top


Konspektai.com > Lietuvių kalba > A. Škėma. Balta drobulė - santrauka
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

A. Škėma. Balta drobulė - santrauka. Konspektas

(Lietuvių kalba. Konspektas, 2 puslapiai, 17kB)
Darbe esantys žodžiai: Pirmas skyrius: Supažindinama su New York’o viešbučiu, kuris vaizduojamas kaip tikras urbanistikos stebuklas – viename pastate sutalpinta visa Amerikos kultūra – tai lyg miniatūrinis jos modelis. Garšva į visa tai žiūri iš šalies, ironiškai, jį supantis dirbtinumas, nenatūralumas ir vartotojiškumas jį atstumia. Aplink visko yra daug, tačiau trūksta dvasios. Antras skyrius: Sužinome apie Garšvos tėvą ir jo įtaką veikėjui: Tėvas – smuikininkas, grojantis improvizacijas. Taip pat neblogas oratorius, dramaturgas, tačiau iki tikrojo menininko taip niekada ir nepakilęs. Tėvas Antaną išmokė pajusti gamtos stebuklą ir estetinius jausmus. Estetinis santykis su pasauliu ir vienišumo jausena – tai nuolatiniai Garšvos dvasinio pasaulio palydovai: menas ir grožis buvo vienintelė tėvo “priebėga”, įprasminę jo gyvenimą, taip pat atsikartojo ir sūnaus (Antano) likime. Tiesa, šiame skyriuje savo liftininko darbą Garšva prilygina Graikų mitologijos personažui Sizifui, o tai tik pabrėžia darbo beprasmiškumą. Trečias skyrius: Čia svarbiausia Šopenhauerio filosofija, kurią Garšva skaitė dar paauglystės laikais. Fanatiškai atsidėjęs jis studijavo kančios ir pesimizmo filosofiją, o Šopenhauerio idėjų paveiktas netgi norėjo nusižudyti (pasakojami prisiminimai, kaip Garšva, būdamas paauglys, ėjo į parduotuvę pirkti virvės pasikarti). Pagrindinis herojus ima mąstyti apie kūrėją ir kūrybą. Savo dvasinį gimimą sieja su knyga (“Aš nesu gimęs. Neparašiau geros knygos.”).
Vardas: jonas
Darbo pavadinimas: A. Škėma. Balta drobulė - santrauka
Kategorija: Lietuvių kalba
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 2 [?]
Konspekto dalykas: Lietuvių kalbos konspektas
Parsisiųsta: 138 kartus.
Archyvo dydis: 17 kB
Bylos pavadinimas: balta_drobule_santrauka.zip
balta_drobule_santrauka.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos tris litus. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

4
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: skema balta drobule sutrumpinimas, balta drobule turinys, balta drobulė analizė tėvas, balta drobule knygos santrauka, Balta drobule, balta drobule trumpas atpasakojimas, antanasskema balta drobule analize, balta drobule knygos aprasymas, baltos drobules analize, balta drobule santrauka, balta drobule veikejai, a skema balta drobule trumpai, balta drobule trumpas turinys, balta drobule konspektas, a skėma balta drobulė analize, baltos drobules santrauka, antanas skema balta drobule aprasymas, antanas škėma balta drobulė santrauka, a skema balta drobule analize, a skema balta drobule, baltos drobules aprasymas, balta drobule siuzetas, balta drobulė analizė, balta drobule aprašymas, antanas skema balta drobule skyrius, balta drobulė vienišumas, balta drobule siužetas, balta drobule santrumpa, a škėma balta drobulė santrumpa, baltoji drobule siuzetas, balta drobule skyrius, antanas skema balta drobule analize.

Paieška


bottom