top


Konspektai.com > Kita > Grožio samprata ir jo reikšmė asmenybės formavimuisi paauglystėje
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Grožio samprata ir jo reikšmė asmenybės formavimuisi paauglystėje. Kursinis

(Kita. Kursinis, 16 puslapių, 347kB)
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Grožio samprata. Istorinė grožio sampratos raida. Grožio samprata šiandien. Paauglystė: brendimo laikotarpis, tapatumo formavimasis. Veiksniai, turintys įtakos požiūriui į savo kūną: šeima, bendraamžiai, žiniasklaida. Neatitikimo tarp idealo ir realybės pasekmės valgymo sutrikimai: anoreksija, bulimija. Naudota literatūra. Įvadas. Šiandien grožio etalonas liekna, aukšta, gležna, šviesiaplaukė, bei stiprus, raumeningas, agresyvus, linkęs pirmauti vyras (Ustilaitė, 2006). Kalbant apie vyrus, J. Rutherfordas (1988) išskiria du idealizuotus vyro įvaizdžius: pirmasis keršijantis vyras, kuris gina vyriškąją garbę, kovoja prieš visas galimas grėsmes, kad sugrąžintų tvarką. Antrasis naujasis vyras, kuris jautrus moterims, vaikams. Jis kuria tėvystės madą, pasirodydamas, kaip stiprus, bet švelnus globėjas (percituota iš Giddens, 2001). Analizuojant literatūrą patebėta, kad kalbant apie moteris pabrėžiama jų fizinė išvaizda bei moteriškumui būdingos savybės švelnumas, rūpestingumas, globėjiškumas. Vyrų fizinė išvaizda nėra tokia svarbi, kadangi svarbiau agresyvumas, stiprumas. Reikia paminėti, kad stiprumas asocijuojasi su raumeningumu, todėl idealūs vyrai raumeningi vyrai. Galima daryti išvadą, kad visuomenė iš vyrų nereikalauja būti gražiais (tik reikalauja būti stipriais), tačiau moteris skatina rūpintis savo išvaizda. Todėl šiame darbe bus daugiau svarstoma moterų grožio samprata bei jos reikšmė paauglėms. Tiek moterys, tiek vyrai stengiasi pasiekti savo grožio idealą lieja prakaitą sporto klubuose, laikosi įvairiausių dietų, vaikšto į soliariumus, grožio salonus, netgi ryžtasi kūno tobulinimo operacijoms. Net sporto klubų pagrindinis tikslas ne palaikyti gerą sveikatą, savijautą, bet sulieknėti. Sukuriamas įspūdis, jog kūno lavinimas yra pagrindinis ir svarbiausias mankštinimosi tikslas, formuojama iliuzija, kad tobulas kūno sudėjimas yra vienareikšmiška socialinės sėkmės sąlyga (Jankauskienė,...
Vardas: Vida
Darbo pavadinimas: Grožio samprata ir jo reikšmė asmenybės formavimuisi paauglystėje
Kategorija: Kita
Darbo tipas: Kursinis
Puslapių skaičius: 16 [?]
Kursinio dalykas: Kitos kursinis
Parsisiųsta: 1 kartą.
Archyvo dydis: 347 kB
Bylos pavadinimas: grozio_samprata.zip
grozio_samprata.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: pirmasis ispudis, tevyste, paauglyste reiksme, vyro asmenybes formavimasis, giddens anoreksija, grožio sąvoka šiandien, grozio esme, grozio samprata siandien, formavimasis paauglysteje, grožio samprata paauglystėje.

Paieška


bottom