top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Egiptas. Konspektas

(Geografija. Konspektas, 10 puslapių, 86kB)
Darbe esantys žodžiai: Egipto geografinė padėtis. Egiptas randasi Afrikos žemyno šiaurės rytuose. Rytinėje Egipto dalyje randasi Raudonoji jūra. Šiaurėje viduržemio jūra. Pietryčiuosia yra Etiopijos kalnynas, vakarinę dalį užima Libijos dykuma (Sacharos dalis), o rytuose Arabijos dykuma. Maždaug per vidurį Egipto teka ilgiausia pasaulio upė Nilas. Nuo Viktorijos ežero iki Viduržemio jūros Nilo tėkmę kerta penki slenksčiai. Paskutinius 150km Nilas pasidalija į daugybę atšakų, taip sudarydamas deltą. Nilo vandens lygį reguliuoja Asvano užtvanka. Pagrindinis Egipto gyvybės šaltinis Nilas ilgiausia pasaulio upė. Ji išteka iš kalnų ežerų centrinėje afrikoje. Nilo ilgis apie 6500km. Pavasarį Nilo aukštupyje smarkiai lyja. Lietaus ir tirpstančio sniego vanduo subėga į upę ir Nilas patvinsta. Potvynis Egipte prasideda vasaros viduryje. Jis trunka iki Lapkričio mėnesio. Kai vanduo nuslenka, ant nederlingos žemės lieka derlingas dumblas, kuris yra dažniausiai juodos spalvos. Taip Nilas patręšia dirvą. Todėl tai žmonėms sudarė puikias sąlygas verstis žemdirbyste, gyvulininkyste. Bet taip pat potvynio metu Nilas padarydavo daug žalos: potvynių metu vanduo nuplaudavo žemės sklypų ribas ir įrenginius laukuose. O labai stiprūs potvyniai nunešdavo ištisus kaimus. Tam, kad žmonės galėtų sureguliuoti Nilo vandens lygį, jiems reikėjo pastatyti užtvanką. Taigi jie prie Asvano miesto pastatė Asvano žtvanką. Ji buvo statoma 10 metų. Sukauptą tvenkinyje vandenį imta naudoti laukams drėkinti, o vandens jėgainė pradėjo gaminti elektros energiją. Taip pat kai buvo pastatyta Asavano užtvanka susidarė Nasero tvenkinys. Buvo padaryta daug žalos, bet ir naudingų dalykų. Teigiami dalykai. Visus metus Nilas plukdo pakankamai vandens, tad galima nuimti tris derlius. Užtvankoje įrengta elektrinė gamina elektros energiją (patenkinama 25% Egipto poreikių). Atsirado nemaža pramonės įmonių, buvo sukurta daug darbo vietų. Tvenkinio vanduo tiekiamas dykumoje statomiems miestams, pliačiamiems drėkinamiems...
Vardas: Vytautė
Darbo pavadinimas: Egiptas
Kategorija: Geografija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 10 [?]
Konspekto dalykas: Geografijos konspektas
Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 86 kB
Bylos pavadinimas: egiptas.zip
egiptas.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: egipto geografine padetis, elektros ene, etiopijos geografine padetis, gyvulininkystė, zemdirbyste, nilo slenksčiai, egipto, dykuma, egiptas ir nilas geografija,s cf qfjag konspektai referatas egiptas zjhrt hfbokeoo fsfusg=afqjcnfgbeui_ uwpga _ xibiphnsbstasig =blongvua xdkpushui xfw, asavano užtvanka, tp search, geografine padetis.

Paieška


bottom