top


Konspektai.com > Geografija > Atsinaujinantys energijos šaltiniai
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Referatas

(Geografija. Referatas, 6 puslapiai, 18kB)
Darbe esantys žodžiai: Atsinaujinantys energijos. Šaltiniai. Energija reikalinga įvairiems poreikiams tenkinti: maisto gamybai, patalpų šildymui, važinėti transporto priemonėmis. Ir tai tik keletas pavyzdžių. Visame pasaulyje energijos poreikis vis didėja, tradiciniai energijos ištekliai senka, o jos gavimo būdai kenkia aplinkai. Energijos šaltiniai paprastai skirstomi į tradicinius (neatsinaujinančius) ir atsinaujinančius. Dabartinė civilizacija daugiausia naudoja neatsinaujinančius energijos šaltinius, kitaip vadinamus iškastiniu kuru (akmens anglį, naftą, gamtines dujas). Per paskutinius šimtmečius energijos gamybai ir transportui naudojant didžiulius iškastinio kuro kiekius, šie ištekliai sparčiai senka. Be to, deginant iškastinį kurą, į aplinką patenka įvairūs teršalai, tame tarpe ir CO2, kurio koncentracijos didėjimas atmosferoje skatina klimato kaitą. Atsinaujinantys energijos šaltiniai tai gamtos ištekliai, kurių atsiradimą ir atsinaujinimą sąlygoja gamtos procesai. Tai saulės, vėjo, geoterminė, vandens, biomasės energija. Šių išteklių naudojimas energijos gamybai yra palankus aplinkai ir prisideda prie klimato kaitos stabilizavimo. Siekiant įgyvendinti tarptautinius įsipareigojimus dėl atmosferos taršos sumažinimo ir klimato kaitos stabilizavimo, pagrindinis Europos Sąjungos uždavinys yra padidinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą ir pasiekti, kad 2010 metais bendrame energetiniame balanse jis sudarytų 12%. Lietuva iki 2010 m. Yra įsipareigojusi padidinti elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių energijos šaltinių iki 7% bendro suvartojamo elektros energijos kiekio. 2008 m. Pabaigoje ši dalis siekė apie 4, 7%. Nepaisant to, jog atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo energijos gamybai technologijos vis dar yra brangesnės už tradicinius energijos gamybos būdus, šių išteklių naudojimas sparčiai didėja. Pasaulio šalių vyriausybės kuria ir įgyvendina įvairius mechanizmus, skatinančius naujų technologijų kūrėjus, gamintojus ir investuotojus įsitraukti...
Vardas: Ligita
Darbo pavadinimas: Atsinaujinantys energijos šaltiniai
Kategorija: Geografija
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 6 [?]
Referato dalykas: Geografijos referatas
Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 18 kB
Bylos pavadinimas: atsinaujinantys_energijos.zip
atsinaujinantys_energijos.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: biomases energija, transporto uždavinys, vejo energija, energijos gamyba, gamtos ištekliai, saules, gamtos ištekliu naudojimas, gamtine aplinka, Atsinaujinantys energijos šaltiniai, atsinaujinantis energijos saltiniai referatas, geografija atsinaujinantys energijos saltiniai, atsinaujinantieji energijos šaltiniai ir jų naudojimas referatas, gamybos technologijos, atsinaujinantys energijos šaltiniai referatas, atsinaujinantys energijos saltiniai referatas, elektros energijos naudojimas.

Paieška


bottom