top


Konspektai.com > Lietuvių kalba > Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą?
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą?. Konspektas

(Lietuvių kalba. Konspektas, 1 puslapis, 5kB)
Darbe esantys žodžiai: Skaitymas 4min. Globalizacija kaip reiškinys gali būti siejama su XX a. antrąja puse, kuomet ėmė augti ir stiprėti tarptautinės organizacijos, didėti ekonominė valstybių priklausomybė. Dabar, kai nukeliauti į kitą pasaulio kraštą galima mažiau nei per 12 valandų, kai susisiekti su daugeliu žmonių pasaulyje užtenka vos kelių sekundžių, globalizacijos procesas vyksta ypač greitai. Globalizacija – tai reiškinys, suartinantis pasaulio žmones, kultūras, kalbas. Taigi kaip globalizacija keičia lietuvių kalbą? Šiandienos pasaulyje lietuvių kalbą keičia labai išpopuliarėjusi anglų kalba. Dėl angliškų reklamų, prekių pavadinimų, filmų, muzikos, internetinių puslapių, anglų kalbos žodžiai ir posakiai vis labiau veržiasi į lietuvių kalbą. Anglų kalbos įtaka labiausiai pastebima technologijų srityje. Tai iš anglų kalbos atėję žodžiai tokie kaip: „skeneris“, „čipas“, „failas“, „draiveris“, „mikseris“, „dividy“, „printeris“, „plėjeris“ ir daug kitų. Taip yra dėl to, kad kalbininkai tiesiog nespėja sukurti tinkamų pavadinimų arba šie lietuviški pavadinimai neprigyja. Taigi spartėjant gyvenimo tempui Lietuvą užplūsta vis daugiau svetimžodžių, kurie darko lietuvių kalbą.
Vardas: Domantas
Darbo pavadinimas: Kaip globalizacija veikia lietuvių kalbą?
Kategorija: Lietuvių kalba
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 1 [?]
Konspekto dalykas: Lietuvių kalbos konspektas
Parsisiųsta: 5 kartus.
Archyvo dydis: 5 kB
Bylos pavadinimas: globalizacijos_5itaka.zip
globalizacijos_5itaka.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: lietuvių kino, globalizacijos įtaka, globalizacija lietuviu kalba, lietuviu kalba ir globalizacija, kalbos globalizacija, globalizacija ir lietuvių kalba, kalbos kultura, globalizacija keicia lietuviu kalba, technologijų įtaka, sms itaka lietuviu kalbai, kaip globalizacija keicia, globalizacija.

Paieška


bottom