top


Konspektai.com > Teisė > Senovės teisė
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Senovės teisė. Konspektas

(Teisė. Konspektas, 20 puslapių, 32kB)
Darbe esantys žodžiai: 4-3 tūkst. Pr. Kr. Akado imperija(pirmą kartą buvo susjungti Mesopotamijos miestai-valstybės) ir jos valdovu tapo Sargonas. Ji greitai žlugo, nes ją užpuolė kalnų gentys a pr Kr. Iškilo Babilono karalystė. Modernus tiems laikams dalykas. Teisyno sandara. Socialinės grupės. Avilumai(tiesiog žmonės;laisvasis sūnus) ir muškenumai(smulkūs žmonės;išvaduotasis). Kai kada muškenumų interesus teisynas gynė ypač išskirtinai(už vergų priklausančių muškenumams vagystę buvo baudžiama taip pat kaip ir už vergų priklausančių rūmams vagystę). Bet avilumo gyvybė buvo labiau saugoma nei muškenumo. Aukštesnę avilumo padėtį įtvirtino ir nuostata, numatanti gydytojui didžiausią atlyginimą už avilumo, mažesnį už muškenumo ir patį mažiausią už vergo gydymą. Taigi muškenumas buvo tarsi antrarūšis senovės Babilono gyventojas. Bendra abiems. Sutarčių tipai. Paskolos sutartys. Nuomos sutartys. Pasaugos sutartys. Dovanojimo sutartis. Ekvivalentiškumo principas. Tirchatum. Paveldėjimo rūšys. Testamentinis. Įstatyminis. Nusikaltimų rūšys. Asmeniui. Nuosavybei. Šeimos pagrindams: tai yra žmonos neištikimybė, palaidas gyvenimo būdas, išžaginimas, kūdikio bausmės buvo žiaurios ir įvairios. Ordalijos(Dievo teismas). Karalius. Karaliumi, seniūnų taryba ir tautos susirinkimu. Poliais. Eupatridai(gimininė bendruomenė) ir buvo demosas. Teisėkūros institutai atėnuose: įstatymų leidybos iniciatyvos teisė priklausė visiems, dalyvaujantiems tautos susirinkime: bet kuris atėnietis galėjo pateikti įstatymo projektą tautos susir. Jo nariais buvo 20 metų visateisiai atėniečiai vyrai. Įstatymus priimdavo rankų pakėlimu. Projektai skelbiami viešai taryba(10 terit. Filų po 50 narių, filai renkami burtais ir 1 metams). Ji svarstydavo įstatymų projektus ir teikdavo juos tautos susirinkimui. Taip pat buvo helieja. Demokratijos trūkumai. Atėnų teisės šaltiniai. Papročiai, tradicijos. Tautos susirinkimų įstatymai(turėjo bendro pobūdžio normų) ir psefizmai. Drakono įstatymai. Solono...
Vardas: Aidas
Darbo pavadinimas: Senovės teisė
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 20 [?]
Konspekto dalykas: Teisės konspektas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 32 kB
Bylos pavadinimas: senoves_teise.zip
senoves_teise.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: šeimos tradicijos, teisynas, drakono istatymai, atenu teises saltiniai, senovės teisė, teisė senovėje, paskolos sutartis, senoves teise lietuvoje.

Paieška


bottom