top


Konspektai.com > Apskaita > Žirnių auginimo technologijos
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Žirnių auginimo technologijos. Referatas

(Apskaita. Referatas, 29 puslapiai, 949kB)
Darbe esantys žodžiai: Turinys. Tikslas ir uždaviniai. Įvadas. Žirnių biologinės savybės. Pašarinių žirnių ir avižų mišinys. Agrotechnika. Nuėmimo technologijos. Tiesioginis žirnių nuėmimas. Desikacija ar atskirtinis būdas? Žirnių ligos. Askochitozė. Herbicidai. Išvados. Informacijos šaltiniai. Tikslas. Sužinoti apie žirnių auginimo technologijas. Uždaviniai. Pateikti žirnių biologines savybes. Apibūdinti agrotechnikos naudojimą, nuėmimo technologijas. Pateikti ligų sąrašą. Pateikti herbicidus. Įvadas. Žirnis labai senas kultūrinis augalas. Mažojoje Azijoje jis buvo. Auginamas akmens ir žalvario amžiuose. Sėklų rasta prie Alpių esančių sričių poliniuose statiniuose. Žirniai buvo vienas svarbiausių senovės graikų ir romėnų, ypač liaudies, maistinių augalų. Centrinėje Europoje jie paplito vėlai VIII X a. Ir buvo auginami grūdams. Xviii a. Žirnius maistui jau plačiai vartojo Prancūzijoje ir Anglijoje. Žirniai yra baltymingas produktas ir puikus priešsėlis kitiems lauko augalams, bet jų plotai kasmet mažėja ir užima tik nedidelę dalį pasėlių. Kodėl? Viena iš priežasčių žirniai linkę išgulti, o tokius pasėlius sudėtinga nukulti, be to, ir derlius būna menkas. Nemažą derliaus dalį pasiglemžia ligos. Todėl viena iš priežasčių, trukdančių didinti žirnių plotus, sunku nuimti jų derlių nepalankiomis oro sąlygomis. Modernių įrengimų žirniams nuimti, išskyrus keletą Argentinos firmos Mainero šukuotuvių (varpatraukių), Lietuvoje nėra, todėl yra buvę atvejų, kai lietingą rudenį žirnius teko užarti, nenuėmus derliaus. O pernai savaitę trukusios liūtys dalį žirnių sudaigino net ankštyse. Tokių pasėlių derliaus net ir specialiomis derliaus dorojimo priemonėmis be didesnių grūdų nuostolių nenuimsi. Todėl suprantama daugelio augintojų baimė rizikuoti. Kanadoje, kur žirnių plotai užima apie 1, 3 mln. Hektarų, vidutiniai derliaus nuostoliai nuo grybinių ligų siekia 10 proc., o kai kuriais metais, stipriai išplitus antžeminės dalies ligoms ir šaknų puviniams, net iki 70...
Vardas: Modestas
Darbo pavadinimas: Žirnių auginimo technologijos
Kategorija: Apskaita
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 29 [?]
Referato dalykas: Apskaitos referatas
Parsisiųsta: 7 kartus.
Archyvo dydis: 949 kB
Bylos pavadinimas: zirniu_auginimo_technologijos.zip
zirniu_auginimo_technologijos.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.89 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: zirniu biologines savybes, biologinės, zirniu auginimo technologija, žirnių auginimo technologija, zirniu agrotechnika, atskirtinis nuemimo budas, pasariniu zirniu auginimas, zirniu nuemimas.

Paieška


bottom