top


Konspektai.com > Fizika > Holo reiškinio tyrimas
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Holo reiškinio tyrimas. Laboratorinis darbas

(Fizika. Laboratorinis darbas, 6 puslapiai, 10kB)
Darbe esantys žodžiai: Laboratorinis darbas Holo reiškinio tyrimas. Darbo tikslas. Teorinė dalis. Aparatūra ir darbo metodas. Darbo eiga. Rezultatai. Grafinė priklausomybė. Išvados. KTU. Fizikos katedra. Holo reiškinio puslaidininkiuose ir metaluose tyrimas; puslaidininkių ir metalų elektrinio laidumo parametrų nustatymas. Sukūrus metale ar puslaidininkyje elektrinį lauką E, krūvininkai (metale - elektronai, o puslaidininkyje - elektronai ir skylės) juda ne tik chaotiškai, bet, lauko veikiami, slenka vidutiniu tvarkingo judėjimo greičiu <u>. Srovės tankis j priklauso nuo šių krūvininkų koncentracijos n ir krūvio q. J = q · n · <u>. Kai bandinys - plona laidi plokštelė - yra patalpinamas į magnetinį lauką, statmeną krūvininkų judėjimo krypčiai, atsiranda antrinių reiškinių: sumažėja bandinio medžiagos šiluminis ir elektrinis laidumai, atsiranda potencialo ir temperatūros gradientai. Šie reiškiniai ypač ryškūs puslaidininkiuose. Svarbiausias jų - Holo reiškinys. Holo reiškiniu vadinamas skersinio elektrinio lauko ir jį atitinkančios įtampos atsiradimas metale arba puslaidininkyje, kai juo teka elektros srovė ir jis patalpinamas į magnetinį lauką, statmeną srovės krypčiai. Elektronai metale arba puslaidininkyje juda greičiu <u> kryptimi, priešinga srovės I tekėjimo krypčiai. Magnetinis laukas veikia elektronus magnetine jėga Fm. Magnetinės jėgos kryptis nustatoma kairės rankos taisykle: magnetinio lauko jėgų linijos eina į delną, keturi ištiesti rankos pirštai nukreipti teigiamojo krūvio judėjimo kryptimi, tai stačiu kampu į šalį ištiestas nykštys rodo krūvį veikiančios jėgos Fm kryptį. Kai krūvį veikia tik magnetinis laukas, magnetinė jėga lygi Lorenco jėgai. Apatiniame plokštelės paviršiuje tuo pat metu kaupiasi teigiami krūviai. Todėl tarp apatinio ir viršutinio plokštelės paviršių atsiranda skersinis elektrinis laukas E ir įtampa...
Vardas: Eglė
Darbo pavadinimas: Holo reiškinio tyrimas
Kategorija: Fizika
Darbo tipas: Laboratorinis darbas
Puslapių skaičius: 6 [?]
Mokslo dalykas: Fizikos laboratorinis darbas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 10 kB
Bylos pavadinimas: holo_reiskinio_tyrimas.zip
holo_reiskinio_tyrimas.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: ktu laboratorinis, holo reiskinio metale tyrimas laboratorinis, holo reiškinys laboratorinis, elektros srove puslaidininkiuose, Elektros srovė puslaidininkiuose, elektros srovė puslaidininkiuose, holo reiskinio tyrimas, holo reiskinio metale tyrimas, grafine dalis, holo reiškinio metale tyrimas.

Paieška


bottom