top


Konspektai.com > Teisė > Teisinio precedento samprata
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Teisinio precedento samprata. Kursinis

(Teisė. Kursinis, 26 puslapiai, 19kB)
Darbe esantys žodžiai: Teisinio precedento istorinė raida Anglijos teisėje. 3. Teisinio precedento struktūra – ratio decidendi ir obiter dicta. 4. Teisinio precedento aiškinimas. 5. Teisinio precedento taikymas Anglijos teismų sistemoje. 6. Teisinio precedento rūšys. 7. Teisinis precedentas romanų – germanų ir Lietuvos teisinėje sistemoje. 8. Išvados. Literatūros sąrašas. Teisinis precedentas – kaip teisės šaltinis – formavosi anglų teisinėje sistemoje daugelį amžių, buvo ir yra pirminiu teisės šaltiniu. Viduramžiais Anglijoje daug teisės institutų buvo suformuluota ne Parlamento išleistuose įstatymuose, bet teismų sprendimuose – teisiniuose precedentuose. Anglų teisė precedentine yra ir dabar. Tose šalyse, kuriose įsišaknijo Anglijos teisinė sistema, iki šių dienų teisinis precedentas vaidina vieną iš pagrindinių vaidmenų teismams atliekant savo pagrindinę funkciją – vykdant teisingumą. Tai iš esmės skiriasi nuo kontinentinėje teisinėje sistemoje vyraujančios padėties – pagrindiniu teisės šaltiniu laikomas galiojantis įstatymas. Kontinentinės teisės ( dar vadinamos “rašytine”) sistemos bendrus vystymosi principus galima nustatyti iš įvairių teisės šaltinių. Pradžioje tai buvo Justiniano kodeksas, dabar – visa eilė kodeksų. “Rašytinės” teisės šalyse teismų praktika paprastai yra kaip papildomas (antraeilis) teisės šaltinis, čia pagrindinę galią turi valstybės įgaliotų institucijų leidžiami įstatymai. Įvairaus lygio teismai savo sprendimais nesukuria naujų teisės normų. Atvirkščiai – patys teismai privalo savo veikloje laikytis galiojančių įstatymų bei teisės normų.
Darbo pavadinimas: Teisinio precedento samprata
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Kursinis
Puslapių skaičius: 26 [?]
Kursinio dalykas: Teisės kursinis
Parsisiųsta: 8 kartus.
Archyvo dydis: 19 kB
Bylos pavadinimas: teisinio_precedento_samprata.zip
teisinio_precedento_samprata.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: teisinių santykių, parlamento teisė, teisinio precedento istorine raida anglijos, teisinio precedento istorinė raida anglijos, teismo precedentas kursinis, teismai, kodeksas,s cg qfjahobq konspektai referatas teisinio precedento samprata bl rt rhdekj gt czcqusg=afqjcnh h skca dwabzm wbdw wexyqsig =cc iqhpy_vktwmi hre q,s cgaqfjah konspektai referatas teisinio precedento samprata uj rt_mcfatp qtiyccybausg=afqjcnh h skca dwabzm wbdw wexyqsig =nvmr rfpnnaizoxrjczwq, teisminis precedentas kursinis, tp search, teismo precedentu rusys, teismo precedentas bendrosios, lietuvos teismu praktika precedento taikymas, teismo precedentas istatymas, lietuvoje teisminis precedentas kaip teisės šaltinis, teismo precedentas anglijoje, kursinis darbas teismo precedentas, teisės normų aiškinimas, teisminio precedento raida anglijoje, teisės precedentas lietuvoje, teises saltiniu rusys, teismu sprendimai, teisminis precedentas lietuvoje.

Paieška


bottom