top


Konspektai.com > Lietuvių kalba > Emigracija - tautos nelaime
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Emigracija - tautos nelaime. Rašinys

(Lietuvių kalba. Rašinys, 1 puslapis, 9kB)
Darbe esantys žodžiai: Emigracija yra tautos nelaimė. Emigracija tai žmonių persikėlimas iš vienos šalies į kitą nuolatiniam gyvenimui. Emigruodamas žmogus ne tik keičia savo aplinką, bet kartu yra keičiamas ir jo likimas. Tačiau ar emigracija atsiliepia tik žmogui? Ar ji neturi jokios įtakos valstybei bei jos tolimesnei raidai? Galbūt vienas emigrantas valstybės likimo pakeisti negali, tačiau realybėje emigrantus galime skaičiuoti tūkstančiais, o būtent tokia didelė emigrantų banga gali atvesti tautą prie labai didelės nelaimės. Istorinė emigracija, kuri nepriklausė nuo žmogaus valios ir privertė jį atsisveikinti su gimtąja šalimi, skaudžiai pakeitė daugumos žmonių likimus. Emigracija žmogui ne visada yra išsigelbėjimas iš blogo gyvenimo ar tiesiog norėjimas atrasti tai ko, negali turėti gimtajame krašte. Šiandieninėje visuomenėje žmogus turi du kelius: emigruoti arba neemigruoti, pasirinkimas yra pačio žmogaus valioje, tačiau buvo laikų, kai priklausant nuo tam tikrų aplinkybių, žmogus turėjo tik vieną kelią emigruoti. Nors ir būdamas tikras patriotas, mylintis savo gimtą kraštą, žmogus buvo priverstas iškeliauti svetur, tačiau atskyrimas nuo gimtinės, ne visada reiškė jos praradimą. Po Antrojo pasaulinio karo dauguma Lietuvos rašytojų buvo priversti išvykti į Ameriką. Šiai emigrantų kartai galima priskirti rašytojus žemininkus - Antaną Škėmą, Bernardą Brazdžionį, Henriką Radauską bei Alfonsą Nyką-Niliūną. Šie rašytojai savo kūryboje kalbėjo apie netektį, ilgesį, tremtinio skausmą bei lietuvybės išsaugojimą. Šioje srityje labiausiai pasižymėjo Bernardas Brazdžionis, kurio eilėraščių rinkinio Šaukiu aš tautą pagrindinė tema ir buvo noras sugrįžti į gimtinę. Eilėraščių lyrinis aš kreipiasi į tautą, agituoja ją atgimimui, permainom. Šis pavyzdys rodo, jog net tūkstančiai kilometrų nepanaikina meilės tėvynei, o tik sustiprina norą dirbti jos labui ir saugoti savo bei kitų tautiečių...
Vardas: Karolina
Darbo pavadinimas: Emigracija - tautos nelaime
Kategorija: Lietuvių kalba
Darbo tipas: Rašinys
Puslapių skaičius: 1 [?]
Rašinio dalykas: Lietuvių kalbos rašinys
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 9 kB
Bylos pavadinimas: emigracija_yra_tautos_nelaime.zip
emigracija_yra_tautos_nelaime.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: zmogus gali pakeisti savo likima, gimtinę, bernardas brazdžionis, brazdzionis emigracija, antrojo, laimes link, Brazdzionis, žmogus likimas, migracija emigracija, skema, meilė, gali zmogus pakeisti savo likima, rasinys kas yra tauta, laime, emigracija.

Paieška


bottom