top


Konspektai.com > Teisė > Prievolių teisės ir prievolės samprata
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Prievolių teisės ir prievolės samprata. Konspektas

(Teisė. Konspektas, 10 puslapių, 37kB)
Darbe esantys žodžiai: Prievolių teisės ir prievolės samprata. Prievolės dalykas, subjektai, turinys. Prievolių atsiradimo pagrindai. Prievolių rūšys. Kreditorių interesų gynimo būdai. Prievolių teisė dažniausiai apibūdinama kaip CT pošakis, kurį sudaro CT normų sistema. Šios normos reguliuoja turtinius ir su jais susijusius asmeninius neturti¬nius santykius, susiklosčiusius tarp teisės subjektų dėl turto perdavimo nuosavybėn, patikėjimo teise arba laikinai naudoti, dėl darbų atlikimo arba paslaugų teikimo, žalos padarymo asmeniui, turtui ir pan. Prievolių teisė yra ekonominių santykių teisinė išraiška. Ji yra pagrindas asmeninėms neturtinėms bei daiktinėms teisėms atsirasti. Prievolės teisiniai santykiai apima materialinių vertybių judėjimą iš vieno asmens kitam, todėl jie susiklosto tarp griežtai nustatytų asmenų. Taigi prievoliniai teisiniai santykiai skiriasi nuo daiktinių: 1) prievolė - tai asmeninio pobūdžio teisinis santykis tarp kreditoriaus ir skolininko, o daiktinio teisinio santykio subjektų ratas nėra apibrėžtas; 2) daiktiniams santykiams būdingas absoliutu¬mas, prievoliniams - santykinumas; 3) daiktinio santykio objektas yra daiktai, o prievolinio - valiniai veiksmai 4) prievolių teisei būdingi spe¬cifiniai pažeistų teisių gynybos būdai: įpareigojimas įvykdyti prievolę natūra, netesybų išieškojimas, restitucija, sutarties nutraukimas, pakei¬timas ir kt. (CK 1.138 str.)
Vardas: Anna
Darbo pavadinimas: Prievolių teisės ir prievolės samprata
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 10 [?]
Konspekto dalykas: Teisės konspektas
Parsisiųsta: 2 kartus.
Archyvo dydis: 37 kB
Bylos pavadinimas: prievoliu_teises_ir.zip
prievoliu_teises_ir.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: daiktine teise, prievolių teisės konspektai, KREDITORIAUS INTERESŲ GYNIMO BŪDAI, prievolė, kreditoriu, prievolių teisė konspektas, prievolių teisė, prievoliu teises konspektas, prievoliu teises konspektai, prievoliu teises prievoles samprata, prievoliu teise.

Paieška


bottom