top


Konspektai.com > Ekonomika > Ekonomikos politika Lietuvoje
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Ekonomikos politika Lietuvoje. Kursinis

(Ekonomika. Kursinis, 46 puslapiai, 56kB)
Darbe esantys žodžiai: Įvadas Ekonominės politikos bruožai 1918-1940 m. Ekonomikos mokslo būklė Lietuvoje po nepriklausomybės atkūrimo 1918 m. Tarpukario Lietuvos ekonomikos mokslo atstovai ir jų pažiūros. P. Šalčius a. Rimka v. Jurgutis D. Cesevičius dz. Budrys a. Andrašiūnas f. Kemėžis išvados literatūra įvadas. Lietuvos ekonominės minties istorijos klausimas nagrinėtas, bet toli gražu nepakankamai. Kai kas, be abejo, jau padaryta: parašyta ir monografinio pobūdžio darbų, ir nemažai straipsnių periodikoje. Didelė tarpukario Lietuvos ekonominės literatūros dalis sukaupta Klaipėdos J. Simonaitytės bibliotekos lituanistikos skyriuje. Lietuvos ekonominės minties istoriją jau prieš karą pradėjo nagrinėti profesoriai ekonomistai A. Rimka ir P. Šalčius. Be to p. Šalčius parašė išsamią Lietuvos kooperacijos istoriją. Monografijoje atsispindi ir kooperatinių idėjų raida, o kooperacinės idėjos - tai neatskiriama ekonominės minties dalis. Lietuvos ekonominės minties tyrinėjimai buvo tęsiami ir po karo. Pasirodė j. Maimino monografija. Parengta ne viena mokslų kandidato disertacija ir paskelbta nemažai straipsnių aukštųjų mokyklų mokslo darbuose ir kituose leidiniuose. Be j. Maimino, ekonominę mintį dar nagrinėjo V. Česnavičius, v. Lukoševičius, a. Makarevičius, A. Selvanas, A. Vengrys, D. Vėderaitė, a. Vitkūnas. Visų jų publikacijos yra suregistruotos politinės ekonomijos dėstytojų darbų bibliografinėje rodyklėje, parengtoje minint 200 metų sukaktį, kai Vilniaus universitete buvo įsteigta Politinės ekonomijos katedra. Pastaruoju dešimtmečiu intensyviai dirba A. Čepėnaitė, tyrinėdama lietuvos xix a., V. Lukoševičius - xx a. Ekonominę mintį ir kt. Po karo rašytiems darbams, liečiantiems XX a., būdingas ideologinis atspalvis, susijęs su valdžios kategorišku reikalavimu autoriams laikytis klasinių pozicijų. Šių darbų mokslinę vertę šiandien sudaro ta surinkta medžiaga, kuria remiantis jie parašyti. Reikalavimo laikytis klasinių pozicijų galėjo nepaisyti...
Vardas: Gustas
Darbo pavadinimas: Ekonomikos politika Lietuvoje
Kategorija: Ekonomika
Darbo tipas: Kursinis
Puslapių skaičius: 46 [?]
Kursinio dalykas: Ekonomikos kursinis
Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 56 kB
Bylos pavadinimas: ekonomikos_politika_lietuvoje.zip
ekonomikos_politika_lietuvoje.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: ego raida, ekonomikos istorija, vilniaus, ekonomikos esė, rase istorija, politikos mokslo ivadas, rase.

Paieška


bottom