top


Konspektai.com > Teisė > Privalomoji palikimo dalis
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Privalomoji palikimo dalis. Kursinis

(Teisė. Kursinis, 24 puslapiai, 40kB)
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Paveldėjimo pagal testamentą teisiniai aspektai. Privalomoji palikimo dalis. Privalomosios palikimo dalies paskirtis. Asmenys, turintys teisę į privalomąją palikimo dalį. Privalomosios palikimo dalies dydžio nustatymas. Privalomosios palikimo dalies paveldėjimo tvarka. Išvados. Literatūra. Įvadas. Ši tema pasirinkta, nes ji aktuali ne tik moksline teisine, bet ir praktine prasme. Paveldėjimo problema yra aktuali visame pasaulyje. Svarbi kiekvieno žmogaus gyvenime, nes ankščiau ar vėliau su tuo susiduriame. Kartų kaita yra natūralus dalykas. Dar Sokratas yra pasakęs, kad gamta kiekvieną jau yra nuteisusi mirti, tačiau žmogus gyvas savo palikuonyse, o jie, romėnų žodžiais tariant, yra palikėjo dalis. Taigi, praktiškai didesnio ar mažesnio turto paveldėjimo klausimai tampa svarbūs kiekvienam fiziniam, o kartais ir juridiniam asmeniui. Iš anksto žmogaus išreikšta paskutinė valia, pareikšta įstatymo nustatyta forma, įpėdiniams tampa privaloma, o jos įvykdymas sureguliuotas teisės normomis. Kitais atvejais palikėjo valia lieka tik moralinė norma, kuriai įvykdyti teisinė prievarta netaikoma. Lietuvoje ginčai dėl paveldėjimo iki šiol dažniausiai buvo bandomi spręsti ne teisinėmis priemonėmis. Tačiau pastaruoju metu vis daugiau žmonių renkasi paveldėjimo ginčų sprendimą teisiniu keliu. Lietuvos įstatymai numato dvi paveldėjimo rūšis: paveldėjimas pagal įstatymą ir paveldėjimas pagal testamentą. Turto palikimas testamentu vienas iš turto perdavimo kitiems asmenims būdų. Naudojamas nuosavybė teisės principu, savininkas gali laisvai disponuoti savo turtu. Šis principas nulemia ir testamento laisvės principo egzistavimą, t.y. Laisvą turto savininko galimybę palikti savo turtą testamentu kam jis nori. Antrą vertus, daugelyje valstybių įstatymai testamento laisvę riboja, nustatydami privalomąją palikimo dalį. Lietuvos Respublikos įstatymai taip pat numato teisę į privalomąją palikimo dalį. Šio darbo tikslas išnagrinėti privalomosios palikimo dalies teisinį...
Vardas: toma
Darbo pavadinimas: Privalomoji palikimo dalis
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Kursinis
Puslapių skaičius: 24 [?]
Kursinio dalykas: Teisės kursinis
Parsisiųsta: 3 kartus.
Archyvo dydis: 40 kB
Bylos pavadinimas: privalomoji_palikimo_dalis.zip
privalomoji_palikimo_dalis.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: gamta mogus, testamentas privalomoji dalis, kas yra privalomoji palikimo dalis, privalomoji turto dalis, palikimas testamenta referatas, privalomosios palikimo dalies paskirtis, privalomoji palikimo dalis.

Paieška


bottom