas muiluoti trinamaisiais, sukamaisiais judesiais, nuplauti po vandens srove, nusausinti vienkartinėmis servetėlėmis, užsukti vandens čiaupą su panaudota servetėle. Prieš chirurginę rankų antiseptiką rankas plauti ne trumpiau kaip 1 min.
0

Anatomijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 36
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Anatomija. Fiziologija. Anatomijos ir fiziologijos tyrimo metodai. Terminai. Ašys. Plokštumos. Funkcinis skirstymas. Somatinė. Autonominė (vegetacinė). Simpatinė (mazginė). Parasimpatinė. Anatominis skirstymas. Centrinė nervų sistema. Periferinė nervų sistema. Neuronas perduoda nervinius signalus pagrindinė ląstelės paskirtis. Neuroną galima skirstyti pagal ląstelės sandara į kūną (jame yra branduolys) ir ataugas(dendritai-nerviniai signalai sklinda į neurono kūną, dendrito galūnė vadinama receptoriumi, aksonas (neuritas) - signalai plinta iš neurono kūno). Neuroglijos ląstelės (gliocitai) pagalbinės ląstelės. Funkcijos. Sinapsės sandara: tai aksono terminalių sąlyčių taškai su kitais neuronais ir kitų audinių ląstelėmis. Signalas perduodamas per neurodinamines medžiagas mediatorius. Sinpasę sudaro priešsinapsinė ir posinapsinė membranos bei tarp jų esantis submikroskopinio dydžio plyšys. Sinapsė. Neuromediatorius ar neurotransmiteris. Membraninis ramybės ir veikimo potencialai. Refleksas. Nesąlyginis refleksas. Sąlyginis refleksas. Reflekso lankas. Pilkoji medžiaga. Priekinius ir užpakalinius ragus. Priekiniai ragai. Užpakaliniai ragai. Šoninius ragus. Šoninius ragus. Tarpiniu ruožu. Centrinis kanalas. Baltoji medžiaga. Užpakalinis pluoštas. Šoninis pluoštas. Priekinis pluoštas. Arklio uodegą. Pilkosios medžiagos pluokštai. Smegenų kamienas. Kamieną sudaro. Galvos smegenų kamieno pamatas. Galvos smegenų kamieno dangtis. Galvos nervų branduoliai. Specifiniai smegenų kamieno branduoliai. Tarpinės smegenys. Tarpinių smegenų skirstymas. Trečiasis skilvelis. Gumburo sandara ir funkcijos. Gumburas. Gumburas. Gumburas. Sandara. Pilkosios medžiagos telkiniai. Pagalvė. Įcentrinių laidų. Baltoji medžiaga. Užgumburis: klausos ir regos požieviniai centrai. Užgumburis - tarpinių smegenų porinė dalis, esanti greta gumburo pagalvės. Jame randami poriniai dariniai, vadinami keliniais kūnais. Pagumburio sandara.,..
0
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557