top


Konspektai.com > Biologija > Apie gyvunu mityba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Apie gyvunu mityba. Konspektas

(Biologija. Konspektas, 16 puslapių, 37kB)
Darbe esantys žodžiai: Lob1: 314. Atrajotojo skrandžio schema. Lob1: 316. Cholesterolio molekulė. Iliustracija Ris 100. Iliustracija - riebalinės ląstelės pjūvis, storas žmogus, ruonis. Apie gyvūnų mitybą. Maiste yra šios gyvybiškai svarbios medžiagos. Energetinės ir statybinės (naudojamos energijai gauti ir kaip C atomų šaltinis sintezei). Angliavandeniai (daugiau energetiniai). Baltymai (daugiau statybiniai). Lipidai (daugiau energetiniai). Kitos (naudojamos kai kuriems baltymams sintetinti, tarpląstelinei medžiagai mineralizuoti, kaip nešikliai ar fermentų nepeptidinės dalys). Vitaminai (reguliaciniai). Mineralinės druskos (dalis statybinės, dalis reguliacinės). Vanduo (universalus tirpiklis). Nukleorūgštys virškinamos ir panaudojamos, bet maiste jų gali ir nebūti. Nukleotidus žmogaus organizmas nesunkiai pasigamina pats. Angliavandenių apykaita. Angliavandeniai skirstomi į tris grupes - monosacharidus, oligosacharidus bei polisacharidus. Pavadinimas. C skaičius. Reikšmė. Ribozė. Pentozė. Dezoksiribozė. Pentozė. Dezoksiribonukleotidų ir DNR sudedamoji dalis. Gliukozė. Heksozė. Pagrindinis energijos šaltinis ląstelėse, gabenama kraujyje, daugelio biomolekulių pirmtakė. Fruktozė. Heksozė. Galaktozė. . Laktozės ir oligosacharidų, membraninių lipidų statybinis blokas. Maltozė. Žarnyno gleivinė išskiria fermentą maltazę, kuris hidrolizuoja maltozę į dvi gliukozės molekules. Laktozė. Fermentas laktazė, išskiriamas žarnyno gleivinės, laktozę hidrolizuoja. Šis fermentas itin aktyvus žindomų kūdikių žarnyne, o suaugusiųjų organzime jo gamyba gali beveik negaminti. Daug laktazės gamina suaugusių europiečių ir kai kurias genčių afrikiečių, nuo senovės užsiimančius gyvulininkyste, organizmai. Žmonės, kurių žarnyne beveik ar visai nesigamina laktazė, nepakenčia pieno. Medicinoje ir biologijoje tai vadinama laktozės intolerancija. Sacharozė. Ji yra svarbus tarpinis produktas augaluose. Daugelis augalų angliavandenius transportuoja iš lapų į kitus audinius būtent sacharozės...
Vardas: Marytė
Darbo pavadinimas: Apie gyvunu mityba
Kategorija: Biologija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 16 [?]
Konspekto dalykas: Biologijos konspektas
Parsisiųsta: 2 kartus.
Archyvo dydis: 37 kB
Bylos pavadinimas: apie_gyvunu_mityba.zip
apie_gyvunu_mityba.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

10
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: polis, vanduo biologijoje, buti nebuti, nukleorūgštys, gyvulininkyste, aminai, gyvulininkystė, statybinės medžiagos, rūgštys, augalu mityba, mityba schema, biologija zinduoliu mityba, ccsqfjaa konspektai referatas apie gyvunu mityba e twt opf muswayhontbgusg=afqjcnfw zgf_znifkkcu avq b yk khasig =zospqajlwyj xpfbg koq,s cfqqfjae konspektai referatas apie gyvunu mityba icrnt imo pqodg_ amcusg=afqjcnfw zgf_znifkkcu avq b yk khasig =busnyshbjxghr pjmyfqsq,s cf qfjah konspektai referatas apie gyvunu mityba fatct _abktg qsk pgbcausg=afqjcnfw zgf_znifkkcu avq b yk khasig =zwwkez vw rhjapw, tp search, biologija mityba, gyvunu mityba referatas, gyvūnų mityba biologija, fruktozės intolerancija, gyvuliu mityba referatai, mineraliniu augalu gyvunu mityba, gyvūnū mityba.

Paieška


bottom