top


Konspektai.com > Informatika > Operaciniu sistemu tipai
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Operaciniu sistemu tipai. Konspektas

(Informatika. Konspektas, 3 puslapių, 5kB)
Darbe esantys žodžiai: Operacinių sistemų tipai. Operacinės sistemos gali būti klasifikuojamos pagal įvairius kriterijus, nors dažniausiai konkreti OS gali turėti kelių tipų savybes. Taigi OS gali būti skirstomos pagal. Vienu metu atliekamų užduočių skaičių - vien-(mono-) programės ir daugia-(multi-) programės. Vienu metu valdomų centrinių procesorių skaičių - vienprocesorinės ir multiprocesorinės; paskirstyta OS, valdanti kompiuterių tinklą, taip pat yra multiprocesorinė. Dialogą su vartotoju - interaktyviosios ir neinteraktyviosios. Vartotojo sąveiką su OS atliekant jo užduotį - paketinės, realaus laiko ir paskirstyto laiko. Vienprogramės sistemos. Jau minėjome, kad pirmosios OS buvo suprojektuotos nedidelio greičio kompiuteriams su ribota atmintimi. Jos buvo skirtos vienam vartotojui, nes galėjo priimti komandas tik iš vieno terminalo. Tokios OS galėjo valdyti tik vienos vartotojo programos, įrašytos į pagrindinę atmintį, vykdymą. Be abejo, viena programa negali efektyviai naudoti centrinį procesorių, ypač kai dažnai tenka laukti, kol koks nors įrenginys atliks savo funkcijas (tai būdinga ekonominiams uždaviniams). Vienprogrames OS šiuo metu dažniausiai turi personaliniai kompiuteriai - vartotojas paprastai ir neplanuoja atlikti kelių užduočių vienu metu. O šiuolaikinės didelės kompiuterinės sistemos projektuojamos taip, kad vienu metu galėtų atlikti daug užduočių, ir vadinamos multiprograminėmis. Multiprograminėse OS visų vykdytinų programų kopijos įrašomos į pagrindinę atmintį. OS koordinuoja kiekvienos programos vykdymą. Ji nurodo centriniam procesoriui skirti tam tikrą laiko intervalą kiekvienai programai. Prieš tai joms dar suteikiami vadinamieji prioritetai. Iškart vykdoma tik viena programa. Bet procesorius dirba taip greit, kad atrodo lyg visos programos būtų vykdomos tuo pačiu metu. Be abejo, OS sudėtingėja iškyla persijungimo nuo vienos programos prie kitos uždavinys, atminties valdymo...
Vardas: Nojus
Darbo pavadinimas: Operaciniu sistemu tipai
Kategorija: Informatika
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 3 [?]
Konspekto dalykas: Informatikos konspektas
Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 5 kB
Bylos pavadinimas: operaciniu_sistemu_tipai.zip
operaciniu_sistemu_tipai.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: OS realaus laiko uzdaviniams, projektu tipai, operacines sistemos konspektas, tp search, multiprograminėse, operacines sistemu rūšys, operacini c b sistem c b c ab c ys, operacinės sistemos rūšys, operaciniu sistemu rušys, operaciniu sistemu rusys, informatika is tipai, operaciniu sistemu tipai, operacines sistemos tipai, operacinių sistemų tipai, dia programa, operacines sistemos konspektai, operaciniu sistemu skaicius lietuvoje, operacine sistema rusys, operacines sistemos rusys, realaus laiko sistemų sauga, projektu.

Paieška


bottom