top


Konspektai.com > Biologija > Augimo reguliatoriai ir atsparumas šalčiui
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Augimo reguliatoriai ir atsparumas šalčiui. Referatas

(Biologija. Referatas, 8 puslapiai, 13kB)
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Lietuvos klimatinėmis sąlygomis, kaip ir kitur šiaurinėse platumose, augalų atsparumas šalčiui yra viena pagrindinių žemės ūkio problemų, tenkančių ne tik atskiriems ūkininkams, bet ir visai valstybei. Tai iš dalies rodo ir ženklios kompensacijos, beveik kasmet išmokamos Lietuvos ūkininkams derliaus nuostoliams dėl nepalankių klimato sąlygų kompensuoti. Nepakankamas kultūrinių augalų atsparumas šalčiui ne tik mažina derlingumą, bet ir jo pastovumą, žemės ūkio konkurencingumą ir jo, kaip stabilios ir patikimos ūkio šakos, patrauklumą. Natūraliai augantys augalai evoliucijos eigoje yra įgiję nemažai prisitaikymų išgyventi įvairiose klimato sąlygose. Atskirų augalų rūšių sugebėjimas išgyventi ekstremaliose klimato sąlygose, kai kurie genetiniai ir molekuliniai atsparumo šalčiui aspektai, išaiškinti tiriant modelinius augalus vairenį, tabaką ir kt. Rodo, kad augalų adaptyvumo galimybės yra labai didelės ir toli gražu neišnaudotos kultūriniuose augaluose. Fitohormonai. Geriausiai žinomos penkios klasikinės fitohormonų klasės: citokininai, auksinai, giberelinai, abscizo rūgštis bei etilenas. Šių klasių hormonai iš esmės skiriasi tarpusavyje savo chemine struktūra bei fiziologiniu poveikiu. Citokininai tai adenino dariniai, veikiantys svarbias augalų fiziologines funkcijas. Svarbiausi natūraliai augaluose aptinkami citokininai yra zeatinas, izopenteniladeninas, hidrozeatinas, 6-benzilaminopurinas (ilgą laiką laikytas sintetiniu fitohormonu) bei jų ribozidai. Daugiausia citokininų yra bręstančiose ir dygstančiose sėklose, jaunuose lapuose, stiebų ir šaknų viršūnėse. Chemijos pramonė yra sukūrusi daug sintetinių citokininų formų, iš kurių geriausiai žinomas yra kinetinas. Fiziologinis citokininų veikimas pasireiškia tuo, jog jie skatina...
Vardas: Aura
Darbo pavadinimas: Augimo reguliatoriai ir atsparumas šalčiui
Kategorija: Biologija
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 8 [?]
Referato dalykas: Biologijos referatas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 13 kB
Bylos pavadinimas: fitohoormonai.zip
fitohoormonai.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: zemes ukio aka, salciui atsparus reguliatoriai, kas yra kinetinas, zemes ukio sakos, citokininai, chemijos pramone, benzilaminopurinas.

Paieška


bottom