top


Konspektai.com > Politologija > Darbo organizavimas parlamente: Lietuvos ir JAV atvejų lyginamoji analizė
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Darbo organizavimas parlamente: Lietuvos ir JAV atvejų lyginamoji analizė. Konspektas

(Politologija. Konspektas, 2 puslapiai, 11kB)
Darbe esantys žodžiai: Parlamentas - nacionalinė, federacijos subjektų arba didelio administracinio vieneto atstovų sudaryta įstatymų leidybos institucija. Respublikose ir konstitucinėse monarchijose - pagrindinė įstatymų leidžiamosios valdžios institucija. Demokratinėse šalyse palamentas sudaromas rinkimų būdu. Parlamentas gali būti sudarytas iš vienerių arba dviejų rūmų. Konkrečios šalies parlamentai paprastai turi vietinį pavadinimą: Lietuvoje – Seimas, Jav - Kongresas (Senatas ir Atstovų Rūmai). Šiuos parlamentus aš ir pasistengsiu palyginti. Struktūra: Lietuvos seimui atstovauja Tautos atstovai - 141 seimo narys, kurie renkami ketveriems metams, remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu. Seimo nariu gali tapti asmenys sulaukę 25 metų. Kiekvienas tautos išrinktasis gauna mandatą, kurio gali netekti pažeidęs seimo statutą. Posėdžiams Lietuvos seime vadovauja Seimo Pirmininkas arba jo pavaduotojas. O tuo tarpu JAV turi dvi institucijas Senatą, kuris yra įstatymų leidžiamoji valdžia, atstovaujanti valstijas (dirba 100 narių, po du iš kiekvienos valstijos) ir Atstovų rūmus, kuriuos sudaro atstovai iš kiekvienos valstijos - dirba 435 nariai, kurie yra renkami demokratiniuose rinkimuose mažoritarine sistema dvejiems metams ir kiekvienas iš jų atstovauja savo kongresinę apygardą.
Vardas: Ruta
Darbo pavadinimas: Darbo organizavimas parlamente: Lietuvos ir JAV atvejų lyginamoji analizė
Kategorija: Politologija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 2 [?]
Konspekto dalykas: Politologijos konspektas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 11 kB
Bylos pavadinimas: jav_ir_lt_parlamentai222.zip
jav_ir_lt_parlamentai222.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: dvieju rumu parlamento analize, jav darbo organizavimas, darbo organizavimas, parlamento pavadinimas jav, tp search, jav parlamento pavadinimas, lyginamoji analizė, lyginamoji analize.

Paieška


bottom