top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Azija (1). Konspektas

(Geografija. Konspektas, 8 puslapiai, 40kB)
Darbe esantys žodžiai: Pietų amerika. 1098, 6tūks. 7, 83mln. La pasas. Darbą parengė: audrius kodzisnkas 2 panevėžys azija - didžiausias žemynas. Azijos plotas sudaro beveik 1/3 visos sausumos. Ji keturis kartus didesnė už Europą. Gyvena virš 3 mlrd. Gyventojų. Dėl didelio ploto, gamtos ir gyventojų įvairovės, skiriami 6 Azijos regionai. Vakaruose ir pietvakariuose Azija susisiekia su Europa ir Afrika. Šiaurės rytuose ji prieina prie Šiaurės Amerikos krantų. Azija artimai siejasi su kitais žemynais arba yra netoli jų. Iš įvairių pusių Azijos krantus skalauja keturių vandenynų vandenys. Šiaurėje žemyno krantus skalauja Arkties vandenynas, rytuose - Ramusis, o pietuose - Indijos vandenynas. Iš vakarų į rytus driekiasi kalnynai: Kunlūno, Kaukazo, Elbruso, Hindukušo, Karakorumo, Himalajų, Pamyro, Tian Šanio, Altajaus. Azija turtinga naudingomis iškasenomis. 44 mln. Km² jos plote lengvai tilptų 4 Europos. Kartu su Europa sudaro bendrą sausumos masyvą - Euraziją. Abu žemynai jungiasi plačiu, beveik 3000 km ruožu. Vakaruose plytinti Europa yra tartum milžiniško žemyno pusiasalis. Su afrika aziją jungia sueco sąsmauka. Nuo Šiaurės Amerikos skiria Beringo sąsiauris, o nuo Australijos - salų virtinė. AZIJOS krantai smarkiai raižyti: yra giliai į vandenyną įsiterpiančių pusiasalių, didelių salų, ištisų jų virtinių. Azija - kontrastų žemynas. Jame yra didelius plotus užimančių ir tūkstančius kilometrų besitęsiančius kalnų grandinių, negyvenamų dykumų ir beribių miškų plotų, derlingų lygumų bei slėnių, ryškių temperatūros skirtumų, tankiai ir retai gyvenamų vietų. Daugiausia gyventojų turinčiame žemyne gyvena įvairių tautų ir rligijų žmonės. Dėl didelės gamtos ir gyventojų įvairovės skiriami šie regionai: šiaurės azija, pietvakarių azija, pietų azija, rytų azija ir pietryčių azija. Jų ribos sutartinės, vedamos kalnais, upėmis, jūrų ir vandenynų pakrantėmis, valstybių ribomis. (Azijos valstybė - sostinė) Šiaurės: Rusija...
Vardas: Janina
Darbo pavadinimas: Azija (1)
Kategorija: Geografija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 8 [?]
Konspekto dalykas: Geografijos konspektas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 40 kB
Bylos pavadinimas: azija_(1).zip
azija_(1).zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: pietu amerika, pietryciu azijos, regionai, pietvakariu azija, azijos konspektas, pietvakariu azijos, žemynų geografijos konspektas, indijos, Azija,s ccuqfjaa konspektai referatas azija izj mv qwzsrurusg=afqjcnfxeo tsjxgq aiboeqeumwwlr gsig =p ragqntqd odkhbkckx a,s cc qfjaa konspektai referatas azija xwt jlhyf qsb ozaagusg=afqjcnfxeo tsjxgq aiboeqeumwwlr gsig = wcqrn q_ bivr daw, cfsqfjaf konspektai referatas azija yrtat qxmzew afqjcnfxeo tsjxgq aiboeqeumwwlr gsig = lc_zkbj xonqzquswit g, tp search, siaures amerika.

Paieška


bottom