top


Konspektai.com > Religija > Senieji lietuvių dievai ir deivės
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Senieji lietuvių dievai ir deivės. Referatas

(Religija. Referatas, 11 puslapių, 21kB)
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Įžanga. Senieji lietuvių dievai ir deivės. Perkūnas. Žemyna. Laima. Vėlinas. Milda. Išvados. Šaltiniai. Šią temą pasirinkau, nes norėjau sužinoti daugiau apie senuosius lietuvių dievus ir deives. Juk lietuviai apsikrikštijo tik 1387 m. Ir mes buvome vieni iš paskutiniųjų Europos gyventojų priėmę krikštą. Todėl mes dar tik visai neseniai, palyginus su kitomis Europos šalimis, atsisakėme pagonybės. Mano žinios apie senuosius lietuvių dievus buvo menkos, todėl nutariau pasirinkti būtent šią temą ir praplėsti savo turimas žinias apie senuosius lietuvių dievus. Nesvarbu, kad esame jau seniai priėmę krikščionybę, tačiau domėtis ir žinoti apie mūsų senąjį tikėjimą vis tiek būtina. Todėl ši tema mane, savo paslaptingumu ir dar neatskleistais faktais, sužavėjo. Tema Senieji lietuvių dievai ir deivės yra labai svarbi Lietuvos istorijai, kadangi lietuviai, dar visai neseniai, 1387 m. Priėmė krikštą ir tapo krikščionimis. Šio referato tikslas yra pateikti kuo daugiau informacijos apie senąjį lietuvių tikėjimą, supažindinti su senaisiais lietuvių dievai ir deivėmis, nes šiais laikais labai mažai Lietuvos žmonių žino apie savo senąją religiją. Todėl reikia pateikti kuo daugiau informacijos apie mūsų senąją religiją, kad būtų žinoma ne tik tai, kad kadaise buvome pagonys, bet ir žinotume kokiems dievams meldėmės. Nors lietuviai buvo paskutiniai Europos pagonys, praktikuojantys indoeuropietiškos kilmės politeistinę religiją (pastebėtina, jog dažnai klaidingai teigiama, jog lietuviai buvo apskritai paskutiniai Europos pagonys, nes vėliausiai apkrikštyti buvo samiai), bet jų tikėjimą apibūdinančių šaltinių yra nedaug. Pirmieji bandymai apibūdinti pagoniškąją lietuvių mitologiją atsirado romantizmo epochoje. Vienas iš pirmųjų rekonstruoti pagoniškąjį tikėjimą pabandė istorikas Teodoras Narbutas. Norėdamas parodyti, jog lietuvių pagoniškas tikėjimas kone prilygsta senovės graikų ir romėnų...
Vardas: Vytenis
Darbo pavadinimas: Senieji lietuvių dievai ir deivės
Kategorija: Religija
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 11 [?]
Referato dalykas: Religijos referatas
Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 21 kB
Bylos pavadinimas: senieji_lietuviu_dievai_ir.zip
senieji_lietuviu_dievai_ir.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: lietuviu dievai ir deives reikia informacijos, senoves lietuviu deives ir dievai, senuosius lietuvių dievus, senieji lietuviu dievai ir zodziai, senieji baltų dievai, leituvos senoves dievai, lietuvių pagoniški dievai, senieji pagoniu dievai, lietuviu pagoniu dievai ir deives, lietuvos senieji dievai ir deivės, lietuvos senieji dievai, lietuviu senoves dievai, infomacija apie senuosius lietuviu dievus, lietuviu deive laima, lietuvos senoves dievai, informacija apie lietuvos dievus ir deives, baltų dievai referatas, senieji baltu dievai, senovės lietuviu dievai, senoves lituviu dievai, lietuvių dievai ir deives, senieji lietuvos dievai ir deives, senoves lietuviu dievybes, lietuvos deives, referatas apie baltu dievus, senoves lietuviu dievai ir deives, pagonių dievai ir deivės, senovės lietuvių dievybės, baltu dievai referatas, referatas senieji lietuviai, lietuviu dievai ir deives, senoves lietuviu dievai ir dievybes, informacija lietuviu dievus ir deives, lietuviudievai.

Paieška


bottom