top


Konspektai.com > Etika > Antikinė etika
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Antikinė etika. Konspektas

(Etika. Konspektas, 4 puslapiai, 12kB)
Darbe esantys žodžiai: Senovės išminčiai, pirmieji filosofai, siekė kuo daugiau žinoti ir pasiekti aukščiausią dorybę. Žmogus jų nuomone, privalo savo išvadas grįsti tvirtu žinojimu ir linkėjimu kitiems tik gera. Ikisokratikai . Talis (apie 624-547 m.pr.Kr.) ,Anaksimandras, Anaksimenas, Demokritas, Herakleitas. Sofistai Protagoras Gorgijas Prodikas Kristijas Trasimachas. Gr. Sophistes – gudruolis, išminčius,retorikos,politikos,filosofijos ir etikos mokytojas, sąmoningai naudojantis klaidingus samprotavimus, siekdamas pergalės. Teisingumo, kaip galios, samprata siejama su Trasimacos vardu. “teisingumas yra tai, kas naudinga stipresniajam“. Sokratas. Sokratas kilęs iš neturtingų amatininkų šeimos. Pamėgtas jo užsiėmimas – kalbėti gatvėse. Savo oponentus dažniausiai klausinėdavo, pats neatsakydamas į klausimus, ir sugebėdavo jų lūpomis išgauti savo tiesą. . ARISTOTELIO ETIKA. Aristotelis buvo Platono mokiniu, bet vėliau jis pradėjo kritikuoti Platono idėjų teoriją. Aristotelio filosofijoje svarbesnis yra tas pasaulis, kuriame mes gyvename. Aristotelis parašė 3 etikos traktatus: Nikomacho etika, Eudemo etika ir Didžioji etika. Eudaimonia (palaima, laimė) – aukščiausias gėris. Būdo dorybės kaip jausmų vidurys. Laimei lemiantis dalykas yra dorovinis tobulėjimas. Dorybės būna dviejų rūšių – tai proto (intelekto) ir būdo dorybės. Aristotelio dorybes. Narsa. Saikingumas . Dosnumas ir iškilnumas. Didybė. Draugiškumas ir sąmojingumas. Teisingumas. Teorinė (sophia) ir praktinė (phoronesis) išmintis. Kontempliacija.
Darbo pavadinimas: Antikinė etika
Kategorija: Etika
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 4 [?]
Konspekto dalykas: Etikos konspektas
Parsisiųsta: 11 kartų.
Archyvo dydis: 12 kB
Bylos pavadinimas: antikine_etika.zip
antikine_etika.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: dvi seimos, teisingumo, pirmieji filosofai, ese apie geri, kas yra tiesa, ismintis, politikos etika, jausmu teorija, aristotelio etika, antikinė etika, saikingumas, cecqfjae konspektai referatas antikine etika nkaht pcdejq qsllrnxcausg=afqjcnepogctjamrp zcollmiuyv j c wsig =_tr bgqxfg rovyloqe_rw, esė apie geri,s ccuqfjaa konspektai referatas antikine etika lasht scfobu qtq mbwusg=afqjcnepogctjamrp zcollmiuyv j c wsig =ax_w aj tgftmnfmbsgf a,s cc qfjab konspektai referatas antikine etika rcp lkgmst qods afqjcnepogctjamrp zcollmiuyv j c wsig = lx erv vikmucjp ayg q, aristotelis dorybės samprata, aristotelis nikomacho etika knyga santrauka, aristotelis dorybės samprata, aristotelio nikomacho etika analize, kas yra išmintis, aristotelis dorybes samprata, aristotelio dorybių teorija ir išmintis, aristotelio nikomacho etika atsisiusti, aristotelio nikomacho etika pagrindines idejos.

Paieška


bottom