top


Konspektai.com > Teisė > Fiziniai asmenys kaip civilinės teisės subjektai
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Fiziniai asmenys kaip civilinės teisės subjektai. Konspektas

(Teisė. Konspektas, 3 puslapiai, 10kB)
Darbe esantys žodžiai: Fizinių asmenų teisnumas. Fizinio asmens teisnumo pradžia ir pasibaigimas. Santykinis veiksnumas. Gyvenamoji vieta,jos juridinė reikšmė. Fizinių asmenų teisnumo lygybė. LR Konstitucija apie fizinių asmenų lygiateisiškumą. Fizinių asmenų teisnumo turinys,teisnumo realumas ir garantijos. Fizinių asmenų veiksnumas. Visiškas veiksnumas. Pripažinimas nežinia kur esančiu ir paskelbimas mirusiu. Civilinės teisės subjekto sąvoka yra glaudžiai susijusi su civilinio teisnumo ir civilinio veiksnumo sąvokomis. CK str. civilinį teisnumą apibrėžia kaip galėjimą turėti civilines teises pareigas. Civilinio teisnumo, kaip ir bet kurios kitos teisinės sąvokos, pobūdį ir turinį nulemia konkrečios visuomeninės ekonominės formacijos gamybiniai santykiai. Valstybė fiziniams ir juridiniams asmenims suteikia galimybę turėti civilines teises ir pareigas, atsižvelgdama į atitinkamo laikotarpio materialines gyvenimo sąlygas. Teisnumas nėra įgimta žmogaus savybė. Tai tam tikra socialinė ekonominė savybė, kurią asmeniui, kaip teisės subjektui, savo įstatymais suteikia ir pripažįsta valstybė. Teisnumas – tai antstatinis reiškinys, teisiškai išreiškiantis individo visuomeninę padėtį, paskiausiai sąlygotą egzistuojančių toje visuomenėje formacijoje santykių ir bazės. Todėl teisės ir pareigos , kurias vienu ar kitu ekonominės formacijos vystymosi laikotarpiu gali turėti teisės subjektai, yra nevienodos. Pvz.vergvaldinėje ekonominėje formacijoje vergai nebuvo teisės subjektai, todėl jie neturėjo teisnumo.
Darbo pavadinimas: Fiziniai asmenys kaip civilinės teisės subjektai
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 3 [?]
Konspekto dalykas: Teisės konspektas
Parsisiųsta: 3 kartus.
Archyvo dydis: 10 kB
Bylos pavadinimas: fiziniai_asmenys_kaip_civilines_teises_subjektai.zip
fiziniai_asmenys_kaip_civilines_teises_subjektai.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: fiziniu asmenu teisnumas veiksnumas, fiziniu asmenu teisnumas, fiziniai ir juridiniai asmenys – kaip verslo teisės subjektai, civilinės teisės subjektai fiziniai asmenys, fiziniai asmenys – civilinės teisės subjektai referatas, asmenims, fiziniai asmenys kaip civilinės teisės subjektai, fizinis asmuo kaip civilines teises subjektas, teisnumas veiksnumas, teisnumas,s cgsqfjae konspektai referatas fiziniai asmenys kaip civilines teises subjektai vlwst on ig gsqmphkawusg=afqjcnhv tp sc gz doi lhsu bpuasig = o ikkhhxi fjiout gyuw, fizinis asmuo kaip verslo teisės subjektas,s chgqfjaf konspektai referatas fiziniai asmenys kaip civilines teises subjektai uamqt tnmoxo qs viivbwusg=afqjcnhv tp sc gz doi lhsu bpuasig =tte fd kbj civm g.

Paieška


bottom