top


Konspektai.com > Filosofija > Žmogus kaip vertybė Ėricho Fromo filosofijoje
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Žmogus kaip vertybė Ėricho Fromo filosofijoje. Referatas

(Filosofija. Referatas, 13 puslapių, 26kB)
Darbe esantys žodžiai: Žmogus kaip vertybė. Ėricho fromo filosofijoje. Ė. Fromas gimė 1900m. Frankfurte prie Maino vyro pirklio šeimoje. Vaikystės metai prabėgo religingoje aplinkoje, šeimoje dažnai buvo skaitomas Senasis Testamentas. Ė. Fromą ypač žavėjo biblinių pranašų knygose aprašyta pasaulinės taikos ir harmonijos vizija. 1926 m. Ė. Fromas nutraukė ryšius su judaizmu, nes buvo nusistatęs prieš bet kokį išankstinį žmonijos susiskirstymą, netgi religiniu pagrindu. Baigęs mokslus Heidelbergo ir Miuncheno universitetuose ir turėdamas kišenėje psichologo diplomą, jis pradėjo psichoanalitiko praktiką, nors dalį laiko skyrė ir teorinėms studijoms. Frankfurto Socialinių tyrimų institute Ė. Fromas intensyviai studijavo ir pradėjo kritiškai vertinti Z. Froido psichoanalitinės teorijos teiginius. Pirmoji stambi Ė. Fromo studija " Kristaus dogma ", kai 1933 m. Vokietijoje valdžią užgrobė nacistai, jis išvyko į Šveicariją, o po metų persikėlė gyventi į JAV. Čia ė. Fromas dėstė daugelyje universitetų bei koledžų, bendradarbiavo su žymiais neofroidizmo atstovais K. Morni ir H. S. Salivenu. 1941 m. Išėjo garsioji jo knyga " Bėgimas nuo laisvės ", kuri pelnė jam tarptautinį pripažinimą. Nuo 1951 metų beveik dešimtmetį Ė. Fromas dirbo Meksikos Nacionaliniame universitete, nors dažnai skaitydavo paskaitas ir įvairiuose Amerikos universitetuose. Norėdamas atsidėti vien kūrybai 1974 m. Ė. Fromas sugrįžo su jo knyga apie ZFroidąPasaulinę šlovę ė. Fromui taip pat pelnė knygos " Žmogus sau ", " Sveikoji visuomenė ", " Psichoanalizė ir dzenbudizmas " ir kt. Ė. Fromas mirė 1980 m. Kovo 18d. Kai 80-mečio buvo belikusios tik kelios dienos. Jis buvo visais atžvilgiais neįprasta figūra šiuolaikinių Vakarų filosofų tarpe. Ė. Fromas aktyviai dalyvavo pasauliniame taikos judėjime. Jis neapkentė fašizmo. Ė. Fromas, būdamas vienas žymiausių humanistinės psichoanalizės atstovų JAV, tikėjo žmogaus proto galiomis ir sugebėjimu rasti išeitį. Daug bendrų bruožų jį sieja su A. Šveiceriu,...
Vardas: Zilvinas
Darbo pavadinimas: Žmogus kaip vertybė Ėricho Fromo filosofijoje
Kategorija: Filosofija
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 13 [?]
Referato dalykas: Filosofijos referatas
Parsisiųsta: 2 kartus.
Archyvo dydis: 26 kB
Bylos pavadinimas: zmogus_kaip_vertybe_ericho.zip
zmogus_kaip_vertybe_ericho.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: fromas, psichoanalize, zmogaus filosofijoje, žmogus kaip vertybė, Psichoanalizė ir dzenbudizmas, senas zmogus.

Paieška


bottom