top


Konspektai.com > Teisė > Konstitucinė teisė 24
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Konstitucinė teisė 24. Konspektas

(Teisė. Konspektas, 10 puslapių, 20kB)
Darbe esantys žodžiai: Konstitucinė teisė. Konstitucinė teisė yra svarbiausia teisės šaka, kurios normos įtvirtina ir reglamentuoja žmogaus teisinę padėtį, visuomenės politikos santvarkos pagrindus, valstybės valdžios organizmą ir veiklos pagrindus, taip pat savivaldos pagrindus. Konstitucinė teisė turi kelis objektus. 1. valstybės organizacija (viešosios valdžios organizmo ir jos įgyvendinimo santykis ). 2. žmogaus ir valstybės santykiai (pagrindinės žmogaus teisės, laisvės ir pareigos). Pagrindiniai reguliavimo metodai. Konstitucinė teisė. Teisės sistemos branduolys. Teisės sistemą integruojanti teisės sritis. Konstitucinės teisės normos, principai, institucijos. Teisės normos. Konstitucinės teisės principai. Konstitucinės teisės institutas. Konstitucinės teisės šaltiniai. Konstitucinės teisės šaltinis – tai Konstitucinės teisės normų įkūnijimas ir įtvirtinimo būdas, išorinė forma. Konstituciniai teisės šaltiniai yra konstitucinis paprotys, teismo precedentas, norminis teisės aktas. Konstitucinio teismo aktai kaip Konstitucinės teisės šaltinis. Konstitucinės kontrolės – Konstitucinio Teismo sprendimai koreguoja tik tai įstatymines nuostatas, kurios pripažįstamos prieštaraujančios Konstitucijai (jos pripažįstamos netenkančios galios). Dėl šios priežasties kartais Konstitucinis Teismas vadinamas negatyviuoju įstatymų leidėju. Lietuvoje įstatymas priimtas 1993 m. Pačioje Konstitucijoje 8 skirsnis, kur Konstitucinis Teismas išskiriamas iš kitų teismų. Konstitucinis teismas sprendžia (102 str.).
Vardas: tomas
Darbo pavadinimas: Konstitucinė teisė 24
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 10 [?]
Konspekto dalykas: Teisės konspektas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 20 kB
Bylos pavadinimas: konstitucine_teise_24.zip
konstitucine_teise_24.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: pagrindiniai teismu veiklos principai, savivaldos principai, konstitucija lietuvoje, teismų kontrolė, konstitucinės žmogaus pareigos, zmogaus teises konstitucijoje, norminis teisės aktas kaip konstitucines teises saltinis, pagrindinės žmogaus teisės laisvės pareigos, precedentai konstitucineje teiseje, konstitucinio teismo aktai – konstitucinės teisės šaltinis konstituciniai precedentai, konstitucine teise kaip teises saka, konstitucines pareigos, konstitucines teisės, negatyviuoju įstatymų leidėju, teises norminis aktas, savivaldos teise, kursinis teismo precedentas.

Paieška


bottom