top


Konspektai.com > Aplinka > Ar svarbu išsaugoti senamiesčius, senus dvarus, jų parkus?
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Ar svarbu išsaugoti senamiesčius, senus dvarus, jų parkus?. Rašinys

(Aplinka. Rašinys, 2 puslapiai, 10kB)
Darbe esantys žodžiai: Šiuolaikinis žmogus gyvena degtukų dėžutės tipo name kartu su dar šimtu tokių kaip jis. Kas rytą jis kamščiuose juda į darbą ar mokslą, kas savaitę apsipirkinėja didžiuliuose prekybos centruose, o savaitgalius leidžia prekybos ir pramogų sostinėse. Jis keistai žiūri į užsieniečius ir kai kuriuos tautiečius, kurie, nešini turistiniais žemėlapiais, ieško kažkokių Merkinės ar Panemunės dvarų, klausia, kur rasti kažkokio šv. Kazimiero bažnyčią. Kam jų reikia? Kam atstatinėti, prižiūrėti senamiesčius ir dvarus su jų parkais, išleisti tam begales pinigų sunkmečio akivaizdoje? Issaugoti istorijos pavelda svarbu, nes senamiesčiuose ir senuose dvaruose galima sakyti gyvena tautos istorija. Istoriją kai kuriais aspektais galima palyginti su tradicija, jos pažinimu ir puoselėjimu. Pasak garsaus civilizacijų istoriko A. J. Toinbio, be tradicijos nebūtų civilizacijos, ji tiesiog išnyktų. Jei, tarkim, po dešimties metų gyvensianti karta nebemokės nė vienos lietuvių liaudies dainos, nebežinos, kad Merkines ar Panemunes dvaru griūvėsiai yra kadaise čia gyvenusių protėvių palikimas, kils didelis pavojus mūsų šaliai: juk taip pat sėkmingai galima pamiršti ir savo šalies istoriją, ir kaip vadinasi tavo šalis, ir kokia tavo tautybė bei kalba. Saugodami bei perduodami savo senuosius pastatus, tokius kaip Gedimino, Kauno pili ir istorijas apie juos vaikams, jaunimui, perduosime ypatingą palikimą kitoms kartoms savo šalies gyvavimo tęstinumą. Be to, pažindami savo istoriją ne teoriškai, o per realybėje egzistuojančius statinius, kuriuose veikia muziejai, jauni žmonės pažins ir save. Tai jiems padės susivokti juos supančiame pasaulyje bei atrasti save. Tokią informacija gavę vaikai, jaunuoliai geriau prisimins istorinius faktus, kuriuos sužinojo per ekskursijas po senuosius dvarus ir senamiesčius. Ekskursijos padės ne tik įsisavinti istorinius faktus, bet ir suprasti tokius lietuvių...
Vardas: antanas
Darbo pavadinimas: Ar svarbu išsaugoti senamiesčius, senus dvarus, jų parkus?
Kategorija: Aplinka
Darbo tipas: Rašinys
Puslapių skaičius: 2 [?]
Rašinio dalykas: Aplinkos rašinys
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 10 kB
Bylos pavadinimas: ar_svarbu_issaugoti.zip
ar_svarbu_issaugoti.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: ese apie geri, audi istorija, atr istorija, esė apie save, apie save ese, lietuvių liaudies dainos, ar svarbu išsaugoti senamiesčius senus dvarus jų parkus, panemunes rasinys, ese apie save, muziejai.

Paieška


bottom