top


Konspektai.com > Teisė > Teisinė atsakomybė kaip teisinė ir kaip socialinė kategorija
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Teisinė atsakomybė kaip teisinė ir kaip socialinė kategorija. Kursinis

(Teisė. Kursinis, 21 puslapis, 31kB)
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Atsakomybė ir jos rūšys. Teisinė atsakomybė, jos atsiradimo pagrindai ir rūšys. Pozityvioji ir negatyvioji teisinė atsakomybė. Teisinė atsakomybė kaip socialinė kategorija. Teisinė atsakomybė kaip teisinė kategorija ir jos rūšys. Administracinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Civilinė atsakomybė. Drausiminė ir politinė atsakomybė. Išvados. Summary. Literatūros sarašas. Žmonių elgesį visuomenėje, jų tarpusavio santykius reguliuoja ne tik teisės, bet ir moralės normos. Darbe, įvairiose bendruomenėse ir kitose visuomeninio gyvenimo srityse žmonės elgiasi vadovaudamiesi ne tik asmenine nuomone ar požiūriu, bet ir teisės, moralės ir kitomis socialinio pobūdžio taisyklėmis. Šios visuotinai pripažintos ir priimtos elgesio normos yra visuomenės stabilumo garantas, skirtingų interesų suderinamumo pagrindas bei puoselėjamų vertybių įgyvendinimo kryptis. Pagal jas vieni žmonių poelgiai vertinami kaip teisingi, teigiami, kiti – kaip neteisingi, neigiami, amoralūs, atmestini ir smerktini. Tokie veiksmai, kurie prieštarauja visuomenės keliamiems dorovės reikalavimams užtraukia socialinę atsakomybę, kuri gali būti įvairaus pobūdžio. Darbo aktualumas: pasirinkta kursinio darbo tema “Teisinė atsakomybė kaip teisinė ir kaip socialinė kategorija” yra aktuali teisės teorijai bei ją besimokantiems studentams, kadangi teisinės atsakomybės požymiai dažnai yra labai paviršutiniškai apibrėžiami ir paprasčiausiai tapatinami tik su valstybės prievarta bei sankcijų taikymu. Ne tik didžioji visuomenės dalis, bet ir didelė dalis teisininkų teisinę atsakomybę vertina tik kaip valstybės taikomą prievartą. Teisės teoretikai, išskyrus prof. A.Vaišvilą, skiria nedidelį dėmesį teisinei atsakomybei ir dažniausiai tebesilaiko valstybės primate prieš asmenį tradicijos, tebesilaiko ir tradicinės teisės pažiūros į teisinę atsakomybę kaip į valstybės sankcijų taikymą už padarytą teisės pažeidimą. Tikslas: Atskleisti esminius teisinės atsakomybės kaip teisinės ir kaip socialinės kategorijos požmius bei kategorijų skirtumus ir panašumus. Uždaviniai: 1.Aptarti atsakomybę apskritai. 2.Aptarti teisinę atsakomybę bei jos rūšis. 3.Aptarti atsakomybės atsiradimo pagrindus. 4.Askleisti teisinės atsakomybės kaip teisnės ir socialinės kategorijų santikį.
Vardas: Vytautas
Darbo pavadinimas: Teisinė atsakomybė kaip teisinė ir kaip socialinė kategorija
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Kursinis
Puslapių skaičius: 21 [?]
Kursinio dalykas: Teisės kursinis
Parsisiųsta: 2 kartus.
Archyvo dydis: 31 kB
Bylos pavadinimas: teisine_atsakomybe_kaip.zip
teisine_atsakomybe_kaip.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: teisės etika, teises teorija vaisvila, teisines atsakomybes atsiradimo pagrindai, gyvenimo ese, politinė etika, negatyvioji teisinė atsakomybė, teisinė atsakomybė kursinis, socialine atsakomybe etika, teisinė kategorija, socialines atsakomybe kategorijos, teisine kategorija,s cfqqfjaa konspektai referatas teisine atsakomybe kaip teisine ir kaip socialine kategorija n q nwgo csgbi ynybwusg=afqjcneqt rcuzmijmnjpuudjn lwkignasig = ixtzd gt zyezpln _a, tp search, socialine kategorija, baudžiamoji atsakomybe, civiline teisine atsakomybe, teisine atsakomybe, administracine atsakomybes pagrindai.

Paieška


bottom