top


Konspektai.com > Vadyba > Personalo valdymo modelių taikymo tyrimas statybinėse organizacijose
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Personalo valdymo modelių taikymo tyrimas statybinėse organizacijose. Diplominis

(Vadyba. Diplominis, 71 puslapis, 95kB)
Darbe esantys žodžiai: Įvadas personalo valdymo teorinis aspektas personalo valdymo samprata, turinys ir uždaviniai personalo valdymo aplinka pagrindinės personalo valdymo veiklos personalo darbo analizė darbo jėgos poreikių planavimas personalo verbavimas, atranka ir adaptavimas darbuotojų motyvavimas personalo vertinimas ir karjeros planavimas darbuotojo mokymas ir tobulinimas efektyvaus darbuotojo vertinimo sistema įmonėje teisinga atlygio sistema ir jos įtaka darbuotojų veiklos našumui personalo valdymo statybinėse įmonėse tyrimas. Darbo jėgos planavimas ir formavimas. Darbo analizė Personalo planavimas. Personalo verbavimas. Personalo atranka. Darbo su personalu organizavimas statybinėse įmonėse. Darbuotojų orientavimas įmonėse. Dirbančiųjų vertinimas. Personalo tobulinimas ir mokymas. Atlygis už darbą Pasitenkinimas darbu. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra priedai. Įvadas. Temos aktualumas. Personalo vaidmuo veiklos procese yra ypatingas. Šių dienų konkurencingame pasaulyje dažniausiai organizacijos darbuotojai - jos žmogiškieji ištekliai, o ne mašinos, pastatai ar kompiuteriai lemia firmos konkurencinį pranašumą. Personalą sudaro individai su skirtingais asmeniniais siekiais, orientacija, motyvacija, pasirengimo lygiu ir pan. t.y. todėl čia labai svarbūs individualūs aspektai. Būtent dėl šių priežasčių personalas traktuojamas kaip lemiamas gamybos veiksnys. Jau vien tai pabrėžia personalo išskirtinumą. Be to, šiais laikais personalui keliami ypatingai aukšti reikalavimai ir jų vaidmuo yra itin svarbus. Pažangios organizacijos, siekdamos išlaikyti konkurencingumą rinkoje, vis daugiau dėmesio skiria žmogiškiesiems ištekliams. Tinkamas personalo valdymas padeda organizacijai siekti jos tikslų ir užimti pirmaujančias pozicijas rinkoje. Specialistų vertinimu, dažna šalies verslo organizacija nepakankamai išnaudoja savo darbuotojų galimybes, nors pripažįsta personalo svarbą. Personalo valdymas vis dar suprantamas gana siaurai ir yra nepakankamai kryptingas, nors būtent šį...
Vardas: Magdė
Darbo pavadinimas: Personalo valdymo modelių taikymo tyrimas statybinėse organizacijose
Kategorija: Vadyba
Darbo tipas: Diplominis
Puslapių skaičius: 71 [?]
Diplominio dalykas: Vadybos diplominis
Parsisiųsta: 34 kartus.
Archyvo dydis: 95 kB
Bylos pavadinimas: personalo_valdymo_modeliu_taikymo_tyrimas_statybinese_organizacijose.zip
personalo_valdymo_modeliu_taikymo_tyrimas_statybinese_organizacijose.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: darbuotoju motyvavimas, personalo adaptavimas, personalas verbavimas atranka, darbuotoju motyvacija imoneje, darbuotoju adaptavimas, darbo su personalu aplinka, veiklos planavimas organizavimas, personalo atranka, content, darbuotojų motyvacija, personalo darbo organizavimas, pagrindinės personalo valdymo veiklos, verslo aplinka sistema, analize imones planavimas, gamybos imones valdymo, organizacijos planavimas, personalas samprata, personalo valdymo modelių taikymas, verbavimas atranka, personalo vaidmuo veiklos procese yra ypatingas šių dienų konkurencingame pasaulyje dažniausiai organizacijos darbuotojai jos “žmogiškieji ištekliai“ o ne mašinos pastatai ar kompiuteriai – lemia firmos konkurencinį pranašumą, verslo įmonės veiklos organizavimas, organizacijos valdymo analize, žmogiškieji istekliai, personalo valdymo aplinka, verslo planavimas organizavimas, gamybos tobulinimas, personalo modeliai, darbuotojų vertinimo temos aktualumas.

Paieška


bottom