top


Konspektai.com > Geografija > Prancūzija
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Prancūzija. Referatas

(Geografija. Referatas, 8 puslapiai, 10kB)
Darbe esantys žodžiai: Valdymo forma prezidentinė respublika. Kalba prancūzų. Tikyba katalikų. Piniginis vienetas frankas. Sostinė paryžius (8, 7 mln. ). Kiti miestai lionas, marselis, tulūza, nica, bordo, nantas, strasbūras. Žemės ūkis 6%. Pramonė 27%. Aptarnavimo sfera 67%. Prancūzijos Respublika yra didžiausia Vakarų Europos valstybė. Vakaruose ji prieina prie Atlanto vandenyno Biskajos įlankos. Lamanšo ir Pa de Kalė sąsiauriai šiaurėje ją skiria nuo Didžiosios Britanijos. Sausumoje ji ribojasi su Belgija, Liuksemburgu, Vokietija, Šveicarija, Italija, Monaku. Pietuose Prancūziją skalauja Viduržemio jūra, o Pirėnų kalnai ją skiria nuo Ispanijos ir Andoros. Viduržemio jūroje Prancūzijai priklauso Korsikos sala. Prancūzija suskirstyta į 96 departamentus, ji turi valdų Amerikoje, Afrikoje, Okeanijoje. Žinomiausios užjūrio teritorijos ir departamentai yra Naujoji Kaledonija, Prancūzijos Polinezija, Martinika, Prancūzijos Gviana. Bendras jų plotas - 127 000 km2, o jose gyvena apie 1, 5 mln. Žmonių. Daug praeities ir dabarties gijų sieja Prancūziją su Lietuva. Klimatas. Visos be išimties Vakarų žemumos, t.y. Beveik pusė Prancūzijos teritorijos, veikiamos Atlanto oro masių. Klimatas tenjūrinis - drėgnas ir vidutiniškai šiltas. Būdingas menkas žiemos ir vasaros temperatūrų skirtumas. Bretanėje vidutinė liepos temperatūra apie 17°, o sausio - +7°. Todėl daržovės ir daugelis gėlių visus metus auginamos atvirame grunte. Pietų Prancūzijoje viešpatauja Viduržemio pajūrio klimatas. Žiemą nuo žvarbių orų pernašų užstoja alpės. Todėl žiemos ten drėgnos ir švelnios, sausio vidutinė temperatūra +8°, o vasaros karštos ir sausos -vidutinė liepos temperatūra - +23°. Visus metus šioje krašto dalyje daug saulėtų dienų. Kaip jau minėta, toks sveikiausio ir poilsiui tinkamo subtropinio klimato tipas ir kituose žemynuose vadinamas Viduržemio pajūrio klimatu. Centriniame masyve, Pirėnuose ir Alpėse klimatas žemyninis. Čia pučia stiprūs vėjai, gausu...
Vardas: Vasara
Darbo pavadinimas: Prancūzija
Kategorija: Geografija
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 8 [?]
Referato dalykas: Geografijos referatas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 10 kB
Bylos pavadinimas: prancuzija.zip
prancuzija.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: apie jura, vakaru europos pramone,s cdmqfjadofo konspektai referatas prancuzija b ft sekina qsujbx awusg=afqjcne adikxzgyz evujlj zdmxw asig =q ciffqbzq_w kqy yol a, referatas apie prancūzija, referatas apie prancuzija.

Paieška


bottom