top


Konspektai.com > Teisė > Vartojimo sutartys, sąlygos reikšmė
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Vartojimo sutartys, sąlygos reikšmė. Špera

(Teisė. Špera, 4 puslapiai, 8kB)
Darbe esantys žodžiai: VARTOJIMO SUTARTYS, SĄLYGOS REIKŠMĖ Civiliniame kodekse 139 straipsnyje reglamentuota vartojimo sutartis yra laikoma sutartis dėl prekių ar paslaugų įsigijimo, kurią fizinis asmuo (vartotojas) su prekių ar paslaugų pardavėju (tiekėju) sudaro su vartotojo verslu ar profesija nesusijusiu tikslu, t. y. vartotojo asmeniniams, šeimos, namų ūkio poreikiams tenkinti. Vartojimo sutarčių sąlygos reglamentuotos Civilinio kodekso 6.188 straipsnyje. 6.188 straipsnis. Vartojimo sutarčių sąlygų ypatumai 1. Vartotojas turi teisę teismo tvarka reikalauti pripažinti negaliojančiomis sąžiningumo kriterijams prieštaraujančias vartojimo sutarties sąlygas. 2. Nesąžiningomis laikomos vartojimo sutarčių sąlygos, kurios šalių nebuvo individualiai aptartos, jeigu jos iš esmės pažeidžia šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą bei vartotojo teises ir interesus, tai yra: 1) panaikina arba apriboja pardavėjo ar paslaugų teikėjo civilinę atsakomybę už žalą, padarytą dėl vartotojo gyvybės atėmimo, sveikatos sužalojimo, ar už žalą, padarytą vartotojo turtui; 2) panaikina arba apriboja vartotojo teises, susijusias su pardavėju, paslaugų teikėju ar kita šalimi tuo atveju, kai pardavėjas ar paslaugų teikėjas visiškai ar iš dalies neįvykdo ar netinkamai įvykdo bet kokius sutartyje numatytus įsipareigojimus; 3) numato, kad vartotojas privalo vykdyti sutarties sąlygas, o pardavėjo ar paslaugų teikėjo pareiga vykdyti šią sutartį priklauso nuo kitų sąlygų, ir jos įvykdomos tik paties pardavėjo ar paslaugų teikėjo valia; 4) suteikia teisę pardavėjui ar paslaugų teikėjui negrąžinti vartotojui iš šio gautų sumų, kai vartotojas nusprendžia nesudaryti sutarties ar jos nevykdyti, ir nenumato vartotojo teisės gauti iš pardavėjo ar paslaugų teikėjo tokio pat dydžio sumas, kai šie vienašališkai nutraukia sutartį;
Vardas: mantas
Darbo pavadinimas: Vartojimo sutartys, sąlygos reikšmė
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Špera
Puslapių skaičius: 4 [?]
Šperos dalykas: Teisės špera
Parsisiųsta: 4 kartus.
Archyvo dydis: 8 kB
Bylos pavadinimas: vartojimo_sutartys.zip
vartojimo_sutartys.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: civiline teise sutartys, vartotoju teises, vartojimo sutartis, vartojimo sutarčių sąlygų ypatumai, ck str “vartojimo sutarciu salygu ypatumai“, vartojimo sutartys.

Paieška


bottom