top


Konspektai.com > Vadyba > Lietuvos inovacinė sistema
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Lietuvos inovacinė sistema. Kursinis

(Vadyba. Kursinis, 23 puslapiai, 303kB)
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Inovacijų sąvoka ir samprata. Nacionalinė inovacinė sistema. Inovacinės sistemos samprata. Lietuvos inovacinių procesų bendrieji rodikliai. Lietuvos inovacinė politika. Lietuvos inovacinės politikos formavimas. Teisinė aplinka. Lietuvos inovacijų strategijos ir programos. Inovacijų infrastruktūra. Parama lietuvos inovacijų plėtrai. Nefinansinė parama. Finansinė parama. Išvados. Literatūra. ĮVADAS Daugelyje išsivysčiusių Vakarų valstybių inovacijos jau senokai tapo pagrindiniu ekonominės plėtros varikliu, įgalinančiu aukštą veiklos produktyvumo lygį ir atitinkamą piliečių gyvenimo kokybę. Tuo tarpu Lietuvos įmonių konkurencingumas pastarąjį dešimtmetį daugiausia priklausė nuo santykinai pigių gamybos veiksnių, vidaus investicijų, sparčių vietos vartojimo ir eksporto augimo tempų. Inovacijos daro didelę įtaką Lietuvos įmonių, pramonės sektorių bei šalies našumui, todėl jos yra svarbiausias ekonominio augimo veiksnys. Vis dėlto Lietuvos galimybė nuolat atnaujinti, įgyti, skleisti ir novatoriškai taikyti žinias, t.y. diegti inovacijas, sprendžiant problemas ir tenkinant žmonių bei plačiosios visuomenės poreikius, yra ribota. Inovacijos įmanomos vykstant tokioms pramonės sektoriaus permainoms, kaip produktų ir paslaugų plėtra, ir vykstant tokiems technologinių bei administracinių procesų pokyčiams, kaip organizacinės, vadybinės ir rinkodaros inovacijos ir procesų atnaujinimas. Kaip rodo daugelio sėkmingų šalių patirtis, tradiciniais gamybos veiksniais grindžiamas ekonomikos augimas yra neišvengiamai trumpalaikis, o aukštą nacionalinės sistemos produktyvumą ilguoju laikotarpiu gali garantuoti tik inovacijomis grindžiama įmonių veikla. Tai tampa ypač akivaizdu įvertinant Lietuvos narystės ES kontekstą, kuris sąlygoja visų bazinių gamybos veiksnių (t. y. darbo jėgos, žemės) kaštų augimą ir taip pat iškelia šalies įmonėms, veikiančioms ES vieningosios rinkos sąlygomis, aukštus kokybinius reikalavimus. Nacionalinės inovacinės sistemos prigimtis suteikia prielaidas nacionalinės ekonomikos sėkmei, kas taip pat reiškia, kad inovacinės sistemos gali suteikti nacionalinei ekonomikai didžiulį privalumą, didindamos jos konkurencingumą. Inovacijų sąvoka mokslinėje literatūroje atsirado tik XX a. (anksčiau analogiški inovacijoms procesai buvo įvardijami kaip technologinės naujovės) ir iki šiol nėra prieita prie vieningo šios sąvokos apibrėžimo. Inovacijos, jų samprata, klasifikacija ir specifika yra plačiai nagrinėjami tiek Lietuvos autorių (Valentinavičius, Strazdas, Gečas, Jakubavičius, Keraminas), tiek specializuotose Europos Sąjungos studijose.
Vardas: Rita
Darbo pavadinimas: Lietuvos inovacinė sistema
Kategorija: Vadyba
Darbo tipas: Kursinis
Puslapių skaičius: 23 [?]
Kursinio dalykas: Vadybos kursinis
Parsisiųsta: 13 kartų.
Archyvo dydis: 303 kB
Bylos pavadinimas: lietuvos_inovacine_sistema.zip
lietuvos_inovacine_sistema.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: bendrieji europos, technologinės naujovės, inovacijas, rinkodaros prigimtis, nacionaline inovacine sistema, eksporto samprata, konkurencingumas, nacionaline inovaciju sistema, nacionalinė inovacinė sistema, inovaciju klasifikacija, inovaciju sistema, inovacija, imoniu investiciju struktura, inovacijų, inovaciju plėtra, inovacijos, investiciju samprata tai, infrastruktura, lietuvos pramone, NACIONALINE INOVACINE SISTEMA,s cgqqfjad konspektai referatas lietuvos inovacine sistema rumrt_s ibgp gslss ragusg=afqjcnewkm _tfz duqawkdk swbaa,s cgmqfjad konspektai referatas lietuvos inovacine sistema uksqt fod pm qta oibcqusg=afqjcnewkm _tfz duqawkdk swbaasig = gggjzguhtyeqaf ayaga.

Paieška


bottom