top


Konspektai.com > Vadyba > Motyvacija vadyboje
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Motyvacija vadyboje. Kursinis

(Vadyba. Kursinis, 31 puslapis, 44kB)
Darbe esantys žodžiai: Įvadas i. Motyvacijos samprata ii. Motyvacijos teorijos ii. Poreikių motyvacijos teorijos II. A. Maslow poreikių hierarchijos teorija II. F. Herzberg dviejų faktorių teorija II. D. McClelland poreikių teorija II. Procesinės motyvacijos teorijos II. Lūkesčių teorija ii. J. S. Adams teisingumo teorija III. Motyvavimo esmė iv. Personalo motyvavimo koncepcijos v. Darbo užmokestis motyvavimo sistemoje vi. Socialiniai motyvatoriai vii. Personalo motyvavimo sistemos kūrimo problemos ir etapai viii. Motyvacijos reikšmė ir pritaikymas išvados literatūra įvadas. Susidarius kurioje nors sielos kertelėje kokiai nors tuštumai ar trūkumui, atsiranda jėga - poreikis, skatinantis šį trūkumą užpildyti. Bet koks žmogaus elgesys yra pasekmė vidinių ir išorinių paskatų, kurios jį stimuliuoja ir nukreipia veikti. Veiklos priežastys, susijusios su subjektyvių poreikių patenkinimu, tampa motyvais. Žmogus, pajutęs kokį trūkumą ar įtampą, stengiasi suprasti, kas tai sukelia ir ieško būdų tai pašalinti. Įsisąmoninus šias įtampą sukėlusias priežastis ir suradus objektą, kuris padės tai pašalinti, šis poreikis perauga į veiklos motyvą, skatina pradėti aktyviai veikti. Taigi, jei motyvų akcentuojamas žmogaus veikos priežastingumas, tai jo vidinių ir išorinių paskatų mechanizmai atspindimi sudėtingesniu deriniu - motyvacija. Motyvacija yra labai svarbus dalykas. Ji apima visas žmogiškos (ir ne tik žmogiškos, bet ir visos gyvosios gamtos) veiklos sferas. Organizacija irgi nėra išimtis. Motyvacija yra vienas iš svarbiausių veiksnių, į kurį turėtų atkreipti dėmesį organizacijų vadovai, kadangi nuo to tiesiogiai priklauso organizacijos veiklos rezultatai. Planuodamas ir organizuodamas savo įmonės veiklą, vadovas privalo koordinuoti darbą ir priversti darbuotojus tą darbą atlikti. Todėl vadovų supratimas, kas yra motyvacijos procesas, konkretaus darbuotojo motyvacijos suvokimas ir praktinis turimų žinių pritaikymas yra garantija, kad organizacija...
Vardas: Melchioras
Darbo pavadinimas: Motyvacija vadyboje
Kategorija: Vadyba
Darbo tipas: Kursinis
Puslapių skaičius: 31 [?]
Kursinio dalykas: Vadybos kursinis
Parsisiųsta: 16 kartų.
Archyvo dydis: 44 kB
Bylos pavadinimas: motyvacija_vadyboje.zip
motyvacija_vadyboje.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: herzberg veiksniu teorija, motyvacijos esme, melchioras, lukesciu teorija, motyvavimo procesas, darbuotojų motyvacija, motyvacijos teorijos pritaikymas, motyvavimas svarba vadybai, motyvacijos teorijos, motyvavimo teorijos esme, motyvacijos samprata ir reiksme vadyboje, teisingumo teorija, motyvavimas vadyboje, motyvacijos reiksme vadyboje, motyvavimo esme,s cc qfjab konspektai referatas motyvacija vadyboje ruvt imgoqsgqczqdwusg=afqjcng gmaeelaxb vd hmqchnet kbcqsig =hn mcuhev eibsq z cdq, tps, poreikiu teorijos, macclelland poreikių, motyvacija vadybai, mcclelland poreikių teorija, motyvacijos reikšmė ir pritaikymas, literatura apie motyvacija vadyboje, motyvacija jos pritaikymas, darbuotoju motyvacijos reiksme ir pritaikymas, herzberg teorija, motyvacija literatura, darbuotoju motyvacija problemos, motyvacijos svarba vadyboje, mcclelland pritaikymas motyvacijai.

Paieška


bottom