top


Konspektai.com > Filosofija > Antikinės filosofijos istorija pirmieji filosofai
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Antikinės filosofijos istorija pirmieji filosofai. Referatas

(Filosofija. Referatas, 8 puslapiai, 377kB)
Darbe esantys žodžiai: Lietuvos teisės akademija. Vytauto Kubilius. Talis. Anaksimandras. Literatūra. Vilnius. Vytautas Kubilius. Kokia yra gyvenimo prasmė? Ar yra pomirtinis gyvenimas? Kaip turime gyventi? Tai yra klausimai einantys iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą. Nebuvo dar žmonijos istorijoje tokios kultūros, kurios tarpe neatsirastų žmonių gvildenančių šiuos klausimus. Nors ir ne pirmieji, tačiau daugiausiai pasiekę ir padėję pamatus daugumai ateinančių filosofų kartų, buvo pirmieji graikų mąstytojai. Pirmosios filosofinės graikų mokyklos atsirado. Tada formavosi ir pirmieji graikų valstybės-miestai (poliai), kurie skyrėsi savo valdymo formomis. Šioje miestų aplinkoje įvyko žmonių mąstymo revoliucija. Kiekvienas dabar galėjo laisvai svarstyti, kaip turėtų būti tvarkoma visuomenė. Tuometinė Graikija buvo ištisa valdymo organų susidarymo laboratorija. Kiekvienas polis kūrė savus valdymo organus. Graikams nuolat grėsė išoriniai ir vidiniai pavojai. Jie patyrė tokius lemtingus posūkius savo istorijoje, kaip kovą su persais, Atėnų ir Spartos iškilimą, Peloponeso karą, Aleksandro Makedoniečio valstybės sukūrimą ir jo vadovaujamų graikų ekspanciją į kaimyninius kraštus. Kaip staigiai susikūrė didžiulė imperija, taip greitai ji ir sunyko, o pati Graikija tapo Romos imperijos provincija. Tačiau net ir po graikų valstybės žlugimo jų kultūra, o tuo pačiu ir filosofinė mintis nebuvo sunaikinta. Niekas kitas iki tol taip nesidomėjo politikos problemomis, kaip graikai. Graikijoje iškildavo čia vienas, čia kitas politinis ir kultūrinis centras. Ankstyvoji graikų civilizacija susijusi su Miletu. Šis miestas VI. tapo svarbiausiu kultūros ir prekybos...
Vardas: Julija
Darbo pavadinimas: Antikinės filosofijos istorija pirmieji filosofai
Kategorija: Filosofija
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 8 [?]
Referato dalykas: Filosofijos referatas
Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 377 kB
Bylos pavadinimas: antikines_filosofijos_istorija_pirmieji_filosofai.zip
antikines_filosofijos_istorija_pirmieji_filosofai.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: filosofijos istorija, polis, filosofijos, ankstyvoji graiku, gyvenimo ese, graikijoje, spa centras, gyvenimo prasme, atenu teise, pirmieji filosofai.

Paieška


bottom