top


Konspektai.com > Fizika > Šviesos bangos ilgio nustatymas Niutono žiedais
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Šviesos bangos ilgio nustatymas Niutono žiedais. Laboratorinis darbas

(Fizika. Laboratorinis darbas, 6 puslapiai, 20kB)
Darbe esantys žodžiai: Darbo užduotis. Ižmoktini klausimai. Teorinė dalis. Aparatūra. Darbo eiga. Darbo rezultatai. Niutono žiedų optine sistema nustatyti polimonochromatinės šviesos bangos ilgį. Vienos krypties ir vienodo dažnio svyravimų sudėtis. Šviesos bangų koherentiškumas ir interferencija. Šviesos interferencija plonose plievelėse. Kintamo storio plokštelės vaidmenį atlieka lešio ir stiklinės plokštelės ribojamas oro sluoksnis. Lygiagrečių polimonochromatiės šviesos spindulių pluoštas statmenai krinta į plokščiąjį lęšio paviršių. Tam tikras šio pluošto spindulys 1, atsispindėjęs nuo apatinio oro sluoksnio paviršiaus ir pasiekęs lęšio tašką D, jame lūžta ir sklinda 1’ kryptimi. Į tą patį tašką D krinta šviesos spindulys, kuris iš dalies atsispindi. Šviesos spinduliai yra koherentiniai. Dėl to, jiems sutapus, vyksta jų interferencija. Sakykime, kad oro sluoksnio, plokštelės ir lęšio lūžio rodikliai yra šviesos spindulių optinės eigos skirtumas. Ženklas prieš l/2 priklauso nuo to, kur (N taške, ar D taške) prarandama pusbangė. Jeigu lęšis ir plokštelė yra stikliniai, o jų sudaromas sluoksnis orinis, tada l/2 lygtyje imama su pliuso ženklu (kadangi pusbangės netenkama apatiniame oro sluoksnį ribojančiame paviršiuje). Spinduliui krintant statmenai. Laikydami, kad n0=1, iš gauname šią išraišką. Sakykime, kad aukštis DE=h atitinka k-osios eilės minimumą, t.y. Tada k-osios eilės minimumo (tamsaus žiedo) spindulys. Iš stataus trikampio OBC (remiantis Pitagoro teorema) ir atsižvelgiant į tai R, gauname. Jeigu aukštis DE = h atitinka n-osios eilės minimumą, t.y. Tada n-osios eilės minimumo (tamsaus žiedo) spindulys AE = AF = rn. Analogiškai samprotaudami, gauname,...
Vardas: Beata
Darbo pavadinimas: Šviesos bangos ilgio nustatymas Niutono žiedais
Kategorija: Fizika
Darbo tipas: Laboratorinis darbas
Puslapių skaičius: 6 [?]
Mokslo dalykas: Fizikos laboratorinis darbas
Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 20 kB
Bylos pavadinimas: sviesos_bangos_ilgio_nustatymas_niutono_ziedais.zip
sviesos_bangos_ilgio_nustatymas_niutono_ziedais.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: luzio task, niutono žiedai,s cd qfjad konspektai referatas sviesos bangos ilgio nustatymas niutono ziedais xzoet_jghoo hqej causg=afqjcnh ls lp pdu usmz gjhs fwejasig =cshbwymtz muukdkparya,s cdcqfjad konspektai referatas sviesos bangos ilgio nustatymas niutono ziedais venut rpao_eswabjfwuagusg=afqjcnh ls lp pdu usmz gjhs fwejasig =vqjn_t sljd qprydkrg, ceaqfjad konspektai referatas sviesos bangos ilgio nustatymas niutono ziedais c xt gjisjr qttgtwldwusg=afqjcnh ls lp pdu usmz gjhs fweja, tp search, niutono ziedai labaratorinis, niutono ziedai fizika, šviesos interferencija niutono ziedai, niutono ziedai laboratorinis darbas, bangos ilgis, niutono ziedo sistema, šviesos interferencija plonose plokštelėse, laborantorinis niutono zi, sviesos bangu koherentiskumas, bangų koherentiškumas ir interferencija, sviesos interferencija, šviesos bangų koherentiškumas nustatymas, niutono ziedai kas tai.

Paieška


bottom