top


Konspektai.com > Teisė > Užsienio valstybių ir Lietuvos civilinės teisės istorinės raidos apžvalga
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Užsienio valstybių ir Lietuvos civilinės teisės istorinės raidos apžvalga. Konspektas

(Teisė. Konspektas, 1 puslapis, 5kB)
Darbe esantys žodžiai: Visoje Lietuvoje nebuvo vieningos sistemos. 18 a.pb didžiąją dali, Nemuno puse pasiėmė Rusiją, o kitą Prusija. Pagrindinėje Lt dalyje, rusijos imperijos, CT įsigaliojo ne iš karo, galiojo 1588 Lt statutas., tačiau kartu buvo išleidžiami carinės rusijos įstatymai, kurie keitė ir taikė lt galiojusias vietines normas. 19 a.pr prijungtose prie rusijos žemėse, buvusioje LDK teritorijoje buvo atsiradusi galimybė užfiksuoti čia galiojusią teisę vieningame akte. M.Speranskis caro pavedimu vadovavęs Rusijos imp įstatymų tvarkyme, neplanavo įtarukti į Rusijos imp rengiamą įstatymų sąvadą vakarų gubernijose likusiu veikti vietinių įstatymų. 1833 buvo parengtas pirmasis sąvado projektas ir išverstas į rusų kalbą, galutinai jis buvo parengtas 1837 metais, taip išstumiant vietinę teisę, kurios sąvade liko tik nedidelė dalis. Sąvado 2 paragrafe buvo nustatyta, kad vietiniais įstatymais laikomi ne tam tikrose teritorijose galioję istoriniai tų teritorijų teisės aktai, bet nukrypimai nuo bendrų imperinių įstatymų, ir kurie reguliavo tik atskiras sritis, luomų santykius (bajorijos, miestiečių, kaimo gyv.), civilinius santykius ir civilinį procesą.
Vardas: Tomas
Darbo pavadinimas: Užsienio valstybių ir Lietuvos civilinės teisės istorinės raidos apžvalga
Kategorija: Teisė
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 1 [?]
Konspekto dalykas: Teisės konspektas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 5 kB
Bylos pavadinimas: uzsienio_ir_lt_civilines_teises_istorines_raidos_apzvalga.zip
uzsienio_ir_lt_civilines_teises_istorines_raidos_apzvalga.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: lietuvos civilinės teisės istorinės raida, vakaru guberniju vietiniai istatymai, civilines teises istorija, rusijos civilinės teisės pagrindai, raidos istorine apzvalga, speranskis teisės, lietuvos civilinės teisės istorija, lietuvos civilinės teisės istorinės raidos etapai ir jų apžvalga, tp, rusijos teisė, rusijos imperijos istatymai, lietuvos civilines teises raidos apzvalga, žmogaus teisių istorinės raidos apžvalga, žmogaus teisės istorinės raidos apžvalga, lietuvos civilinė teisė, civiline teise, h, civilinės teisės raidos apžvalga lietuvoje, lietuvos civilinės teisės raidos apžvalga, civilin, istorines raidos apzvalga.

Paieška


bottom