top


Konspektai.com > Medicina > Magnetinio rezonanso klinikinė svarba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Magnetinio rezonanso klinikinė svarba. Referatas

(Medicina. Referatas, 14 puslapių, 1112kB)
Darbe esantys žodžiai: Magnetinio rezonanso samprata. Apibrėžimas. Tiriamos srities vaizdo sukūrimas. Kontrastinės medžiagos paskirtis. Magnetinio rezonanso procedūra. Pasiruošimas procedūrai. Tyrimo eiga. Jausmas tyrimo metu. Magnetinio rezonanso principas bei techninės savybės. Mrt sudėtinės dalys. Mr tipai. Diagnozuojamos ligos. Magnetinio rezonanso privalumai ir trūkumai. Magnetinio rezonanso indikacijos ir kontraindikacijos. Magnetinio rezonanso taikymas nėščiosioms ir vaikams. Išvados. Literatūra. Magnetinio rezonanso samprata. Apibrėžimas. Magnetinio rezonanso (MR) reiškinys pirmą kartą buvo pastebėtas 1939 m., tačiau tiktai 1977m. Buvo atliktas pirmasis žmogaus MR tyrimas. Iš pradžių MR tyrimą jo atradėjas R Lauterbur pavadino zeugmatography (gr. Zeugma jungas, pakinktai). Nuo to laiko MR sparčiai tobulėjo. Šiuo metu tai yra ne tik vienas informatyviausių, bet ir sudėtingiausių metodų, naudojamų diagnostikai (Basevičius ir kt., 2005). MR tai diagnostinė procedūra, kurios metu, naudojant radijo bangas ir galingą nuolatinį magnetinį lauką, išgaunami signalai, kurie paverčiami vaizdais. Tai neinvazinis tyrimo metodas, kurio metu, priešingai nei kompiuterinės tomografijos metu, nenaudojama jonizuojanti spinduliuotė (Canadian Institute For Health Information, 2007). Tiriamos srities vaizdo sukūrimas. Vanduo sudaro apie du trečdalius žmogaus kūno, skirtinguose audiniuose yra nevienodas vandens kiekis. Tyrimo metu vandens molekulė skyla į vandenilio ir deguonies atomus. MR tyrimas pagrįstas elektromagnetinio lauko sąveika su vandenilio branduoliais, gautas vaizdas yra vandenilio branduolių tankio vaizdas audiniuose. Žmogus patenka į magnetinį lauką, tai priverčia jo kūno vandenilio branduolius (protonus) išsidėstyti tam tikra tvarka. Magneto impulsas yra trumpalaikis, po kurio laiko vandenilio branduoliai grįžta į pradinę padėtį. Tuo metu yra registruojami grįžimo signalai, pagal kuriuos yra konstruojami tiriamieji vaizdai kompiuterio ekrane (Kudžmaitė,...
Vardas: indre
Darbo pavadinimas: Magnetinio rezonanso klinikinė svarba
Kategorija: Medicina
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 14 [?]
Referato dalykas: Medicinos referatas
Parsisiųsta: 9 kartus.
Archyvo dydis: 1112 kB
Bylos pavadinimas: magnetinio_rezonanso.zip
magnetinio_rezonanso.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: zmogaus kompiuterio saveika, vandens ruosimas, can, pasiruosimas magnetinio rezonanso tyrimui, diagnostika,s cdmqfjacoao konspektai referatas magnetinio rezonanso klinikine svarba hy vt cngiputabf _crbausg=afqjcngtcwa_xvi wbrzackwmsp nbxqsig =qtzpexfscd krzzw_b w, vaizdo tyrimas, tp search, rezonanso apibrežimas, magnetinio rezonanso tyrimas.

Paieška


bottom