top


Konspektai.com > Teisė > Darbo teisės špera 2
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Darbo teisės špera 2. Špera

(Teisė. Špera, 70 puslapių, 57kB)
Darbe esantys žodžiai: Darbo teisės sąvoka ir sistema: Darbo teisės normos reguliuoja visuomeninius santykius, atsirandančius dirbant arba glaudžiai susijusius su darbu. Darbas - socialinė ekonominė sąvoka, apibūdinama kaip tam tikru laikotarpiu reikalinga, tinkama ir tikslinga žmogaus veikla: tai ne tik fiziologinių. Biologinių žmogaus gebėjimų panaudojimas, tai ir intelektinė veikla. Jei teisė reguliuoja santykius tarp žmonių, o ne su juos supančia aplinka, tai DT reguliuoja santykius tarp žmonių, kurie realizuoja fizinius, protinius, intelektualinius sugėbėjimus. Darbo procesą sudaro trys tarpusavyje susiję elementai: 1)tikslinga žmogaus veikla; darbo objektas; darbo priemonės. Darbo objektas ir priemonės yra ne tik būtini darbo proceso elementai, bet ir tam tikros nuosavybės formos objektas; todėl yra glaudus darbo santykių ir turtinių santykių ryšys, nes žmonės darbo procese sueina į santykius ne tik tarp savęs, bet ir su darbo objektų ir priemonių savininkais. Darbo teisė susiformavo labai vėlai, ilgai juos reguliavo civilinės ir komercinės teisės normos. Tik 20 a. , po pramoninių revoliucijų Vakarų Europoje ir JAV susiformavus gausiam gyventojų sluoksniui, kuris neturėjo gamybos priemonių ir kurio pragyvenimo šaltinis buvo darbas savo sugebėjimų realizavimas. Paaiškėjo, kad bendrieji civiliniai įstatymai, reguliuojantys prekių judėjimą negali patenkinti naujosios visuomenės poreikių, nes darbo jėga yra labai savita prekė - ji neatskiriama nuo žmogaus asmenybės. Todėl atsirado poreikis ir galimybė formuotis naujai, darbo teisės šakai Bismarkas iškėlė būtinybę apsaugoti nepilnamečių, moterų, kalnakasių darbą, kad išvengtų socialinės revoliucijos (pastaroji 1918 m. Įvyko Rusijoje, tai ne politikų toliaregystės, bet besikuriančių šio sluoksnio interesus atstovaujančių organizacijų nuopelnas. Iki II pasaulinio karo buvo tiktai DT užuomazgos, išskyrus soc. Lagerį, kur DT šaka formavosi. Iš esmės DT pradėjo formuotis po II pasaulinio karo. Teisinis stimulas tam buvo...
Vardas: Žymantas
Darbo pavadinimas: Darbo teisės špera 2
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Špera
Puslapių skaičius: 70 [?]
Šperos dalykas: Teisės špera
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 57 kB
Bylos pavadinimas: darbo_teises_spera_2.zip
darbo_teises_spera_2.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: bendrieji teis, civilines teises normos, socialinė aplinka, darbo teisės špera, darbo teisė špera, tp search, teisės spera, darbo teise spera, Teisė špera, darbo teises paruostuke, darbo teises speros, darbo teisė spera, speros darbo teises, darbo teises spera, teises spera, teises speros, darbas, tp, darbo teisė, teisės realizavimas.

Paieška


bottom