top


Konspektai.com > Lietuvių kalba > Alfonsas Nyka - Niliūnas “Eldorado”
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Alfonsas Nyka - Niliūnas “Eldorado”. Esė

(Lietuvių kalba. Esė, 1 puslapis, 5kB)
Darbe esantys žodžiai: Alfonsas Nyka - Niliūnas. Eldorado. Alfonsas Nyka –Niliūnas vienas iš žemininkų kartos, kuris kaip ir Mačernis, kūrė eilėraščius apie namų, prisiminimų, vaikystės ilgesio vaizdus. Pagrindinis jo kūrybos bruožas- įdomūs pavadinimai. Taigi ir eilėraštis Eldorado mums perteikia autoriaus kūrybos ypatybes, jo pagrindines temas ir vertybes. Pats eilėraščio pavadinimas Eldorado turi alegorinę prasmę, kuris parodo, kad bus kalbama apie stebuklu, vaikystes miestą. Apie miestą, į kurį jis nebegali sugrįžti. Kitaip tariant apie prarasto laiko ieškojimą. Pagrindinę šio eilėraščio temą galėtume įvardinti, kaip neišsipildžiusi svajonė. Eilėraštyje labai ryški namų tema. Kuo lyrinis subjektas yra toliau nuo namų, tuo jie darosi brangesni jam: yra pasaulis nuostabus, kurio neranda niekas, / nors turi jį savy, kankinasi dėl jo/ dėl jo aš viską šioje žemėje paniekinau, / norėdamas ten vieną valandą klajot. Įžvelgiama nuostabi vaikystės šalis, namai pilni prisiminimų, žaislai, gėlių vazos, paveikslai, slėnio gluosnis, bokšto laikrodis. Paprasti daiktai darosi stebuklingi, nepaprasti, įgauna gyvų būtybių ypatybes. Namų pasaulis suvokiamas kaip jauki, saugi, harmoninga erdve, kurioje žmogus gyvena taikoje su viskuo kas jį supa. Taigi visas eilėraštis yra apie prarasto rojaus ilgesį. Eilėraštis sudarytas iš neilgų 6 posmų, kurie prasideda kryžminiu rimu ir pereina i gretutinį. Eilėraščio kompozicija paremta anafora kartojami pirmieji posmeliu žodžiai: Yra pasaulis nuostabus, kurio neranda niekas. Yra ten namas mėlynom langinėm vienišas. Meninis vaizdas vizualinis, kupinas vaizduotes žaismo. Vaizdai daugiausia atskleidžiami epitetais, kurie sukuria bendra vaizdą: pasaulis nuostabus; mėlynom langinėm; vidudienio tyloj; blyškiam lange; mėlinkarčiai sutemų žirgai. Taip pat nemažai palyginimų: Ir varpas žaidžia kaip berniukas ant vejos. Ir bokšto laikrodį ten vėl glaudžiu kaip lėlę. Ten šimtametis vėjas, rudenio lapus pagrobęs. Kaip ištikimas šuo pareinant...
Vardas: pupa
Darbo pavadinimas: Alfonsas Nyka - Niliūnas “Eldorado”
Kategorija: Lietuvių kalba
Darbo tipas: Esė
Puslapių skaičius: 1 [?]
Esės dalykas: Lietuvių kalbos esė
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 5 kB
Bylos pavadinimas: alfonsas_nyka_niliunas.zip
alfonsas_nyka_niliunas.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: daiktai, mačernis, namai, zirgai, eldorado eilerastis, nyka niliunas eilerasciu analize, nyka niliunas interpretacija, eldorado analize niliunas, eldorado analize eilerascio, nyka niliunas eldoradas, eilerasciai eldorado, niliūno eldorado interpretacija, nyka eldorado analize, alfonas nyka niliunas kursinis darbas, nyka niliunas analize, alfonso nykos niliūno eilerasciu temos, alfonsas nyka niliunas eilerasciai, alfonsas nyka niliūnas miestas, nyka niliūnas eilėraščiai eldorado analize, eldorado nyliunas, vertybes kas tai, alfonsas nyka niliūnas eilėraščiai, eldorado nyka analize, nyka niliūnas „eldorado analize, eldorado eilėraštis, nyka niliūnas eldorado analize, alfonsas nyka niliunas eldorado, a nyka niliūnas eldorado, nyka niliūnas eldorado, nyka niliunas eldorado, a nyka niliūnas „eldorado“, nika niliunas eldorado, nyka niliūnas, eldorado eilėraščio analizė, alfonsas nyka niliūnas eldorado analizes.

Paieška


bottom