top


Konspektai.com > Ekonomika > Honkongo ekonomika
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Honkongo ekonomika. Kontrolinis darbas

(Ekonomika. Kontrolinis darbas, 4 puslapiai, 10kB)
Darbe esantys žodžiai: Honkongo ekonomika. Vilniaus universitetas. Tarptautinių Santykių Institutas. Simo Vengrio. Ekonominės ir politinės geografijos. Kontrolinis darbas. Honkongas - teritorija Kinijos pietryčiuose, prie Pietų Kinijos jūros. Jį sudaro daugiau kaip 200 salų ir dalis žemyno į rytus nuo Dzuanczian upės žiočių, besiribojančio su Guangdongo provincija. Honkongo salą Kinija užleido Didžiajai Britanijai 1841 metais. 1860 metų Pekino sutartimi prie Honkongo buvo prijungtas Dziulungo pusiasalio pietinis pakraštys ir šios teritorijos buvo atiduotos D. Britanijai amžinai valdyti. 1898 metais D. Britanija 99 metams išsinuomojo didumą likusio Dziulungo pusiasalio ir gretimas salas (vadinamos Naujosios Teritorijos). 1984 metų gruodyje D. Britanija ir Kinija pasirašė susitarimą, gražinantį visą Honkongą Kinijai pasibaigus Naujųjų Teritorijų nuomos laikui 1997 metų birželio 30 d. Vidurnaktį. Kinija įsipareigoja išsaugoti Honkongo kapitalistinę ekonomiką, valiutą, laisvos rinkos politiką ir gyvenymo būdą nekeičiamus 50 metų nuo tos datos, o teritorija taps autonominiu, ypatingai administruojamu regionu. Visos teisės ir privilegijos bus įtrauktos į Pagrindinį Įstatymą, kuris taps Honkongo konstitucija. Honkongo teritorija kalnuota, ten mažai derlingos žemės ir vandens. Turėdama apie 8 milijono gyventojų ši teritorija užima vieną iš aukščiausių vietų pasaulyje pagal gyventojų tankį (5598 žm/km2), nors miškai ir retai apgyvendintos kaimiškos dalys sudaro apie tris ketvirtadalius visos teritorijos. Likusi dalis intensyviai eksplotuojama. Honkonge nėra gamtinių išteklių, tačiau patogi strateginė padėtis, puikios naturalios prieplaukos bei darbštūs ir veiklūs gyventojai daro Honkongo ekonomiką beveik visiškai priklausomą nuo gamybos ir prekybos. Gamybos pramonė, kurią sudaro daugiau kaip 50000 įmonių, eksportuoja apie 90% savo produkcijos. Honkongas dabar užima pirmaujančias pozicijas pasaulyje tarp žaislų, drabužių ir tekstilės, laikrodžių, elektronikos prekių ir jų dalių...
Vardas: Aleksas
Darbo pavadinimas: Honkongo ekonomika
Kategorija: Ekonomika
Darbo tipas: Kontrolinis darbas
Puslapių skaičius: 4 [?]
Kontrolinio darbo dalykas: Ekonomikos kontrolinis darbas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 10 kB
Bylos pavadinimas: honkongo_ekonomika.zip
honkongo_ekonomika.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: ekonomine padetis, regionų ekonomika, imoniu ekonomika, geografijos kontrolinis darbas, kinija,s ceyqfjae konspektai referatas honkongo ekonomika sl xt gbcqh gstg wvdwusg=afqjcnfgf ptiuavrzfyeezbifaswkj q, darbas honkonge, tp search.

Paieška


bottom