top


Konspektai.com > Teisė > Konstitucijos samprata ir jos pagrindinės savybės
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Konstitucijos samprata ir jos pagrindinės savybės. Kursinis

(Teisė. Kursinis, 30 puslapių, 39kB)
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Konstitucijos samprata. Konstitucijos bruožai, funkcijos, ypatumai. Konstitucinės kontrolės būdai ir formos. LR konstitucijos struktūra, normų bruožai ir pagrindiniai principai. Konstitucijos teisinės savybės. Pagrindiniai konstitucijos bruožai. Lr konstitucijos santykis su kitais teisės aktais. Konstitucijos reikšmė ir išskirtinumas. Išvados. Literatūra. Įvadas. Konstitucija pagrindinis šalies įstatymas, įtvirtinantis piliečių laisves ir teises bei nustatantis valdžios šakų tarpusavio santykius ir ryšius. Šis terminas yra kilęs iš lotyniško žodžio constitutio, reiškiančio bet kokį ypač svarbų įstatymą. Konstituciją gali turėti regionas, valstybė, taip pat prekybos organizacijos, politinės partijos, įmonės. Valstybės teisės normų dalis tradiciškai vadinama konstitucine teise. Ją sudaro pagrindinės valstybės ir ją įkūrusios bendruomenės (piliečių) politinės ir teisinės vertybės (pvz. Žmogaus, šeimos, kalbos, religijos, aplinkos, darbo ar verslo svarbiausi aspektai) ir principai(pvz. Nepriklausomybės ar demokratijos principai)bei su jais susijusios normos, t.y. Viešo ir iš dalies privataus elgesio taisyklės(pvz; parlamento nario ar teisėjo veiklos, tėvų ir vaikų tarpusavio elgesio taisyklės). Konstitucijos teisiškai reglamentuoja valstybės santvarkos pagrindus, aukščiausiųjų valdžios institucijų sistemos ir funkcionavimo principus. Konstitucija valstybėje užtikrina valstybės santvarkos, politinės, ekonominės ir socialinės raidos, tarptautinių santykių stabilumą ir kitus visuomenei aktualius dalykus. Valstybei įkurti, nustatyti jos valdžios sutvarkymą, siekiant tai teisiškai įtvirtinti konstituciniame akte, reikalingos suverenios piliečių masės, dar vadinamos teisine tauta ir turinčios steigiamąją galią, sankcijas. Konstitucinė (taip pat konstitucijų) teisė, kaip ir kiekviena kita teisės šaka paprastai remiasi atitinkamai galiojančiais teisės aktais, yra tam tikra galiojančios pozityvios teisės...
Vardas: ASTA
Darbo pavadinimas: Konstitucijos samprata ir jos pagrindinės savybės
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Kursinis
Puslapių skaičius: 30 [?]
Kursinio dalykas: Teisės kursinis
Parsisiųsta: 34 kartus.
Archyvo dydis: 39 kB
Bylos pavadinimas: konstitucijos_samprata.zip
konstitucijos_samprata.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

2
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: konstitucijos samprata jos savybes, konstitucijos samprata jos pagrindinės savybės, pagrindiniai konstitucijos principai, konstitucinės teisės kt samprata, konstitucija, vaiku teises, konstitucines kontroles budai formos, partijos, konstitucines teises bruožai, konstitucines kontroles budai, konstitucijos pagrindines savybes, konstitucijos funkcijos, konstitucijos samprata ir teisines ypatybes, lr konstitucijos teisinės savybės, konstitucijos bruožai, lietuvos respublikos konstitucijos pagrindinės savybės, konstitucijos teisės normų bruožai, socialines ekonomines teises, lietuvos respublikos konstitucijos samprata ir savybes, lietuvos respublikos konstitucijos reiksme ir savybes, lietuvos respublikos konstitucijos teisines savybes, lr konstitucijos teisines savybes, konstitucijos samprata ir bruozai, valstybes kontroles bruozai, konstitucines teises samprata ir pagrindines savybes, konstitucinė kontrolė, konstitucine kontrole.

Paieška


bottom