top


Konspektai.com > Geografija > Šiaurės Europa
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Šiaurės Europa. Konspektas

(Geografija. Konspektas, 8 puslapiai, 23kB)
Darbe esantys žodžiai: Panevėžio saulėtekio. Vidurinės mokyklos. 8a klasės mokinio. Audriaus Kodzinsko. Darbas. Europa. Šiaurės europa. Panevėžys. Šiaurės europa. Šiurės Europos regione yra 5 valstybės: Danija, Islandija, Norvegija, Suomija, Švedija. Danija. Islandija. Norvegija. Suomija. Švedija. Farerų salos (Danija). Šiaurėje Europos krantus skalauja Arkties vandenynas, vakaruose - Atlantas, pietryčiuose - Juodoji ir Kaspijos jūros, pietuose - Viduržemio jūra. Rytuose Europa ribojasi su Uralo kalnynu. Pagal kai kurių mokslininkų skaičiavimus Europos geografinis centras yra Lietuvoje (1989 m. Prancūzijos nacionalinis geografijos institutas nustatė, kad Europos centras yra prie Girijos ežero ir Bernotų piliakalnio, tarp 25 ir 26 km. Į šiaurės rytus nuo Vilniaus). Pagrindinės salos ir salynai: Naujoji žemė, Islandija, Korsika, Malta, Britų salynas, Kipras, Sardinija, Sicilija, Kreta. Bendras salų plotas apie 730 tūkst. Kv. Km. Apie 1/4 Europos teritorijos sudaro pusiasaliai. Didžiausi pusiasaliai - Kolos, Skandinavijos, Apeninų, Pirėnų, Balkanų, Jutlandijos. Vidutinis aukštis virš jūros lygio apie 340 m, aukščiausia viršukalnė - 4808 m (Monblano kalnas). Vyrauja lygumos (didžiausios - Rytų Europos, Vidurio Europos, Dunojaus, Paryžiaus baseino). Kalnai užima apie 17% etritorijos (pagrindiniai - Alpės, Karpatai, Pirėnai, Apeninai, Uralas, Skandinavijos ir Balkanų pusiasalių kalnai). Islandijoje ir Viduržemio jūros regione yra veikiančių ugnikalnių. Didžiojoje Europos dalyje vyrauja vidutinis klimatas (vakaruose jūrinis, rytuose - kontinentinis), šiaurės salose - subarktinis ir arktinis, Pietų Europoje - Viduržemio jūros. Arktikos salose, Islandijoje, Skandinavijos kalnuose ir Alpėse yra ledynų (bendras plotas virš 116 tūkst. Kv. Km). Didžiausios upės: Volga, Dniepras, Donas, Pečiora, Š. Dvina, Dunojus, Vysla, Odra, Elbė, Reinas, Luara, Nemunas, Rona, Tachas). Didžiausi ežerai: Ladogos, Onegos, Čiudo, Balatono,...
Vardas: Dovilė
Darbo pavadinimas: Šiaurės Europa
Kategorija: Geografija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 8 [?]
Konspekto dalykas: Geografijos konspektas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 23 kB
Bylos pavadinimas: siaures_europa.zip
siaures_europa.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: pietų europa, apie jura, norvegija, geografijos konspektas apie šiaurės europą, kontinentinis, islandija, vakarų europa, siaures europa.

Paieška


bottom