top


Konspektai.com > Geografija > Europos sąjunga (1)
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Europos sąjunga (1). Referatas

(Geografija. Referatas, 14 puslapių, 16kB)
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Kūrimo istorija. Es organai (įstaigos). Lietuvos integracija į europos sąjungą. Naujų Europos Sąjungos narių priėmimo ir dalyvavimo joje teisinės sąlygos. Europos sutartis ir jos reikšmė teisinei Lietuvos integracijai į Europos. Sąjungą. Lietuvos narystės Europos Sąjungoje perspektyvos. Išvados. Naudota literatūra. Įvadas 1992 m. Vasario 7 d. Mastrichte pasirašius Europos Sąjungos sutartį, kuri įsigaliojo 1993 m. Lapkričio 1d., kai valstybės narės ją ratifikavo, buvo įkurta Europos Sąjunga (ES). Europos Sąjungos sutartyje nurodoma, kad ši sutartis yra nauja pakopa kuriant pačią glaudžiausią Europos žmonių sąjungą, kurioje piliečiai turi plačiausias teises dalyvauti priimant sprendimus. Sąjungos tikslas -nuosekliai ir solidariai reguliuoti santykius tarp valstybių ir jų piliečių. Europos Sąjungą sudaro 15 valstybių narių; jose gyvena apie 370 mln. Žmonių. Tai didžiausia pasaulyje prekybos rinka. Sąjunga savo tikslų siekia įgyvendindama bendrą žemės ūkio, žvejybos, transporto, aplinkos apsaugos, užsienio prkybos, konkurencijos, plėtros, regioninės energetikos ir muitų politiką. Ji taip pat koordinuoja tyrimų ir plėtotės, telekomunikacijų, valstybių narių ekonominės politikos programas, kurios užtikrintų ekonominį ir socialinį susitelkimą, ekonominę ir valiutų sąjungą. Europos Sąjunga pritraukia vis dagiau narių, nes joje galioja šie principai: -ekonominio pagrindo principas, didinantis abipusę priklausomybę ir solidarumą; -įstatymo viršenybės principas, apibudinamas privalomomis sutartimis, kurios aiškiai nustato Sąjungos institucijų uždavinius, jų kompetencijos ribas; ginčus reguliuoja Europos Teismas; -demokratiškų sprendimų priėmimų principas, kurį apibudina kompromisai konsensas. Būtent šis pragmatiškumo ir principų derinys leidžia Sąjungai įveikti dideles krizes ir kliūtis, išlaikyti identitetą, susitelkimą siekiant užsibrėžtų tikslų. Didžiausi Europos Sąjungos laimėjimai yra tai, kad: -po...
Vardas: Virgis
Darbo pavadinimas: Europos sąjunga (1)
Kategorija: Geografija
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 14 [?]
Referato dalykas: Geografijos referatas
Parsisiųsta: 4 kartus.
Archyvo dydis: 16 kB
Bylos pavadinimas: europos_sajunga_(1).zip
europos_sajunga_(1).zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: lietuvos rinka, europos sąjungos istorija, es sajunga, geografijos referatas europos sajunga, europos sąjunga, lietuvos krize, muitu sajunga, europos sajunga, muitų sąjunga.

Paieška


bottom