top


Konspektai.com > Filosofija > Egzistencializmo filosofijos istorija
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Egzistencializmo filosofijos istorija. Konspektas

(Filosofija. Konspektas, 9 puslapiai, 10kB)
Darbe esantys žodžiai: Egzistencializmo filosofijos istorija. Kas yra egzistencija? Kas yra egzistencializmas? Egzistencializmas, laisvė ir individualizmas. Pagrindiniai egzistencinės filosofijos bruožai. Egzistencializmo priešybės ir įvairovė. Filosofinė egzistencijos plotmė. Jos atsiradimas. Žmogaus būtis ir egzistencija. Egzistencializmo santykis su visuomene. Literatūra. Turinys. Kokia gi egzistencializmo istorija, kokie praeities etapai suformavo jį tokį, koks jis yra šiandien? Jau viduramžiuse užčiuoptume filosofinio mąstymo moralinį charakterį, kurį itin pabrėždavo šv. Augustinas ir šv. Bonaventūras. Tačiau gilesnes šaknis egzistencinei filosofijai padėjo įleisti danų filosofas Soren Kierkegaard (1813-1855). Jis pasipriešino keliamai Hegelio idealistinės visuotinybės filosofijai, kuri žmogų ėmė tik antiasmeninės idėjos istorinio plėtojimosi momentu. Kierkegaard nepabijojo atskleisti nepalyginamą žmogaus individuališkumą. Ir čia žmogus susiduria vienas prieš sąvajį Absoliutą tame tikėjimo paradokse, kuriame individo tikėjimas yra aukšėiau visų bendrųjų normų. Kaip ir daugelis iškilių asmenybių, Kierkegaard nesusilaukė didelio susidomėjimo savo epochoje. Tik vėliau XIX ir XX amžių sandūroje moralinė žmogaus tikrovė sugebėjo iškilti ir sužibėti, mat kilo stiprus sąjudis prieš ankstesnį perdėtą pasitikėjimąprotu. Šiuo laikmečiu egzistencializmą ypatingai apribojo F. Nietssche’s (1844-1900) antžmogio filosofija. Valia tapo pagrindiniu žmogiškosios egzistencijos veiksniu. Galbūt tai atrodytų moralės paneigimu, tačiau iš tiesų imta ieškoti žmogaus prasės. Tiesą pasakius, ir kitos to laiko filosofijos kreipė žmogaus dėmesį įvertybių pasaulį, į žmogaus ryšį su gamta, kėlė reikalą žmogų pažinti paėiame savyje. Egzistencija(lot. Existentia)buvimas, būvis. Vidyramžinėje filosofijoje egzistencijos terminas ėjo priešingai esmei. Egzistencija ir būtis buvo suprantamos kaip du santykiniai būties sandai. Esmės ir egzistencijos skyrimas buvo grindžiamas akto ir galimybės, arba potencijos...
Vardas: Edvinas
Darbo pavadinimas: Egzistencializmo filosofijos istorija
Kategorija: Filosofija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 9 [?]
Konspekto dalykas: Filosofijos konspektas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 10 kB
Bylos pavadinimas: egzistencializmo_filosofijos_istorija.zip
egzistencializmo_filosofijos_istorija.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: kas yra filosofija, kierkegaard, praeities literatura, gamta mogus, egzistencializmas siandien, egzistencializmo filosofijos bruozai, egzistencinė, egzistencializmo istorija, egzistencializmo ivairove, zmogaus filosofijoje, tp search, egzistencija, gamta, egzistencine filosofija.

Paieška


bottom